SP7 w Oleśnicy świętuje 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

  • 15.05.2020, 15:09
  • Źródło: Sekretarz SP7 Jolanta Mołas
SP7 w Oleśnicy świętuje 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II
Lista jubileuszowych zadań jest bardzo długa.

Jak informuje dyrektor Dorota Rasała-Świtoń, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w od początku roku szkolnego 2019/2020 przygotowuje się do obchodów 100. rocznicy urodzin swego patrona.

Przez kilka miesięcy wszyscy obecni w szkole mogli losować dla siebie zadania, które były zamieszczone na symbolicznym torcie umieszczonym w holu szkoły. Realizacja tego projektu musiała zostać przerwana, ale kontynuujemy inne działania.

Oto szkolne pomysły na upamiętnienie wielkiego Polaka Karola Wojtyły - Jana Pawła II:

„Dar na 100 – urodzinowy prezent dla Jana Pawła II”

Uczniowie klas 0-III przygotowują laurki dla Jana Pawła II; 

Uczniowie klas IV-VII piszą życzenia urodzinowe dla Jana Pawła II;. 

Uczniowie klas VIII napiszą wiersz z okazji urodzin Jana Pawła II.

 

„Wirtualne spotkanie w dzień urodzin i w godzinę narodzin dla nieba naszego wielkiego rodaka, czyli 18 maja 2020 r. o godz. 21:37”

Za pośrednictwem mediów społecznościowych uczniowie wraz z ks. Teodorem zaśpiewają "Barkę". Można dołączyć do śpiewu 18 maja o godz. 21:37: www.facebook.com/teobankologia ; www.youtube.com/teobankologia

 

SP7 włącza się w realizację  ogólnopolskiego projektu „Nie zastąpi Ciebie nikt”

Instytut Dialogu Międzykulturowego z okazji urodzin Jana Pawła II zainicjował nagranie piosenki - hymnu obchodów Jubileuszu JP II pt. "Nie zastąpi Ciebie nikt". Każdy może nagrać swoją wersję piosenki i przesłać do organizatora. Nagrania zostaną zmontowane w niezwykłą całość dedykowaną Janowi Pawłowi II.

„Piosenka dla Jana Pawła II”

Każda klasa redaguje przynajmniej jedną zwrotkę piosenki o patronie na melodię „Życzymy, życzymy”. Z przesłanych zwrotek powstanie szkolna piosenka.

Wielki Szkolny Konkurs z okazji 100. rocznicy Urodzin Jana Pawła II pod hasłem „Znam patrona mojej szkoły”

Każdy uczeń będzie mógł wziąć udział w quizie o życiu i działalności Jana Pawła II. W dniu 18 maja 2020 uczestnicy otrzymają link do quizu, który zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

• Klasy 0 –III

• Klasy IV –V

• Klasy VI –VIII

 

Konkurs plastyczny pod hasłem „100. rocznica urodzin Jana Pawła II”

Celem tego konkursu jest rozbudzanie ekspresji plastycznej inspirowanej postacią Papieża Polaka w myśl słów:

Żył całkiem zwyczajnie, prosto jak my.

Miewał radosne i smutne dni.

Lecz jego serce miłością przepełnione,

Do Boga Ojca było zwrócone.

Dodatkowo na każdej e-lekcji przez cały tydzień od 18 do 22 maja szkoła realizować będzie projekt „Jan Paweł II – nasz Patron”. Uczniowie rozmawiać będą o jego podróżach, będą wirtualnie zwiedzać muzea, odwiedzą Wadowice, wykonają ulubione kwiaty JP II – krokusy, upieką kremówki, poznają życie papieża w Watykanie.

A to nie jest koniec, ponieważ w październiku 2020 Siódemka zamierza zrealizować projekty, których realizację musiała przełożyć. 

"Nadal będziemy pielęgnować pamięć o  Janie Pawle II kierującym do nas słowa: Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego co się tej nadziei sprzeciwia” - brzmi komunikat SP7.

Źródło: Sekretarz SP7 Jolanta Mołas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sympatyk
sympatyk 16.05.2020, 14:06
Oleśnicki rzeźbiarz Zbigniew Podurgiel wykonał dwa pomniki J.P. II, dla innych miejscowości. Może jego zaprosić na spotkanie?
pisiolud
pisiolud 15.05.2020, 21:26
Ciemnemu ludowi nie przeszkadza, że święty ukrywał księży pedofilli...smutne!
lewolud w masce pisioluda
lewolud w masce pisioluda 15.05.2020, 22:29
Ty, lewolud, ulżyłeś sobie? Pławisz się w kłamstwie i musisz sobie z tym poradzić. Ale w masce pisioluda ulgi nie znajdziesz. Jesteś przecież oświecony kłamstwem.
zw-kowalski
zw-kowalski 15.05.2020, 23:14
Powiem ci, że z papieżem Polakiem nie jest tak cudownie jak to odbieracie w Polsce bo to był "ziomal". Gdy byłem na emigracji w Niemczech Niemcy punktowali go niemiłosiernie. Tu w Szwecji kojarzą go z przymykaniem oka na pedofilię w KK. Przeczytałem kilka dokumentów związanych z pedofilią i podejściem do tematu przez JP II. I oby za 25-50 lat nie było z papieżem Polakiem jak z pomnikami Lenina czy innych ideologów gdzie pomniki się ściąga z cokołów i przenosi do muzeum. To może być szok dla przeciętnego wierzącego.

Pozostałe