Radni w Oleśnicy się nie przemęczają! Opozycja wzywa do aktywności...

  • 17.05.2020, 18:18
  • Źródło: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/
Radni w Oleśnicy się nie przemęczają! Opozycja wzywa do aktywności...
"Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu" - ocenia Paweł Bielański, radny opozycyjnej Oleśnicy Razem. Oto tekst opublikowany na jego stronie internetowej:

Choć klub radnych Oleśnica Razem postulował o zwołanie sesji oraz komisji zdrowia poświęconej tematyce kryzysu związanego z koronawirusem to zarówno przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski, jak również szefowa Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Mariola Aiyegbusi nie widzieli takiej potrzeby. Sytuacja tym bardziej zdumiewa, że cały powiat oleśnicki, w tym Oleśnica, przoduje na Dolnym Śląsku w rekordzie zachorowań.

Letarg Rady Miasta

Rada Miasta Oleśnicy działa niemrawo. W sytuacji kryzysowej rządzący klub radnych Jana Bronsia wykazuje się niemocą, popadając w swoisty letarg. 30 kwietnia br., na jedynej zwołanej od początku wybuchu pandemii sesji, w punkcie obrad nie było tematu związanego z funkcjonowaniem miasta w czasie pandemii. Dopiero na wniosek klubu radnych Oleśnica Razem wprowadzono do porządku obrad punkt w którym radni oraz mieszkańcy śledzący transmisje z sesji mogli usłyszeć krótką informację o sytuacji w Oleśnicy.

Kolejnym dowodem bierności rządzących było procedowanie uchwały dotyczącej zwolnienia przedsiębiorców od  płatności podatku od nieruchomości dopiero miesiąc po wejściu przepisów spec ustawy tzw. tarczy antykryzysowej.

Na dodatek, burmistrz na ostatnią chwilę przygotował przedmiotowy projekt uchwały,a przewodniczący Rady nie zadbał by radni, chociaż na 24 godziny przed sesją otrzymali projekt. W konsekwencji radni mieli okazję zapoznać się z projektem dopiero tuż przed samą sesją. Opieszałość i brak przygotowania skutkował kolejnym błędem przy procedowaniu tej uchwały.

Ustawa z dnia 31 marca 2020 r.  o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dała gminą realne narzędzia do walki ze skutkami pandemii.  Link: www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/

Zła interpretacja przepisów ze stratą dla przedsiębiorców

Pogorszenie płynności finansowej z powodu pandemii COVID-19 u większości przedsiębiorców miało miejsce w marcu, a przede wszystkim w kwietniu 2020 br. Logiczne i uzasadnione było zatem by lokalni przedsiębiorcy otrzymali wsparcie poprzez zwolnienie z podatku od nieruchomości właśnie za miesiące, w których ich działalność była niemożliwa lub mocno ograniczona przez pandemię.  

Na sesji jako Klub Radnych Oleśnica Razem wnioskowaliśmy o wprowadzenie zwolnienia od podatku również za kwiecień 2020 roku, jednak Jan Bronś stanowczo stwierdził, że nie można takich zapisów wprowadzić, gdyż "nie jest on możliwy z jednej prostej przyczyny, że termin płatności tego podatku już minął, i jeśli nie jest zapłacony to już jest zaległość(...)".  Interpretacja przepisów przez burmistrza była błędna i jest dowodem słabego przygotowania do sesji. Radni zostali wprowadzeni w błąd, a informacje otrzymane od burmistrza miały wpływ na sposób dalszego procedowania uchwały.

Przypomnę, że przepisy spec ustawy, weszły w życie z dniem 31 marca 2020 r. i z tą datą gminy uzyskały prawo do wprowadzenia preferencji podatkowych dla przedsiębiorców. Jeśli gmina, w ramach swojego uznania, zdecyduje się na wprowadzenie zwolnień z podatku po tej dacie, będzie mogła nadać uchwale moc wsteczną. Słusznie przyjęto w ustawie, że sytuacja, gdy gmina wprowadza przepis, którego istotą jest korzyść dla podatnika w postaci zwolnienia w związku z ponoszeniem ekonomicznych skutków pandemii, retroaktywność uchwały gminnej jest uzasadniona.

