Chora koncepcja zabudowy Serbinowa?

  • 18.05.2020, 22:02
  • OAI
Chora koncepcja zabudowy Serbinowa?
Radny Paweł Bielański ruszył z pomocą lokatorom bloku przy Wojska Polskiego 18.

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) interweniuje w sprawie planowanej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Wojska Polskiego. Oto jego informacja:

⚠️ ⚠️⚠️ Jan Bronś "chce zrealizować swoją chorą koncepcje dalszej zabudowy Serbinowa ⚠️⚠️⚠️

Zbulwersowani mieszkańcy bloków przy ulicy Wojska Polskiego poinformowali mnie dziś, że burmistrz Bronś chce zrealizować cyt. "Swoją chorą koncepcje dalszej zabudowy Serbinowa".

Na tablicach ogłoszeń bloku Wojska Polskiego nr 18 wywieszono ogłoszenie informujące, że na wniosek Gminy Miasta Oleśnicy 26.02.2020 roku zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego wolnostojącego (...) o nr 3/77 AM-12 obręb Oleśnica przy ul. Wojska Polskiego. Do informacji załączono graficzną z mapką sytuacyjną przedstawiającą lokalizację dla planowanego kolejnego bloku.
 

Mieszkańcy są zupełnie zaskoczeni, bowiem doskonale pamiętają ustalenia z 2016 roku, gdy po ich sprzeciwie ówczesny burmistrz Michał Kołaciński wycofał działkę ze sprzedaży, a w miejscu planowanego bloku, zgodnie z wnioskiem mieszkańców powstał parking. Dodatkowo burmistrz Kołaciński przy zmianach w studium uwarunkowań w 2017 roku, dokonał zmian w sposobie przeznaczenia działkach położonych wzdłuż ul. Wojska Polskiego m.in. został wprowadzony sposób zagospodarowania terenu jako pas zieleni izolacyjnej i parkingi (ozn. na planie studium. „1ZI” (zieleń) oraz "1KS" komunikacja samochodowa). O takie zmiany wnioskowali, poprzez swoich radnych, mieszkańcy osiedla sprzeciwiając się dalszej zabudowie tego terenu. Teraz burmistrz Bronś, podejmując działania zabudowy ostatniego skrawka pasa zieleni izolacyjnej, łamie ustalenia wywalczone przez mieszkańców oraz łamie decyzję Rady Miasta z poprzedniej kadencji,

Pas zieleni stanowi obecnie ostatni fragment zielonego terenu wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Na działce znajduje się kilkanaście drzew (w tym okazały dąb), które izolują mieszkańców od ruchliwej ul. Wojska Polskiego (tzw. starej "ósemki"). Pas zieleni przeznaczony jest również jako teren dla spacerów z czworonogami (jest ustawiony specjalny pojemnik na psie kupy.

Po rozmowach z z mieszkańcami wiem, że są wręcz zdruzgotani otrzymaną wiadomością. Czują się zwyczajnie oszukani. Przypomnę, że koncepcja z 2010 roku opracowana na zlecenie Jana Bronsia przewiduje budowę 6 bloków na tym terenie. Czy wizje Jana Bronsia uda się zatrzymać? Czy można to szaleństwo zabudowy zablokować? Takie pytania dostałem dziś od mieszkańców. Pozostawiłem je bez odpowiedzi. Na tę chwilę nie posiadam więcej informacji. Nie wiem, czy działka już została sprzedana deweloperowi

Oprócz mnie radni reprezentujący mieszkańców Serbinowa (okręg nr 2) to również Paweł Leszczyłowski, Damian Siedlecki, Marek Kamaszyło oraz Adam Wójcik. To również do nich powinny zwracać się mieszkańcy z prośbą o pomoc.

O spawie będą Państwa informował po zebraniu większej ilości informacji.

Na załączonych zdjęciach:
▶️ informacja z tablicy ogłoszeń
▶️ mapka sytuacyjna z planowanym blokiem wielorodzinnym
▶️ pas zieleni przeznaczony do zabudowy
▶️koncepcja urbanistyczna z 2010 roku - 6 bloków ( obecnie jest wybudowany 1 blok)

