
REKLAMA

Na godz. 18.00 odnotowano 262 chorych na COVID-19. Liczba aktywnych zakażeń wynosi 192 (tyle jest osób faktycznie zarażonych).
Od wczoraj odnotowano:
- 1 przypadek zakażenia u mieszkańca gminy Oleśnica
- 3 przypadki ozdrowień u mieszkańców gminy Syców
Zakażeni w poszczególnych gminach: gmina Oleśnica - 86, miasto Oleśnica - 51, gmina Syców - 20, gmina Dobroszyce - 17, gmina Bierutów - 9, gmina Twardogóra - 4, gmina Dziadowa Kłoda - 4, gmina Międzybórz - 1.
Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objęto 80 mieszkańców powiatu.
Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kwarantannie/izolacji poddanych jest 334 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 87, gm. Oleśnica – 134, gm. Twardogóra - 7, gm. Syców – 49, gm. Bierutów - 11, gm. Dobroszyce - 38, gm. Dziadowa Kłoda - 8.
W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajdują się obecnie 142 osoby (liczba ta obejmuje również osoby zamieszkujące wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji
Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia Covid-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie – pisze w środę dziennik „Dagens Nyheter”. „To aktywna eutanazja” – wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson.
Według eksperta podstawowe leczenie w przypadku Covid-19 powinno polegać na stosowaniu kroplówek z substancjami odżywczymi, podawaniu leków przeciwzakrzepowych, tlenu oraz antybiotyków w celu eliminacji wtórnego bakteryjnego zapalenia płuc.
Zamiast tego wielu osobom starszym z zapaleniem płuc rutynowo podaje się morfinę oraz midazolam, które hamują oddychanie. To jest aktywna eutanazja, jeśli nie coś gorszego – twierdzi Gustafson. (...)
Opinię eksperta ds. geriatrii potwierdza „Dagens Nyheter” pragnący zachować anonimowość lekarz i naukowiec ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska w Sztokholmie. Opisuje on, że „paliatywny koktajl” ze środkiem uspokajającym i przeciwbólowym jest stosowany w większej skali u pacjentów z Covid-19 w szpitalach oraz domach opieki. (...)
Według statystyk w Szwecji połowa wszystkich zmarłych w związku z koronawirusem mających więcej niż 70 lat, mieszkała w domach opieki dla osób starszych.
To cytat z artykułu portalu wpolityce.pl