Pomimo że Michał Kołaciński, podając podstawy prawne, w imieniu całego klubu Oleśnica Razem wnioskował o wprowadzenia zwolnienia również "za kwiecień", choć podawaliśmy przykłady zastosowań takich zapisów w uchwale Rady Miasta Giżycka. Burmistrz uparcie stał na stanowisku, że przepisy podatkowe uniemożliwiają rozszerzenie zwolnienia "za kwiecień". Mało tego, w ocenie burmistrza wprowadzenie zwolnienia "za kwiecień" mogło skutkować odrzuceniem całości uchwały przez nadzór prawny wojewody. To była kolejna nieprawdziwa informacja przekazana radnym.

W trakcie dyskusji, wnioskowałem o przerwę w obradach i wykładnię przepisów przez miejskich prawników, jednak przewodniczący na prośbę burmistrza, zarządził jedynie połączenie online z miejską prawniczką, która ad hoc przedstawiła informację, że wnioski merytoryczne można składać na piśmie, co nie miało to żadnego związku z pytaniem.

Całość dyskusji można prześledzić - link do retransmisji z sesji (fragment dyskusji o podatkach od 01:49:00 rozpoczęcia sesji) - olesnica.pl/urzad/transmisje-z-sesji-rada-miasta-olesnicy-2020r

Burmistrzowi udało się zasiać wątpliwość wśród radnych, a w konsekwencji radny Robert Sarna złożył wniosek formalny by głosować uchwałę w przedłożonym kształcie tzn. ze zwolnieniem tylko za miesiące maj i czerwiec. Radny R.Sarna zastrzegł jednocześnie, że jak sprawa wykładni prawnej przepisów się wyjaśni, jako rada możemy wrócić do wprowadzenie poprawki w maju. Problem w tym, że w maj będzie kolejnym miesiącem bez sesji!

Tym samym stosownej poprawki nie wprowadzimy. Ocieżałosć i letarg decyzyjny rządzących powoduje, że przedsiębiorcy nadal pozostaną bez możliwość zwolnienia z podatku za "martwy" kwiecień.

Sesji nie ma. Dieta jest

Rada Miasta powinna pracować według zatwierdzonego w głosowaniu całorocznego planu pracy. Podobnie w oparciu o przyjęte plany pracy powinny pracować komisje stałe Rady Miasta. W marcu przewodniczący Rady sesji nie zwołał. Maj będzie kolejnym miesiącem bezczynności Rady Miasta. 

Nie wiem, z czego wynika stan letargu rządzących. Ale stoję na stanowisku, że Rada Miasta jako organ stanowiący, element administracji publicznej, winna aktywnie funkcjonować, bo po to istnieje. Obecny czas jest probierzem  odpowiedzialności za sprawy miasta oraz całościowego sensu funkcjonowania rady. Jeśli organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego sam się wyzuje z aktywności powstaje oczywiste pytanie o potrzebę istnienia samego organu.