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktoś coś?
Ktoś coś? 19.05.2020, 23:40
Pytanko, czy to miała być kolejna transza w spłacaniu długów wyborczych? Ktoś coś wie? Paru internautów sugerowało powiązania z deweloperami, i ich wpływem na wynkk wyborów samorządowych? Ja nie wiem, tylko pytam? Kto pyta , nie błądzi?
.
. 19.05.2020, 23:13
Bronś to zwykły szkodnik
A.
A. 19.05.2020, 18:23
Przecież ten teren nie należy do mieszkańców sąsiedniego bloku więc co im do niego
B.
B. 20.05.2020, 02:50
Ta sprawa dotyczy CAŁEGO osiedla Serbinów.
A.
A. 25.05.2020, 09:43
Jak będziesz miał działkę, to też będziesz swoje plany konsultował z CAŁYM osiedlem? Paranoja.
TIWWAL
TIWWAL 19.05.2020, 15:30
Panie Janku, dla pana zbudujemy wszystko .... Rozliczymy się jak ostatnio .... ale bez faktury będzie trochę taniej .....
CV19
CV19 19.05.2020, 15:03
Są pewne przypuszczenia
Sidorowicz bardzo mi przyjemnie
Sidorowicz bardzo mi przyjemnie 19.05.2020, 14:51
Hm....ktory developer i czym przekonał Omylnego ?
Lorem ipsum
Lorem ipsum 24.05.2020, 08:32
Petunia non olet
och
och 19.05.2020, 14:39
Kto to widział, aby budować bloki przed moimi oknami? Cały widok mi zasłonią. Chcą mieć mieszkanie, to wypad na kwadraty! Nie będą mi psuły widoków, do których się przyzwyczaiłem.
K
K 19.05.2020, 14:07
Panie Pawle proszę nie odpuszczać temu szaleńcowi z ratusza
Rathaus
Rathaus 19.05.2020, 13:12
Psychicznie chory ulaniec to i poronione pomysły...
Przeciwnik burmistrza
Przeciwnik burmistrza 20.05.2020, 02:54
Obrażaniem nic nie wskórasz. Wręcz przeciwnie.
Przeciwnik burmistrza
Przeciwnik burmistrza 20.05.2020, 02:54
Obrażaniem nic nie wskórasz. Wręcz przeciwnie.
obserwator Bronsia
obserwator Bronsia 23.05.2020, 11:00
Czy obrażasz czy nie obrażasz i tak nic nie wskórasz. Bronś ma za nic opinię mieszkańców, on najlepiej i jako jedyny wie, co mieszkańcy potrzebują. Oni potrzebują spełniać projekty jedynie słuszne, najbardziej przemyślane, nieomylne burmistrza Bronsia. I tak jest od ok. 2002 r. i nic się nie zmienia.
Holistycznie
Holistycznie 19.05.2020, 12:37
Po pierwsze primo .Która pracownia urbanistyczna opracowała ów odkrywczy projekt?Po drugie primo. Wszystko co Kołaciński ustalił jak widzę do wymiany....
Holistycznie
Holistycznie 19.05.2020, 11:45
Jaki burmiszcz - taka koncepcja ....
Dotyczy całego osiedla
Dotyczy całego osiedla 19.05.2020, 10:56
Ta sprawa jest nie tylko sprawą lokatorów bloku przy ul. Wojska Polskiego 18, ale i lokatorów wszystkich bloków między ul. Wojska Polskiego a ul. Podchorążych.
Nic
Nic 19.05.2020, 10:29
Oleśniczanie , wiecie ile jest wart Wasz głos w sprawach waszgo miasta ?
utyty spocony
utyty spocony 19.05.2020, 09:25
Zniszczę was!!!!
To jeszcze nie wszystko
To jeszcze nie wszystko 19.05.2020, 09:08
Bronś chce rzędem nowych bloków – postawionych w miejsce pasów zieleni – zasłonić nasze osiedle od dwóch stron, mianowicie od strony ul. Wojska Polskiego i od strony ul. Podchorążych. Nowe bloki będą uzupełnione parkingami, które powstaną w miejsce resztek pasów zieleni. Kołaciński odrzucił koncepcję zabudowy pasów zieleni po obydwu stronach naszego osiedla. Bronś tę koncepcję przywrócił.
Co by tu jeszcze spier****niczyć
Co by tu jeszcze spier****niczyć 23.05.2020, 08:39
W głowie Bronsia narodziła się nowa koncepcja - koncepcja wioski, a właściwie miasta potiomkinowskiego .....

Wioski potiomkinowskie, wsie potiomkinowskie – określenie pochodzące od nazwiska gubernatora Nowej Rosji Grigorija Potiomkina, używane w odniesieniu do mistyfikacji, oszustwa, mającego na celu wywarcie dobrego wrażenia i ukrycie prawdziwej natury sytuacji.

