Wyrzucają wszystko. Zaśmiecają tereny zielone

  • 22.05.2020, 12:08
  • kad
Wyrzucają wszystko. Zaśmiecają tereny zielone UG Dziadowa Kłoda
Folie, plastikowe beczki, opony, a nawet eternit...

Wójt Gminy Dziadowa Kłoda apeluje do mieszkańców gminy o odpowiednie postępowanie z odpadami i skuteczne reagowanie w przypadkach naruszania zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy:

W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy nasilił się problem nielegalnie wyrzucanych odpadów. Szczególnie zaśmiecane są tereny śródpolne należące do gminy oraz przydrożne rowy.


W przeważającej ilości są to odpady zużytych opon samochodów ciężarowych, worki typu big bag, połamane płyty eternitu, folie, plastikowe beczki , betony, gruzy dużych rozmiarów itp. Uprzątnięcie i zutylizowanie nielegalnie wyrzucanych odpadów generuje znaczne koszty dla Gminy, co obciąża budżet gminny, czyli budżet wszystkich obywateli naszej gminy.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby byli czujni, a w przypadku zauważenia jakiegokolwiek pojazdu z odpadami na przyczepie jadącego w kierunku pól lub osoby wyrzucającej odpady do przydrożnego rowu, informowali Urząd Gminy lub dzielnicowych Komendy Policji.

Prosimy o zapoznanie się z materiałem zdjęciowym wskazującym, jak wyglądają tereny spacerowe naszej gminy. Wyrzucając śmieci całymi przyczepami ludzie ci w swojej arogancji myślą, że są bezkarni. Dlatego uważamy, że mieszkańcy nie powinni być obojętni na taki proceder i nie powinni kierować się fałszywie pojętym poczuciem solidarności z tymi osobami jeśli nawet są to sąsiedzi.


Pamiętajcie, że wśród tych odpadów często są substancje bardzo szkodliwe, mogące skażać zasoby naszych wód głębinowych. Od postawy nas wszystkich zależeć będzie nasze zdrowie i zdrowie naszych rodzin.

Wójt Gminy Dziadowa Kłoda Robert Fryt

kad

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pisiolud
pisiolud 24.05.2020, 08:54
Spoko, to parakatolicki narodek...więc w niedzielę pójdzie do kościółka się wyspowiadać i gitara!
Tomson
Tomson 23.05.2020, 07:20
Zainteresujcie się syfem przy garażach na Rzemieślniczej tam też ktoś regularnie wywala śmieci, może warto było by założyć tam kamerę?
guru
guru 22.05.2020, 14:36
Moze by lesnicy pozakladali fotopułapki, większość wysypisk jest przy lesie.

Pozostałe