Źródło: http://bielanski.e-samorzadowiec.pl/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monidło
Monidło 19.05.2020, 09:57
Paździerz fotoplastikon nie jest tam od roboty tylko od comiesięcznej diety, w czasie pandemii jest okazja to trzeba wyczesać społeczeństwo na wyżyłowanych szmacianych maseczkach!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 18.05.2020, 23:28
A ja właśnie dostałem pismo podpisane przez przewodniczącego Chrzanowskiego z 22/4 2020. Jakiś czas temu zapytałem przewodniczącego jak radni wykonali jego odezwę co do wpłaty diet na walkę z wirusem. Do radnych ( z wyjątkiem radnych Bielańskiego i Kołacińskiego) wysłałem indywidualne pytanie. Do jednego z radnych nawet po niemiecku. Odpowiedzieli mi tylko radny Jan Mandat i Damian Siedlecki. Ale co napisał mi radny Chrzanowski "Informacja ta nie stanowi informacji publicznej . Należną i wypłaconą dietę radny może rozdysponować według własnego uznania..." . Przewodniczący nie napisał, czy radni mają zakaz udzielenia informacji jak wykonali prośbę przewodniczącego o wsparcie z diety walki z wirusem. tak to działa. Powtórka Bratniej.
Dopisek
Dopisek 19.05.2020, 10:06
Wyjawiam wam ukryty cel wpisów sygnowanych moim nazwiskiem. Mieszkam w Szwecji. Sprawdzam portal olesnica.24.com. O, widzę nośny społecznie news! O, ma dużo wpisów, co oznacza dużo czytelników! Zatem przebieram się w szatki komentatora i wołam kolesia inteligencika.
On mówi, co mam napisać, żeby wyszło na to, że jestem kompetentny w sprawach życia społecznego Oleśnicy – warty uznania w oczach opinii publicznej. No, takim, co to na sercu leżą mu nośne społecznie sprawy, takie jak choćby ta wasza sprawa diet radnych, która, jak widzę, wzbudza wasze emocje. Mnie ona w Szwecji nie obchodzi.
Chcę jedynie, manipulując wami, wykorzystać wasze emocje. Chodzi o to, żebyście pomyśleli o mnie: o, patrzcie, z jaką troską i jak kompetentnie on się pochyla nad tą kontrowersyjną sprawą diet radnych! No, tak macie o mnie myśleć. Autopromocja jest mi potrzebna do załatwienia w Oleśnicy moich dawnych prywatnych porachunków z waszą władzą.
Pamiętajcie o gazecie „Donosiciel Oleśnicki”. Ma być powtórka.
wykolejonykowal
wykolejonykowal 19.05.2020, 11:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ręce opadają!!!
Ręce opadają!!! 18.05.2020, 20:18
Summa summarum: burmistrz Jan Bronś bije nas po kieszeni (drastyczne podwyżki), a w czasie zarazy idzie sobie na wypoczynkowy urlop z dala od Oleśnicy, po półtora miesiąca (!) dziecinnie się usprawiedliwia z urlopu (chciał podleczyć kolano i piętę);
radny Grzegorz Żyła (klub Bronsia), przewodniczący komisji oświaty, wykorzystuje swój mandat radnego do robienia pieniędzy na maseczkach i ani myśli zwołać posiedzenia swojej komisji – w sprawie sytuacji wynikłej po zamknięciu placówek oświaty;
radna Mariola Aiyegbusi (klub Bronsia), przewodnicząca komisji zdrowia ani myśli zwołać posiedzenia swojej komisji – w sprawie sytuacji w przychodniach zdrowia; więcej nie ma co wyliczać, bo ręce opadają.
Notariusz
Notariusz 19.05.2020, 08:03
a skarbnik podpisuje, podpisuje, podpisuje......
hermes
hermes 18.05.2020, 20:58
Bajki Bronsia o kolanie byy na takim poziomie żanady że az trudno uwierzyć że sam to wymyślił, bo w końcu głupi nie jest. Co do maseczek Żyły to nikogo w Olesnicy to nie dziwi. Nazwisko zobowiązuje. O Mariolce nie ma co pisac. Zapytajcie w Grabownie jaka miała ksywke
Odpowiedzialni za Oleśnicę
Odpowiedzialni za Oleśnicę 18.05.2020, 20:43
Tak ucieleśniają w godzinie próby swoje wyborcze hasło.
Wyklęty powstań ludu Oleśnicy
Wyklęty powstań ludu Oleśnicy 18.05.2020, 20:13
Gdy naród do boju wystąpił z orężem,
panowie o czynszach radzili.
Gdy naród zawołał: „umrzem lub zwyciężym!”,
panowie w ratuszu bawili.

O, cześć wam panowie, magnaci,
za naszą niewolę, kajdany,
o, cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci,
za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany.

Miejsca pracy odważnie utrzymywała wiara
rękami czarnymi od pługa,
panowie w ratuszu kurzyli cygara,
radzili o braciach zza Buga.

O, cześć wam panowie, magnaci...

Wszak waszym był synem ów niecny kunktator,
co wzbudzał przed wrogiem obawę,
i wódz ten ***, pobożny dyktator,
i zdrajca, co sprzedał Oleśnicę.

O, cześć wam panowie, magnaci...

Lecz kiedy wybije godzina powstania,
magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania,
a szlachta niech wtedy tańcuje.

