Urząd Miasta Oleśnicy nie udostępnił radnemu Bielańskiemu dokumentów dotyczących zabudowy Serbinowa

  • 21.05.2020, 19:11
  • OAI
Urząd Miasta Oleśnicy nie udostępnił radnemu Bielańskiemu dokumentów dotyczących zabudowy Serbinowa
Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie mogą się dowiedzieć?...

Radny Pawel Bielański (Oleśnica Razem) opisał swoje "zderzenie" z Urzędem Miasta Oleśnicy:

 

Kulisy pracy radnego. BRAK DOSTĘPU⛔

Korzystając z uprawnień radnego, na podstawie art. 24 ust. 2* ustawy o samorządzie gminnym złożyłem w dniu wczorajszym w Urzędzie Miasta wniosek o wgląd do akt sprawy trwającego postępowania o wydanie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego na działce nr 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Wskazując czas i miejsce, udostępnienia akt do wglądu lub kserokopie dokumentów, na dzień dzisiejszy tj. 21.05.2020 na godz.15.30. w pokoju 312 Urzędu Miasta Oleśnicy (wydział Architektury i Budownictwa - AB).


Niestety choć wczoraj informowałem urzędniczkę, która zajmuje się tą sprawą, w obecności prawnika miejskiego mecenasa Marka Szydłowskiego, że chce skorzystać z ustawowego uprawnienia radnego do wglądu do dokumentów, dziś o 15.30 drzwi do pokoju 312 były zamknięte. Przypomnę, że zgodnie z zawiadomieniem Urzędu wywieszonym na tablicach ogłoszeń, teczka z aktami sprawy leży przygotowana na biurku w pokoju 312. Każda ze stron postępowania ma mieć zapewniony dostęp do akt. Naczelnik wydziału AB twierdził, że nic nie wiedział o zawiadomieniu. Podobnie wezwany na moją prośbę Sekretarz Miasta. Sekretarz poinformował, że dokumenty muszą być dla mnie cyt. "przygotowane". Nie mam pojęcia jakie tajne dane tam mogą być w aktach sprawy, ale Sekretarz, jak również Naczelnik Wydziału AB nie wiedzieli ile czasu musi owo przygotowanie trwać. Może tydzień, może dwa może miesiąc. Naczelnik stwierdził, w toku dyskusji, że "chyba niezwłocznie"...


Pozyskane informacje chciałem przekazać mieszkańcom na planowanym spotkaniu. Chcąc ułatwić im dostęp do informacji i oszczędzić fatygę wizyty w Urzędzie Miasta, w szczególności, że jak wiemy panuje pandemia COVID-19.


Przypomnę, że cały czas mowa o dokumentach, które są przygotowane do wglądu. Żadnych tajnych danych tam nie ma. Standardowo - wniosek o wydanie warunków zabudowy, szczegóły inwestycji oraz uzgodnienia min. z Sekcja Dróg Miejskich, MGK, Tauron itp.

Zostałem odesłany z niczym. Odmówiono mi tym samych prawa do wglądu do dokumentów. Mam oczekiwać na przygotowanie dokumentów i zawiadomienie Urzędu Miasta.

Ile to potrwa? Tak jak wspominałem nie wiem, takiej informacji też nie uzyskałem.

O sprawie braku dostępu do informacji powiadomiłem Przewodniczącego Miasta A. Chrzanowskiego. Znał sprawę, mało tego choć nie jest stroną do której kierowałem wniosek (adresatem był Urząd Miasta), A. Chrzanowski stwierdził, że pismo przekazał do burmistrza. Jakim prawem był w posiadaniu wniosku, skoro nie jest jego adresatem? Nie mam pojęcia.


Przypomnę w Urzędzie Miasta obowiązuje elektroniczny system obiegu dokumentów kupiony za grube tysiące złotych z pieniędzy podatników. Ale wychodzi na to, że dostarczaniem korespondencji wewnątrz Urzędu Miasta zajmuje się Przewodniczący Rady Miasta? Naczelnik AB też był zdziwiony i stwierdził, że "może ktoś coś pomylił"?


Mieszkańców na spotkaniu będę musiał przeprosić, niestety na "tajne" dokumenty muszę czekać.

Postępowanie trwa...


