TRAGICZNA NIEUWAGA! SYN PRZEJECHAŁ MATKĘ...

  • 11.05.2020, 17:35
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
TRAGICZNA NIEUWAGA! SYN PRZEJECHAŁ MATKĘ...
Niezależny lokalny tygodnik do kupienia już jutro. Co w "Panoramie Oleśnickiej" będzie m.in. do poczytania?

TYLKO W PANORAMIE TRAGEDIA! SYN PRZEJECHAŁ MATKĘ...
Tragiczna historia - syn, nieumyślnie, potrącił samochodem swoją mamę, która szła podlać kwiaty. Wydawało się, że potrącenie jest niegroźne, ale kobieta zmarła. Co na to prokuratura w Oleśnicy? Oskarży mężczyznę?

TYLKO W PANORAMIE KO, CZYLI KLUB BRONSIA TRACI WIĘKSZOŚĆ
Polityczna analiza Panoramy Oleśnickiej - jakie były przesłanki powołania klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Oleśnicy. Tygodnik omawia cztery motywy, wyjaśnia kulisy powstania klubu. I snuje polityczną prognozę - co będzie dalej w oleśnickim samorządzie.

TYLKO W PANORAMIE DLACZEGO NOWE PRZEDSZKOLE BUDZI KONTROWERSJE?!
Panorama analizuje temat przedszkola, które ma powstać w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sycowie. Powołanie nowego przedszkola zawsze cieszy. Ale w Sycowie miejsce jego ulokowania budzi kontrowersje. O argumentach "przeciw" mówi radny Mariusz Kramarz. Racje "za" przedstawia Marzena Guder.

TYLKO W PANORAMIE KOLEJ PLUS, A NASZE DWORCE MINUS
Kolej remontuje kolejne dworce na Dolnym Śląsku, jeden po drugim, powstał nowy rządowy program, a dworce w Sycowie, Oleśnicy i Dąbrowie Oleśnickiej niszczeją. I będą niszczeć?

TYLKO W PANORAMIE DLACZEGO W POWIECIE OLEŚNICKIM JEST NAJWIĘCEJ ZAKAŻEŃ NA DOLNYM ŚLĄSKU?!
Tak, numer 1 to Wrocław. Ale w żadnym innym powiecie nie ma tylu zakażeń COVID-19, co w oleśnickim. Panorama zapytała o to dyrektor Sanepidu. Plus obszerna relacja z "koronawirusowych" wydarzeń mijającego tygodnia i szczegóły sytuacji w PDPS Ostrowina, największym ognisku koronawirusa w regionie.

TYLKO W PANORAMIE GOSPODARZ, LEŚNIK, ANTYKOMUNISTA
Wspomnienie o zmarłym "ojcu chrzestnym" Rady Gminy Oleśnica I kadencji, który toczył też  zażarte polemiki  z prof. Władysławem Dynakiem, radnym Rady Miasta I kadencji.

TYLKO W PANORAMIE CARITAS DLA SENIORÓW
O tym, jak siostry felicjanki szyły maseczki, a Caritas szykował paczki dla seniorów.

TYLKO W PANORAMIE MUR SIĘ CHYLI, WIADUKT PĘKA!
Na ulicy Moniuszki potrzebne są budowlane interwencje w dwóch miejscach!

TYLKO W PANORAMIE ROZBÓJNICY W BIEDRONCE
Czy za skradzione trzy paczki kawy pójdą do więzienia na 10 lat? Jest to możliwe, bo
dwaj oleśniczanie popełnili jeden błąd...

TYLKO W PANORAMIE ELEKTRYCZNE AUTA W POWIECIE
Ile jest elektrycznych aut zarejestrowanych w powiecie oleśnickim? I co o swoim pojeździe mówi jedna z posiadaczek takiego auta?

TYLKO W PANORAMIE WIATROŁAPÓW ETAP PIERWSZY
Oleśnicka o wiatrołapach i stropodachach w Zaciszu.

CI WSPANIALI BIBLIOTEKARZE
Panorama o nich zawsze pamięta!

TYLKO W PANORAMIE SCHODY JAK NOWE
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych przełamał oleśnicką niemoc!

TYLKO W PANORAMIE UFF, ALE DROGIE ŚMIECI!
Co się dzieje z ceną śmieci w Twardogórze? Ten temat wywołał dawno nie widziany w Radzie Miejskiej ostry podział polityczny. Jeden z liderów opozycji Witold Szydełko starł się z burmistrzem Pawłem Czulińskim. Każdy miał swoje racje...