O, cześć wam panowie, magnaci...

Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów,
nie wchodzą w układy z carami,
lecz biją Moskali, wieszają magnatów
i mścić się umieją stryczkami.

O, cześć wam panowie, magnaci...
Wielbicielka
Wielbicielka 18.05.2020, 21:50
Brawo, brawo Mistrzu
No...
No... 18.05.2020, 20:23
... mocne to. Ja bym tak nie zaśpiewała władzy. Natomiast bym zaśpiewała wyborcom: "Róbmy swoje".
Hans Christian Andersen
Hans Christian Andersen 18.05.2020, 19:58
Nowe szaty króla -
Baśń opowiada o pewnym mającym słabość do strojów władcy, którego próżność, a ponadto próżność jego dworzan wykorzystują dwaj tkacze-oszuści. Przybywając do stolicy owego kraju ludzie ci rozpowiadają, iż potrafią utkać niezwykły materiał niedostępny dla oczu głupców i niezdolnych do sprawowania swojego urzędu. Gdy wiadomość trafia do uszu głowy państwa, ten szybko składa u nich zamówienie. Rzekomi tkacze pozorują pracę nie tkając w rzeczywistości nic, a wysłani do nich dworscy urzędnicy, nie chcąc dać się ośmieszyć i stracić stanowisk, udają, iż widzą cudowny materiał oraz przystają na opowieści oszustów. To samo zrobią wszyscy dworzanie. W rezultacie monarcha mając być ubrany w niezwykłe szaty, których rzekomego nałożenia dopilnowują sami ci oszuści, pokazuje się swoim poddanym bez strojów. Mieszkańcy stolicy jednak również nie widząc nic, wolą się do tego nie przyznawać, aż nagle o tym fakcie głośno mówi niewinne dziecko, dwór jednak nie zwraca na to uwagi.
Joanna
Joanna 19.05.2020, 08:01
Bajkę należy zadedykować urzędnikom opłacanym z naszych podatków.
Wiedza o Oleśnicy
Wiedza o Oleśnicy 18.05.2020, 20:28
Mądra bajka. I na czasie. Andersen wykazał się przenikliwą wiedzą o Oleśnicy.
Poddani
Poddani 18.05.2020, 18:54
Chrzanowski robi wszystko, że Brons nie słyszał prawdy o sobie z ust opozycji. Chronimy Cara!!!
Wyborca
Wyborca 18.05.2020, 21:10
Burmistrz Oleśnicy jest impregnowany na prawdę o swoich autokratycznych rządach. Liberał jej nie potrzebuje. Jego usługodawcą jest przewodniczący Rady Miasta.
Ja
Ja 18.05.2020, 17:44
Bielański na burmistrza!
My
My 18.05.2020, 21:28
Bielański zasługuje na swoją dietę radnego.
Zaraza obnażyła władzę
Zaraza obnażyła władzę 18.05.2020, 21:00
Robi to, co radny opozycji powinien robić – patrzy na ręce władzy. Ubiegając się o władzę, Bronś i jego drużyna szermowali hasłem: "Odpowiedzialni za Oleśnicę". Bielański mówi: "Sprawdzam".
KA
KA 18.05.2020, 17:40
Kogo teraz pytam to nikt nie przyznaje się że głosował na leserow z komitetu Bronsia. Wstyd się przyznać
Przypomnienie
Przypomnienie 18.05.2020, 21:13
Mieliśmy do czynienia z brudną kampanią wyborczą.
Przypomnienie
Przypomnienie 18.05.2020, 21:13
Mieliśmy do czynienia z brudną kampanią wyborczą.
ks. Sowa
ks. Sowa 18.05.2020, 19:59
Czyli wybory były sfałszowane ????
Czy to śmiać się czy płakać?
Czy to śmiać się czy płakać? 18.05.2020, 16:08
Śmieszna ta kadencja obecnego samorządu, dużo śmiechu i wygłupów koalicji rządzacej. Takie propagandowe nic.
Lichwa
Lichwa 18.05.2020, 09:01
Nie ma czasu na pierdoły, trza żenić wyżyłowane szmaciane maseczki w paskarskiej cenie.
zyski z koronawirusa
zyski z koronawirusa 18.05.2020, 09:55
Maseczki to żyła (nomen omen) pieniążków. Z kronawirusa można czerpać zyski.
zyski z koronawirusa
zyski z koronawirusa 18.05.2020, 09:55