* Art 24 ust 2. "W wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej"

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edward
Edward 28.05.2020, 22:12
A ja mam wrażenie ze Panu Radnemu brak kultury osobiste. Jest gburowaty i zarozumiały i strasznie dwulicowy.
ehhh
ehhh 25.05.2020, 12:57
Za ten hejt Bielańskiego na Burmistrza podałabym go do sądu. Ciągle mu coś nie pasuje. Szkoda że jako kierownik technicznytak sie nie wykazał
Z Serbinowa
Z Serbinowa 25.05.2020, 13:01
Patrzenie ręce na władzy , obrona mieszkańców przed sprzedażą działki dla deweloperów to nazywasz hejtem? Heheheh, ale ma JB wyznawców. Śmiało podawaj Bielańskiego do sądu! Opozycje punktuje Bronsia, bo ten jest zwyczajnie słaby, czas wnuki bawić, a nie miastem zarządzać !
anty
anty 25.05.2020, 16:57
Już raz Bronś próbował podać do sądu mieszkańców. Nie wygrał. Paweł Bielański w porównaniu do nich wypowiada się jak dżentelmenem.
Holistycznie
Holistycznie 24.05.2020, 15:49
Chyba sPOconemu zaczyna się koło du***py palić:
uchwała nr 4D
https://idumolesnica.bip.gov.p…
Filip
Filip 23.05.2020, 22:14
Wstyd panie Burmistrzu. Pograzasz sie. Tym zachowaniem udowodniles ze masz cos na sumieniu i prawda jest taka ze planujesz tam budowe bloku.
Do Bronsia: Konstytucja!
Do Bronsia: Konstytucja! 23.05.2020, 17:18
Urząd Miasta i burmistrz Jan Bronś łamie Konstytucję RP. Z jej art. 61: "Obywatel ma prawo do uzyskania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne". Radny Paweł Bielański jest obywatelem RP.
ja
ja 25.05.2020, 12:52
Za to PISIORY nie łamią Konstytucji. To dopiero paranoja.
Też nie z PiS
Też nie z PiS 25.05.2020, 17:05
Paweł Bielański i Pani Ewa Golik nie są z PiS. Bronś łamie prawo miejskie i Konstytucje. Mieszkańcy Oleśnicy powinni go odwołać.
Odpowiedzialni za Bronsia
Odpowiedzialni za Bronsia 23.05.2020, 14:46
Jak pan na włościach zachowuje się burmistrz Jan Bronś. Za to karygodne zachowanie odpowiada nie tylko on sam. Odpowiedzialność za jego karygodne zachowanie ponoszą również ci, którzy go wybrali na burmistrza.
Co tam się dzieje ?
Co tam się dzieje ? 23.05.2020, 08:22
Potrzebują czas na spreparowanie dokumentów? Co się dzieje w tym urzędzie? W czyim interesie jest ukrywanie prawdy ? Przecież radny to reprezentant mieszkańców, po to wybieramy radnych, żeby w takich sytuacjach nam pomagali. Urząd nie zamknął drzwi i dostęp do dokumentów przed radnym Bielańskim, zamknął przed mieszkańcami w imieniu których radny działa i których interesy reprezentuję. Bielańskiego wybrali mieszkańcy Serbinow i to ich przedstawiciel. . Kto doprowadził do takiej patologii w lokalnym samorządzie, że nie respektuje się prawa i łamie samorządowe zasady ?
zw-kowalski
zw-kowalski 23.05.2020, 22:53
To tylko tak wam się wydaje, że radny reprezentuje mieszkańców. tak jest tylko w przypadku gdy radny chce poprzeć działania wiadomego burmistrza. Co do łamania Konstytucji przez Bronsia to rok temu jak na 3 Maja wybełkotał " o Konstytucję trzeba walczyć " to wystąpiłem do UM z zapytaniem jak Bronś, UM i RM Oleśnicy o konstytucję walczyli. Super urzędnik Susidko w piśmie do mnie nie podała żadnego przykładu jak Bronś o tę Konstytucję RP walczył.
Dopisek
Dopisek 24.05.2020, 00:23
Co do łamania przez Bronsia Konstytucji, to powiem wam ze Szwecji, że Bronś wcześniej też łamał Konstytucję – nie chciał zarejestrować w magistracie agencji towarzyskiej "Ale jaja", a na otwarciu Intermarche wypił lampkę szampana, za co musiał stanąć przed sądem, niestety sąd go uniewinnił i tego do dziś nie mogę Bronsiowi darować. Za Susidko super się wezmę – w imię Konstytucji.
Bonkers
Bonkers 23.05.2020, 08:21
W kancelarii Rzeszy... wróć - w Urzędzie Miasta Oleśnica, wódz ogłosił alarm "Clausewitz". Na dziedzińcu ratusza, pod osłoną nocy, palą ważne dokumenty .... Przygotowują nowe, a mecenasi im to wszystko podbiją .....
M&M
M&M 23.05.2020, 07:19
Św. JAN patron deweloperów.