TYLKO W PANORAMIE PRZEDSZKOLE, GAZYFIKACJA, SPORTOWE SZATNIE...
Te i inne kwestie były dyskutowane na sesji Rady Miejskiej w Bierutowie. W Oleśnickiej  obszerna relacja.

TYLKO W PANORAMIE POGOŃ, POGOŃ W II LIDZE, W III LIDZE CIĘ NIE WIDZĘ!
Nowy cykl w Panoramie Oleśnickiej - wspomnienia historycznych wydarzeń z dziejów Pogoni Oleśnica. Na pierwszy ogień - II-ligowa przygoda. Plus unikatowe już dzisiaj zdjęcia. Czyli - przeżyjmy to jeszcze raz...

TYLKO W PANORAMIE CO ZROBI PROKURATURA?
Oleśnicka rozmawiała z prokuratorem rejonowym o głośnym wyroku w sprawie zabójcy psa.

TYLKO W PANORAMIE CORAZ WIĘCEJ NAS, CZYLI PANIE WYBIERAJĄ PANÓW
Gmina Oleśnica ma powody do zadowolenia - jej mieszkańców jest coraz więcej! To dzisiaj prawdziwa rzadkość. A dodatkowy bonus mają panie z tej gminy - mogą przebierać w panach, bo ich jest więcej niż płci pięknej!

ILE ZAROBI SOŁTYS?
Czy bycie sołtysem się opłaca? Panorama zagląda do kieszeni sołtysów w gminie Oleśnica. 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ludzie!
Ludzie! 12.05.2020, 13:51
Co to sie dzieje!!!
Dobra rada
Dobra rada 12.05.2020, 13:53
Nie pytaj, co to się dzieje, pytaj, co robią władze.
No właśnie
No właśnie 12.05.2020, 13:55
Co robi starosta Jan Dżugaj, co robi burmistrz Jan Bronś?
.
. 11.05.2020, 19:38
Trzeba przyznać, że koronawirus promuje Oleśnicę w całym kraju!!! Nie potrzebna Sekcja Propagandy w Ratuszu, mamy "świetną markę" za darmo. Po co wydawać 40 tysi na wątpliwą promocję nad morzem i patrzeć na biegającego pana Lelasa z aparatem i wywalonym językiem....? Teraz Oleśnica jest na ustach prawie wszystkich Polaków, zastanawiają się, co poszło nie tak?
zw-kowalski
zw-kowalski 11.05.2020, 22:42
O nie. Oleśnica miała już kilka razy swoje pięć minut. Według redaktora Marcina Rybaka najbardziej znanym Oleśniczaninem jest Stelmach. ten od konwoju kasy. Oleśnica była jednym z miast w której w drodze referendum próbowano burmistrzowi obniżyć wynagrodzenie. Było kilka innych "promocji" gratis.
Dopisek
Dopisek 11.05.2020, 23:52
Teraz o sobie. Mnie w Szwecji wasze sprawy nie obchodzą. Wpisy dyktuje mi koleś inteligent. Chcę uchodzić w waszych oczach za światłego i rozsądnego, czyli chcę was zwieść. Bo mam w Oleśnicy do załatwienia moje prywatne porachunki z Ratuszem. Do tego jest mi potrzebna wasza pozytywna opinia o mnie. Pamiętacie gazetę "Donosiciel Oleśnicki"?
wykolejonykowal
wykolejonykowal 13.05.2020, 14:46
To tylko nędzarz wegetujący na szwedzkim zasiłku, koczujący na oleśnickich działkach i gościnnie korzystający z kompa u dobrych ludzi.
.
. 11.05.2020, 23:49
Zw, a pamiętasz strzelaninę na Bocka? To też było coś. Jednak te głośne wydarzenia nie skutkowały tak drastycznym zmniejszeniem liczebności mieszkańców tego miasta.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.05.2020, 07:11
A był jeszcze napad na bank. Koronawirus nie zabije tyłu ludzi co niewydolność służby zdrowia spowodowana zarządzeniami rządu. Przez ostatnie 30 lat ze względu na politykę m.in. mieszkaniową Ratusza ubyło wam około 6 tys. Mieszkańców. Do tego dzietność 1,3. Kto z młodych a nawet w sile wieku u was zostanie jeśli od miasta nie dostanie mieszkania ? Kto w Oleśnicy będzie rodził jeśli nie ma żłobków i przedszkoli na drugą zmianę oraz soboty i niedzielę. Ratusz słynie z budowy drogich obiektów i usług. Sam pisałeś o wpisie za 150 zł a przecież mógł kosztować 300 lub 999 zł.
Dopisek
Dopisek 11.05.2020, 23:55
Sam sobie odpisałem. No, że niby ktoś mi odpisał, czyli docenił mnie. Hehehe.

Pozostałe