Maseczki to żyła (nomen omen) pieniążków. Z kronawirusa można czerpać zyski.
?
? 18.05.2020, 08:30
Może chodzi o to , że ktoś z radnych obozu rządzącego jest na kwarantannie ?
Holistycznie
Holistycznie 18.05.2020, 16:26
Janek Kolanko ?????
księżniczka Fiona
księżniczka Fiona 18.05.2020, 16:34
Śpiący rycerz ?????
KCNA News
KCNA News 18.05.2020, 20:00
Umiłowany Przywódca ?????
Podatnik
Podatnik 18.05.2020, 08:28
Kiedy my przedsiębiorcy walczymy o przetrwanie , władza za nasze pieniądze robi sobie wakacje.
Rataje
Rataje 18.05.2020, 08:22
Prawo Panie Pawle daje Pan mieszkańcom nadzieję, na zmianę tej amatorskiej i szkodliwej władzy. Jesteśmy z Panem!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.05.2020, 00:26
Pytanie, czy Paweł Bielański zrezygnował z diety radnego na czas trwania pandemii? Ilu radnych zrezygnowało? Dlaczego Paweł Bielański nie domaga się, by Jan Bronś przeprosił oleśnickie społeczeństwo za urlop w czasie pandemii, by zamiast walczyć ze skutkami pandemii, on wybrał własną kuracje piety i kolana.
Gabryś
Gabryś 18.05.2020, 09:17
Czystą demagogią jest nawoływanie, by radni zrezygnowali z diet oraz że radny ma domagać się od burmistrza przeprosin.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.05.2020, 13:57
Żadna demagogia. Przejaw przyzwoitości i szacunku wobec tych, którzy ciężką pracą ich utrzymują. W okresie wyborczym deklarowali, że chcą być radnymi, by pomagać lokalnemu społeczeństwu, wstępują do rady nie dla pieniędzy, lecz by działać na rzecz lokalnego społeczeństwa. Ich diety, jak również cała administracja funkcjonuje tylko dlatego, że są przedsiębiorcy i mieszkańcy, płacący podatki. Teraz, gdy jest czas próby dla wszystkich - ci, płacący podatki może i bankrutują, zwalniają pracowników. Ci podatnicy przez dziesięciolecia składali się, by Jan Bronś i radni mieli kasę, a teraz, gdy podatnicy nie mają kasy - Jan Bronś i radni jakby tego nie zauważali. Pierwszy wręcz wybrał się na urlop, a radni cieszą się z tej kasy, która im wpływa - bez żadnego wysiłku. Pokazali prawdziwe swoje oblicze i to, że tak naprawdę chodzi im (tym, którzy nie zrezygnowali z diet) o kasę, o to, by przede wszystkim im było dobrze. Egocentryzm najwyższej klasy, finansowany z pieniędzy podatników.
wyborca
wyborca 18.05.2020, 10:04
Burmistrz powinien po męsku przyznać się do błędu, jakim było pójście na urlop z dala od miasta w czasie zarazy, a nie raczyć nas dziecinnym usprawiedliwianiem się, że chciał sobie podleczyć kolano i piętę.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 18.05.2020, 20:53
Kapitulieren - nie !!!!
Gabryś
Gabryś 18.05.2020, 09:17
Czystą demagogią jest nawoływanie, by radni zrezygnowali z diet oraz że radny ma domagać się od burmistrza przeprosin.
Gabrysiu!
Gabrysiu! 18.05.2020, 10:11
Jesteśmy pojętni. Wystarczy raz powiedzieć nam coś. Pozdrawiamy!
zw-kowalski
zw-kowalski 17.05.2020, 23:27
ale fajnie macie.
Dopisek
Dopisek 18.05.2020, 09:13
Łatwiej będzie mi ze Szwecji zaszczycić was moją obecnością w Oleśnicy i załatwić moje dawne prywatne porachunki. Pamiętajcie o gazecie "Donosiciel Oleśnicki".
?
? 17.05.2020, 22:26
Po co Rada Miasta Bronsiowi? Tylko przeszkadzają Omylnemu w rządzeniu miastem .
Podatnik
Podatnik 17.05.2020, 22:11