Przecież ktoś na niego głosował!!!
Ja
Ja 23.05.2020, 06:33
@Dopisek może do Ciebie to jeszcze nie dotarło ale my te Twoje wypociny o wspaniałej Szwecji to mamy w tej części ciała pomiędzy plecami a udami
Ach, ta "nowoczesna" Szwecja
Ach, ta "nowoczesna" Szwecja 24.05.2020, 08:28
Kilka dni temu przez media przetoczyły się nagłówki: "Szwecja: Zakażonym staruszkom zamiast terapii oferuje się śmiertelny koktajl?", "Aktywna eutanazja zamiast leczenia COVID-19? Niepokojące doniesienia ze Szwecji" i kilkanaście innych cytujących artykuł, który ukazał się w szwedzkim dzienniku Dagens Nyheter.
Porada
Porada 23.05.2020, 07:05
Dopisek ma tyle wspólnego ze Szwecją co burmistrz z demokracją samorządowa. To kolej który ma jakiś uraz do Kowalskiego.
Ze Szwecji pod przykrywką
Ze Szwecji pod przykrywką 23.05.2020, 15:09
Pod przykrywką porady niejaki Kowalski – karma ze Szwecji – usiłuje się uwiarygodnić. Burmistrzowi nie może do dziś darować, że odmówił mu zarejestrowania w magistracie agencji towarzyskiej "Ale jaja".
Agencja ale JaJa
Agencja ale JaJa 23.05.2020, 22:47
Burmistrz Oleśnicy był niedouczony w temacie. Spółka cywilna "Agencja ale JaJa" dostała od razu wpis do ewidencji. Burmistrz Oleśnicy odmówił wpisu usługi gdzie indziej nie sklasyfikowane. SKO przyklepała decyzję burmistrza Oleśnicy. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję SKO utrzymującą w mocy decyzję burmistrza Oleśnicy. Burmistrz Oleśnicy jako OAP przegrał kolejną sprawę w sądzie administracyjnym. Prawda ficiuku cię wyzwoli. To było w Telewizji Oleśnica.
Sąd o Kowalskim
Sąd o Kowalskim 24.05.2020, 16:28
Zbigniew Kowalski, wydawca gazety "Donosiciel Oleśnicki", wytaczał osobom publicznym absurdalne procesy sądowe, np. burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana, a jego rzecznika za palenie papierosa. Procesy przegrał. "Ośmieszanie instytucji i robienie na siłę sensacji" – tak Sąd Rejonowy ocenił rozrabiactwo Zbigniewa Kowalskiego. "Nie spłacał on długów wobec kasy miejskiej, ucieczki od długów szukał w publicznych awanturach o gruszki na wierzbie" – pisał rzecznik burmistrza.
Gorzka konstatacja
Gorzka konstatacja 22.05.2020, 23:18
Tak burmistrz Oleśnicy ucieleśnia ideę samorządnej Rzeczypospolitej.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.05.2020, 22:28
Fajnie macie. Nuda wam nie zagraża.
Dopisek
Dopisek 22.05.2020, 22:54
Mnie w Szwecji nuda też nie zagraża. Z łezką w oku wspominam pozew wytoczony burmistrzowi za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Fajnie mieliście wtedy. Robiliście w portki na widok gazety "Donosiciel Oleśnicki".
Kubuś Mini HURT
Kubuś Mini HURT 23.05.2020, 22:40