Potiomkin w 1787 roku zorganizował dla cesarzowej Rosji Katarzyny II i jej dworu przejażdżkę w dół Dniepru w celu pokazania jak wielki sukces książę odniósł podczas kolonizacji prowincji świeżo wydartej Turkom osmańskim. W jej trakcie, aby wywrzeć na władczyni dobre wrażenie, Potiomkin miał rzekomo zmontować kilka przenośnych „wiosek” rozmieszczonych w ważniejszych punktach wzdłuż brzegu rzeki. Gdy cesarska łódź pojawiała się w polu widzenia, przebrani za wieśniaków ludzie Potiomkina zaczynali wznosić radosne okrzyki na cześć carycy i towarzyszących jej zagranicznych ambasadorów.

W opinii historyków dopiero ‪Astolphe de Custine‬ (pół wieku po wizycie carycy Katarzyny) w swoich kronikach rosyjskich nadał „wioskom ‪potiomkinowskim” status ‬rzeczywistego procederu, który ma miejsce w historii rosyjskiej od XII wieku. Przesadzone opowieści na temat skali tworzenia fasad w okresie panowania Katarzyny miałyby być antypotiomkinowską propagandą. Zdaniem rosyjskiego historyka Aleksandra Panchenko, wioski ‪potiomkinowski‬e są w dużej części mitem. Panchenko pisze, ze "Potiomkin rzeczywiście dekorował miasta i wsie, ale nie robił z tego żadnej tajemnicy". Simon Sebag Montefiore za autora wyrażenia „wioski potiomkinowskie” uważa posła saskiego Georga von Helbiga, który był rozgoryczony tym, że nie zaproszono go na Krym; zwrot został więc wymyślony przez osobę, która nie była świadkiem wydarzeń. W roku 1809 ukazała się biografia Potiomkina autorstwa Helbiga, w której powtarzał swoje wcześniejsze zarzuty wobec księcia.
A.
A. 19.05.2020, 18:25
I bardzo dobrze, że przywrócił. Trepy tam mieszkające wybrały Bronsia to teraz mają.
Lorem ipsum
Lorem ipsum 23.05.2020, 08:42
Ciągnie swój do swego ....
Nie inaczej
Nie inaczej 19.05.2020, 08:13
No mieszkańcy Serbinowa, przyszedł czas próby, Kołaciński wysłuchał waszego głosu i zmienił plan zagospodarowania dla tych terenów. Hmmmm, mam wrażenie graniczące z pewnością, że Bronś was zlekceważy, ale to wy na niego głosowaliście.
Folwark zwierzęcy
Folwark zwierzęcy 23.05.2020, 08:40
No tak, świniak już jest przy korycie ....
Joanna
Joanna 19.05.2020, 08:07
Burmistrzowi już dziękujemy
Klaun z białą chusteczką
Klaun z białą chusteczką 23.05.2020, 08:48
Czas przerwać ten nieudany eksperyment ....
z Wojska Polskiego
z Wojska Polskiego 19.05.2020, 07:00
Interwencje radnych będzie sprawdzianem ich postawy, po to ich wybrali, by w takich momentach im pomagać. Budowa bolku okna w okna to szaleństwo. Zabetonowanie trawnika i wycinka drzew to jakiś absurd. Szanowi radni ratujcie swoich wyborców. To nie jest prywatne miasta Jana Bronsia!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 23.05.2020, 08:49
..... myśmy, w Wieruszowie, nie takie numery robili .....
Halina
Halina 19.05.2020, 00:23
Janek to prawdziwy przywódca, stado musi się podporządkować, bo inaczej będzie bałagan. Pomysł z blokami może i dobry, ale kto by tam chciał mieszkać. Okna nie otworzysz bo hałas i unoszący się smród spalin. No chyba, że ktoś w Oleśnicy chce się poczuć jak na Manhattanie.
z Wieruszowa
z Wieruszowa 19.05.2020, 15:32
Jasiek Kolanko żyje swoimi urojeniami, jak Fuhrer, w bunkrze, w kwietniu 1945 r ....
Kasia
Kasia 19.05.2020, 10:43
Ma Pani rację, dobry prezes to podstawa.
lolo
lolo 19.05.2020, 14:52
Już dawno wiedziano, że miasta powinny być budowane na wsi.
Ola
Ola 19.05.2020, 11:01
Łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu!
Paula
Paula 19.05.2020, 01:41
prawdziwy przywódca? stado? pani tak na poważnie? rany boskie!
Urząd Miasta Pjongjang
Urząd Miasta Pjongjang 19.05.2020, 11:41
Umiłowany Przywódca ...
Stado Serbinowa
Stado Serbinowa 19.05.2020, 01:45
No, ta pani to celnie ujęła. Dla pana Bronsia, my, społeczność Serbinowa, jesteśmy stadem.
Holistycznie
Holistycznie 19.05.2020, 13:18
.... w przeciwieństwie do eksluzywnego osiedla na Mikołajczyka, tam mieszka "elyta" ....
zośka