Bardzo celnie leniwi radni Jana Bronsia zostali właśnie wypunktowani. Dietki lecą 2.5 tys Chrzanowski, ponad 1800 zł przewodnicząca komisji Ayebusi. Pytanie za co? Za pierdzenie w stołek? Radni bezradni leniwce. Wstyd! Wszyscy ludzie pracują, a tu banda leniwców odcina kupony. W kampanii wyborczej będą znów kłamać jak to oni nie będą pracować dla miasta. Banda nierobów!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.05.2020, 00:30
2,5 tys? Tyle z podatków tych, którzy teraz może bankrutują i zwalniają pracowników? Dla mnie jest to draństwo, gdy ci, co biorą pieniądze, pochodzące z podatków - w takim czasie nie rezygnują.
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 18.05.2020, 09:57
Czy przekazał pan część swoich dochodów na pomoc dla tych, którzy teraz bankrutują i zwalniają pracowników?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.05.2020, 14:02
Ty jesteś tchórzem, a nawet internetowym draniem. Ci, co bankrutują i zwalniają pracowników płaca podatki m. in. na to, by Jan Bronś miał z czego żyć, by radni cieszyli się z łatwej kasy. Robię zakupy u lokalnych przedsiębiorców. Nie poniżam innych tak jak to czynisz Ty, tchórzliwy Internauto. A anonimom nie będę pisał o moich działaniach na rzecz tych, którzy teraz mają trudno.
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 18.05.2020, 09:57
Czy przekazał pan część swoich dochodów na pomoc dla tych, którzy teraz bankrutują i zwalniają pracowników?
Gabryś
Gabryś 18.05.2020, 09:19
Panie Krzysztofie, znów demagogia. Niech pan nikomu nie zazdrości pieniędzy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.05.2020, 14:08
Internauto, podpisujący się "Gabryś", nie znasz mnie i nie masz najmniejszego pojęcia o mnie, więc nie pisz bzdur oraz nie poniżaj, gdy inni wobec Ciebie tego nie czynią (pisownia zwrotów grzecznościowych) powtórzę to, co napisałem powyżej: Żadna demagogia. Przejaw przyzwoitości i szacunku wobec tych, którzy ciężką pracą ich utrzymują. W okresie wyborczym deklarowali, że chcą być radnymi, by pomagać lokalnemu społeczeństwu, wstępują do rady nie dla pieniędzy, lecz by działać na rzecz lokalnego społeczeństwa. Ich diety, jak również cała administracja funkcjonuje tylko dlatego, że są przedsiębiorcy i mieszkańcy, płacący podatki. Teraz, gdy jest czas próby dla wszystkich - ci, płacący podatki może i bankrutują, zwalniają pracowników. Ci podatnicy przez dziesięciolecia składali się, by Jan Bronś i radni mieli kasę, a teraz, gdy podatnicy nie mają kasy - Jan Bronś i radni jakby tego nie zauważali. Pierwszy wręcz wybrał się na urlop, a radni cieszą się z tej kasy, która im wpływa - bez żadnego wysiłku. Pokazali prawdziwe swoje oblicze i to, że tak naprawdę chodzi im (tym, którzy nie zrezygnowali z diet) o kasę, o to, by przede wszystkim im było dobrze. Egocentryzm najwyższej klasy, finansowany z pieniędzy podatników.
Lejla
Lejla 17.05.2020, 21:19
A gdyby tak klub KO złożył wniosek o sesję? Panie Robercie do dzieła !
Poczekajmy do końca kadencji
Poczekajmy do końca kadencji 17.05.2020, 19:17
Fasadowa rada i tyle. Sztuka dla sztuki. Ale rozliczymy radnych rozliczymy.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 17.05.2020, 19:10
Bronś głuchy na argumenty opozycji.
A Rada Miasta stała się fasadą. Brak znajomość przepisów prawa przez burmistrza poraża.

Pozostałe