Dopisek. Ale ty jesteś tępy. Był rok 1997. Przedsiębiorca otwierał placówkę Kubuś Mini Hurt przy 1 Maja 54 / II. Przedsiębiorca wystąpił do burmistrza Oleśnicy o zgodę na podanie swoim gościom na otwarciu szampana. Urząd Miasta nie wyraził zgody bo przedsiębiorca nie miał zgody na podawanie napojów alkoholowych. czyli jak gościem jest Jan Bronś to przedsiębiorca może gościom serwować szampana a jak Bronsia nie zaproszono to przedsiębiorca nie może gościom podać lampki szampana. Lokalna demokracja i walka o równość z Konstytucją. Zatem pełnomocnik przedsiębiorcy złożył zawiadomienie do Kolegium do spraw wykroczeń. Kolegium stwierdziło, że Jan Bronś popełnił wykroczenie. Bronś od orzeczenia kolegium się odwołał. Orzekał sędzia który pracę w sądzie rozpoczął od orzekania jako asesor. Konstytucja RP nie przewiduje aby orzekał asesor. Tak orzekł TK. Tylko prawda cię frustracie wyzwoli. Dziś burmistrz jako OAP nie daje wglądu w dokumenty radnemu Bielańskiemu. To walka burmistrza o Konstytucję RP.
Uwaga!
Uwaga! 24.05.2020, 16:57
Ten "przedsiębiorca", czyli drobny handlarz, to Zbigniew Kowalski, dzisiejszy emigrant w Szwecji. Ta "placówka Kubuś Mini Hurt" była jego sklepikiem.
Nie hejtuj człowieka
Nie hejtuj człowieka 24.05.2020, 20:34
"Drobny handlarz" - brzmi pogardliwie. Z.Kowalski prowadził hurtownię i sklep jak pamiętam. To nie był handlarz z targu. A Kubuś nie był sklepikiem, tylko sklepem w miejscu po Gigancie.
z-w kowalski o sobie
z-w kowalski o sobie 25.05.2020, 00:21
"Nie hejtuj człowieka" – napisał ze Szwecji zw-kowalski, mitoman, obrońca Królestwa Szwecji, szumnie określający się mianem "przedsiębiorcy", hejtujący Bronsia, trąbiący, że "karma" wraca".
Uwaga!
Uwaga! 24.05.2020, 16:57
Ten "przedsiębiorca", czyli drobny handlarz, to Zbigniew Kowalski, dzisiejszy emigrant w Szwecji. Ta "placówka Kubuś Mini Hurt" była jego sklepikiem.
Porada
Porada 23.05.2020, 06:13
Dopisek. A poza tym nie masz innych problemów ? Może jakaś wizyta u np oleśnickiej gwiazdy śniadaniowej Mirelli ?
Samoonrona
Samoonrona 23.05.2020, 17:10
To napisałem ja – karma ze Szwecji. W ramach samoobrony.
K
K 22.05.2020, 22:10
Co chce Bronś osiągnąć walcząc z radnymi?
Odpowiadam ci
Odpowiadam ci 22.05.2020, 23:04
Status świętej krowy. W jego przypadku przejrzystość i transparentność władzy nie ma zastosowania.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 23.05.2020, 08:23
Ufffff..... Dobrze się o tę kostkę z Rynku nikt się nie zapytał !!!!
p13
p13 24.05.2020, 17:30
poszła w prywatne łapy kostka brukowa z rynku i tyle w temacie
Kpina z demokracji lokalnej
Kpina z demokracji lokalnej 22.05.2020, 22:03
W ten sposób Bronś znów potwierdza zarzut, że rządzi miastem jak własnym folwarkiem. Nieudostępnienie radnemu jawnych dokumentów jest kpiną z demokracji lokalnej.
.
. 25.05.2020, 12:55
A Kołaciński i jegi świta nie rządzili się jak u siebie. Nic się nie działo. Miasto popadło w ruinę. Tak jak nasz kraj z najdroższym prezydentem świata.
?
? 22.05.2020, 17:53
Czy nieudostępnienie radnemu ww dokumentów nie jest złamaniem prawa?
Pytanie
Pytanie 22.05.2020, 12:22
Co Bronś ma do ukrycia?
Panika burmistrza
Panika burmistrza 22.05.2020, 22:07
Coś, czego panicznie się boi. Inaczej nie da się zrozumieć nieudostępnienie dokumentów.
Aga
Aga 22.05.2020, 12:04
Pytanie:czy teraz już rządzi Siedlecki i Sarna ,czy ich klub ? bo już się pogubiłam , choć nic do tych panów nic nie mam bo powalczyli o przedsiębiorców za co im dziękuję
Do Agi
Do Agi 22.05.2020, 23:28
Oni bawią się jak przedszkolaki w piaskownicy. Ich przedszkolanką pozostaje nadal Jan Bronś.
