Radny uruchomił oddolny protest mieszkańców i stanął na jego czele

  • 19.05.2020, 19:38
  • OAI
Radny uruchomił oddolny protest mieszkańców i stanął na jego czele
Chodzi o nowe blokowisko na wąskim pasie zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) uruchomił akcję sprzeciwu wobec planów inwestycyjnych władz Oleśnicy i stał się reprezentantem mieszkańców w sporze z burmistrzem Janem Bronsiem.

Ulotki radnego można znaleźć na Serbinowie, w pobliżu ulicy Wojska Polskiego. 

A oto jego najnowszy komunikat:

"NIE POZWOLIMY NA KOLEJNE BLOKI❗

Szanowni Państwo, jestem po kilkunastu rozmowach z mieszkańcami Wojska Polskiego.
Burmistrz wydał polecenie wszczęcia postępowania celem uzyskania decyzji o warunkach zabudowy dla budynków wielorodzinnych. Zawiadomienie z upoważnienia burmistrza skierowano do mieszkańców. Burmistrz nie pytał o stanowisko radnych, nie zapytał w szczególności o zdanie samych zainteresowanych mieszkańców. Nie ma zgody na takie działania!
Nikt z nas nie wyobraża sobie realizacji wizji Jana Bronsia i zabudowy wielorodzinnej na ostatnim skrawku zieleni przy Wojska Polskiego. Pisma do ratusza będą kierowane indywidualnie lub grupowo.
Dziś na tablicach ogłoszeń umieściłem informację i kontakt do siebie. Służę pomocą w tej sprawie.
Nie będzie więcej bloków na Wojska Polskiego!".

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sikorskiego
Sikorskiego 25.05.2020, 09:44
Brawo panie radny ! Szybka reakcje, ramię ramię z mieszkańcami uda się zatrzymać to szaleństwo Bronsia
Przecież wiadomo
Przecież wiadomo 21.05.2020, 07:23
Proponuję przy okazji ogłosić referendum o odwołanie..kogo?
Dość betonowania
Dość betonowania 20.05.2020, 20:25
I tak trzymać panie radny . Lista krąży po bloku. Protest!
Serbinów
Serbinów 20.05.2020, 10:11
MO już nie nadąża z publikacją zaproszeń Bronsia na konsultacje. Radny Bielański w 2 dni zmobilizował Wojska Polskiego i się musiałeś Bronś wycofać. Miło widzieć panikę w tych "konsultacjach" na siłę. Dla radnego Bielańskiego chapeau bas! Bronś zgniecony presją!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.05.2020, 00:49
Skoro radny tak walczy o "ostatni skrawek zieleni przy ul. Wojska Polskiego", to może by tak powalczył o obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Też przy ul. Wojska Polskiego. I to obiekty o wyjątkowej wartości architektonicznej w skali Dolnego Śląska. A może też powalczyłby o odnowę, kiedyś pięknego terenu zielonego, znajdującego się przy obiekcie nazywanym "Pod blachą"? Nigdy, ani on, ani inni radni nic nie uczynili, by te obiekty były pozytywnym elementem wizerunku miasta.
Chomik
Chomik 20.05.2020, 09:29
Teren dawnej "blachy" to teren p. Daszczyka czyli teren prywatny. A jeśli ktoś chce by więcej działo się w mieście niech zgłasza to radnemu na swoim terenie a najlepiej do UM bo od tego jest. Prace
mieszkanka osiedla
mieszkanka osiedla 21.05.2020, 02:03
I ten teren prywatny jest zaniedbany, trawa nie wykoszona, a gałęzie zwieszają się nad miejscami postojowymi samochodów. Tylko patrzeć, jak komuś spadną na głowę przy trochę większym wietrze, bo jak na samochód, to się Daszczyk nie wypłaci. Naprawdę nie ma sposobu, by właściciel przyciął te gałęzie? i żeby w końcu zadbał o niszczejący obiekt? czy nie można było tak zawrzeć umowy sprzedaży, by w określonym czasie kilku lat kupujący musiał go wyremontować? To zdaje się za Bronsia nastąapiła ta transakcja?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.05.2020, 14:58
Są stosowne przepisy prawa nakazujące dbałość o obiekt zabytkowy. Samorządowcy są od tego, by dbać o łat i porządek w mieście, a jeżeli jakiś właściciel nieruchomości tego nie potrafi, to samorządowiec powinien wykorzystać narzędzia prawne, wymuszające dbałość o otoczenie. Kto tego nie pojmuje, niech sięgnie po stosowną literaturę.
Wyborca
Wyborca 19.05.2020, 23:10
Samemu panie Pawle czy nawet cała OR to se może, musicie powalczyć o wsparcie nowego klubu PO, wówczas nawet możecie nie dać absolutorium burmistrzowi i koniec kłopotów
Do wyborcy
Do wyborcy 19.05.2020, 23:19
Bez absolutorium burmistrz nadal będzie mógł rządzić. Co z ciebie za wyborca?
?
? 19.05.2020, 23:07
A może to miał być wielorodzinny parking?
Z Serbinowa
Z Serbinowa 19.05.2020, 22:46
Panie Pawle szacunek i podziękowania. Najlepszy randy !
J24
J24 19.05.2020, 22:12
Pawle, odkurz temat odwolania tego nieudacznika..... aby zorganizować referendum potrzebujesz poparcie 10 % uprawnionych, czyli około 2500 mieszkańców. Zobacz ilu będzie chetnych na Serbinowie. Sam Michał w 2018 r. w wyborach zgarnął ponad 5300 głosów. W przypadku ogłoszenia referendum sprawa jest dosc otwarta , wystarczy okolo 7000 głosów i z radością powiemy sayonara temu spoconemu. Przez te 1.5 roku zgubił kilka tysięcy (2-3) z tych 8,6 k głosów. To nie political fiction, ale całkiem realny plan, by uwolnić Oleśnicę od uszatego
Good bye, Utyty
Good bye, Utyty 20.05.2020, 16:51
Rozkład jazdy Oleśnica - Wieruszów:

Od poniedziałku do soboty

09:00d
15:29d
16:45dn

Objaśnienia:

d – nie kursuje w dniach 1 I, I i II dzień Świąt Wielkanocnych, 25 i 26 XII
n – nie kursuje w Wielką Sobotę, 24 i 31 XII
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.05.2020, 00:54
Wykazywali wiele poważnych błędów, ba, koszmarnych błędów Janowi Bronsiowi, ale ci, co nazywają się oleśnicką opozycją potrafią tylko pisać, lecz, by przejść do konkretnego działania i ogłoszenia referendum, by odwołać Jana Bronsia - brakuje im odwagi. Podwyżki opłat, nieuzasadnione wydatki, błędne plany inwestycyjne, no i ten urlop w czasie pandemii. Nazbierało się tego wiele. Ale, ta oleśnicka opozycja jawi się papierową.
Do J24
Do J24 19.05.2020, 22:56
Obrażając burmistrza, niczego nie wskórasz.
?
? 19.05.2020, 23:08
Kto obraża ?
Z Wojska Polskiego
Z Wojska Polskiego 19.05.2020, 21:46
Panie Pawle dziękuję za pana zangażowanie i pomoc. Będziemy pisać protest.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 19.05.2020, 21:41
Sprawa zabudowy pasu zieleni wymaga ze strony pana Jana Bronsia konsultacji społecznych, innymi słowy – pan Jan Bronś powinien wysłuchać głosu społeczności osiedla Serbinów, tak jak to zrobił w poprzedniej kadencji pan Michał Kołaciński.
Demokracja czy autokracja?
Demokracja czy autokracja? 19.05.2020, 21:58
Kolejność powinna być taka: najpierw konsultacje społeczne, czyli spotkania burmistrza z mieszkańcami osiedla, a następnie decyzja burmistrza. Na tym, panie burmistrzu, polega lokalna demokracja.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.05.2020, 00:56
Czy pytano kogoś, gdy budowano te szare bloki przy ul. Wojska Polskiego?
Demokracja czy autokracja?
Demokracja czy autokracja? 19.05.2020, 21:58
Kolejność powinna być taka: najpierw konsultacje społeczne, czyli spotkania burmistrza z mieszkańcami osiedla, a następnie decyzja burmistrza. Na tym, panie burmistrzu, polega lokalna demokracja.
mieszkańcy Wojska Polskiego
mieszkańcy Wojska Polskiego 19.05.2020, 21:00
Na dokumentach powieszonych na klatkach ratusz pisze, że chodzi o budowę bloku wielorodzinnego.
Na portalu MojaPropaganda.pl usłużnych wobec Bronsia braci Panamera mówią, że to kłamstwo i że chodzi o parking.
Prośba do Redakcji Panoramy:

1. Wyjaśnić czy Bronś kłamie na dokumentach ratusza wywieszonych w blokach mówiących o bloku

2. Wyjaśnić czy Bronś kłamie na propagandowym portaliku mówiąc o parkingu

3. Sprawdzić czy jak zwykle Bronś chciał zrobić po swojemu bo obiecał grunt deweloperowi ale akcja opozycji storpedowała ten plan i jak zwykle nieudaczny burmistrz obraca kota ogonem za pośrednicteem sprzedajnych mediów?

Będziemy wdzięczni
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.05.2020, 16:53
Zasadniczym przeznaczeniem rzeczonego terenu będzie parking - z dopuszczeniem ZABUDOWY WIELORODZINNEJ !!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.05.2020, 00:59
A to prawda, że inny lokalny portal jest żywą tubą Jana Bronsia, a kto zbyt gorliwie wytyka jego błędy - jest blokowany. Tam nie uznaje się krytyki. Żenujące i koszmarne.
?
? 19.05.2020, 22:49
Prawdopodobne, że Bronś widząc natychmiastową i zdecydowaną reakcję mieszkanców coś ściemnia, odwraca kota ogonem? Hmmm, możliwe że deweloperzy będą wściekli?
taka prawda
taka prawda 19.05.2020, 22:48
Gbur z ratusza kłamał, kłamie i będzie kłamał. W kampanii wyborczej sąd nakazał mu zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.
szkodzisz
szkodzisz 19.05.2020, 23:09
Obrażaniem burmistrza szkodzisz protestującym mieszkańcom osiedla Serbinów.
Z Kopernika
Z Kopernika 19.05.2020, 20:44
W naszym mieście trąci dyktaturą!!!!

Pozostałe