.
. 22.05.2020, 10:16
Dlatego OR MUSI dogadać sie z Siedleckim i Sarną, trzeba wymienić Chrzanowskiego na Kolacińskiego, bo to co teraz sie dzieje to jest farsa. Kołaciński jako przewdodniczący RM dawałby gwarancję, że Bronś byłby pod kontrolą.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.05.2020, 22:27
Ciekawe rozwiązanie proponujesz. Czy realne ?
Dopisek
Dopisek 22.05.2020, 23:52
Ja w Szwecji proponuję wam rozwiązanie rodem z kultury Wschodu i jej pojęcia "karma wraca". To realne rozwiązanie. Już o tym pisałem pod dyktando kolesia inteligenta. Ja jestem waszą karmą, Pamiętajcie o "Donosicielu Oleśnickim".
.
. 22.05.2020, 11:50
OR nic nie musi. Niech PO tonie razem z JB
PSP
PSP 22.05.2020, 10:41
Nie można wierzyć Siedleckiemu. Stoi za nim Sowa. Wspólnymi siłami PO i OR odwołają Chrzanowskiego i co dalej?
Sowa ponoć dogadany już jest z Bronsiem za plecami Sarny. Zamiast Kołacińskiego Platforma ramię w ramię z Bronsiowymi semaforami na przewodniczącego rady powołuje... Siedleckiego. Który znowu staje się potulny. A Sowa ma narzędzie do szantażowania Bronsia i zlecenia znowu zaczynają płynąć...
Mało tego, PO będzie żądała wiceburmistrza.
I Bronś będzie musiał się zgodzić, bo straci większość w Radzie.
To tyle jeśli chodzi o niezależność pana Siedleckiego i tej całej Platformy.
Gdyby potoczyło się inaczej byłbym bardzo zdziwiony.
A jeszcze 1,5 roku temu było normalnie i przejrzyście...
.
. 22.05.2020, 11:28
Siedlecki jest nieobliczlany, nigdy nie wiadomo w którą stronę skręci, bywały momenty , że przemyśliwał o uczciwym sprawowaniu mandatu radnego, może nie da się omamić do reszty Sowie, tym bardziej gdyby zauważyl kolejne dla niego zlecenia z Ratusza. Tym bardziej, że przecież Kijakowska trąbiła na całą Oleśnicę ,że jest nieprzekupny.
.
. 22.05.2020, 12:42
Medialna funkcjonariuszka Bronsia.
pytam
pytam 22.05.2020, 09:28
Panie Pawle, a może Bronsia podać do sądu?
...
... 22.05.2020, 09:26
Przewodniczący RM powinien stać murem za radnym. Okazuje się, że to podnóżek Bronsia - czeka na jego polecenia. To jest niespotykana sytuacja - Burmistrz trzęsie przewodniczącym RM. Nawet burmistrz i paprotka bez zgody przewodniczącego siadają przy nim w trakcie obrad RM. W innych miastach burmistrza zapraszają, jak ma coś do powiedzenia
.
. 22.05.2020, 10:10
Dokładnie tak samo zachowywał się W. Piechówka, gdy pełnił funkcję przewodniczącego rady wobec M. Kołacińskiego, poprzedniego burmistrza. Oleśniczanie nie wyobrażają sobie innego stylu zarządzania miastem. Gdy radny wykonuje funkcje kontrolne ( w interesie mieszkańców oczywiście), jest zwalczany. Zbyt długo nie trzeba będzie czekać na wylew pomyj na radnego Bielańskiego.
!
! 22.05.2020, 11:43
Piechówka wcale nie zachowywał się "dokładnie tak samo".
.
. 23.05.2020, 14:29
Gorzej. Kołaciński był jego suflerem. https://olesnica.naszemiasto.p…
!!!
!!! 23.05.2020, 15:12
Lepiej nie powoływać się na media podporządkowane Bronsiowi.
Obiektywnie
Obiektywnie 22.05.2020, 10:06
Chrzanowski to może festyny prowadzić, a nie Radę Miasta. Przerasta go ta funkcja. To widać i słychać.

Pozostałe