PILNE! Mamy kolejne zakażenia, dzisiaj doszło 49! - stan na 10 maja, godz. 18

  • 10.05.2020, 18:02
  • OAI
PILNE! Mamy kolejne zakażenia, dzisiaj doszło 49! - stan na 10 maja, godz. 18
Wojewoda informuje, że dzisiaj doszło 49 nowych zakażeń w powiecie oleśnickim. Powiatowe służb podają, że odnotowano 47 nowych przypadków zakażenia wirusem. Wśród jest: 43 mieszkańców gminy Oleśnica (PDPS Ostrowina), 3 miasta Oleśnica oraz 1 gminy Dziadowa Kłoda. Kolejni dwaj mieszkańcy Oleśnicy zostali uznani za ozdrowieńców.

Ministerstwo Zdrowi poinformowało, że na Dolnym Śląsku w ciągu dnia doszły 23 nowe zakażenia koronawirusem. To oznacza w niedzielę łącznie 99 nowych przypadków w regionie.

Wiadomo, że nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, oławskiego, świdnickiego i lubińskiego.

Na godz. 18 odnotowano 243 chorych na COVID-19. Liczba aktywnych zakażeń wynosi 208 (tyle jest osób faktycznie zarażonych).

Odnotowano 47 nowych przypadków zakażenia wirusem. Wśród jest: 43 mieszkańców gminy Oleśnica (PDPS Ostrowina), 3 miasta Oleśnica oraz 1 gminy Dziadowa Kłoda.
Kolejni 2 mieszkańcy miasta Oleśnica zostali uznani za ozdrowieńców.

Zakażeni w poszczególnych gminach: gmina Oleśnica - 84, miasto Oleśnica - 57, gmina Dobroszyce - 30, gmina Syców - 17, gmina Bierutów - 9, gmina Twardogóra - 8, gmina Dziadowa Kłoda - 3.

 

 

 

 

 

 

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objęto 105 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kwarantannie poddanych jest 350 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 97, gm. Oleśnica – 134, gm. Twardogóra - 11, gm. Syców – 26, gm. Bierutów - 19, gm. Dobroszyce - 60, gm. Dziadowa Kłoda - 3.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajdują się obecnie 173 osoby (liczba ta obejmuje również osoby zamieszkujące wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzymek
Grzymek 11.05.2020, 11:12
Oleśnica goni Wrocław, reszta w tyle. I z tego "sukcesu" nie możemy być dumni.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 11.05.2020, 08:44
Co robi Bronś aby zapobiegać kolejnym zakażeniom? Co robi Susidko? Dzieci w Oleśnicy prawdopodobnie nie wrócą do szkoły do końca roku, nie przy takiej postawie ludzi odpowiedzialnych( nieodpowiedzialnych) za sytuację w naszym mieście!!!
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 11.05.2020, 00:41
Wygląda na to, że Dżugaj i Bronś przegrywają walkę z koronawirusem.
n
n 11.05.2020, 07:40
Jest bardzo niedobrze - ani starosta ani burmistrzowie powiatu oleśnickiego kompletnie sobie nie poradzili i jak widać będzie jeszcze gorzej wciąż nie podejmują skutecznych działań i to jest nagrożniejsze dla nas!!!
Gabryś
Gabryś 11.05.2020, 00:48
Ja bym ich nie krytykowała. Za wcześnie, żeby ocenić skuteczność ich walki z koronawirusem.
Pytanie
Pytanie 11.05.2020, 00:38
Jak władze powiatu prowadzą walkę z epidemią? Co robi starosta Jan Dżugaj, co robi członkini Zarządu Powiatu Maria Susidko?
Gabryś
Gabryś 11.05.2020, 00:55
Dżugaj ciężko pracuje, Susidko pilnuje politycznych interesów Bronsia. Chciałabym, żeby media tym się zajęły.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 22:22
Nie skończy się szybko. Przywykniecie jak do ok. 3 tys zgonów na polskich drogach. Rząd popełnił błąd na starcie. Sparaliżował służbę zdrowia. Niepotrzebnie zablokował pewne sektory gospodarcze. Przyśpieszył agonię ZUS. Po raz kolejny wsparł setkami miliardów kapitał zagraniczny. To można by w Polsce określić gdybyście losowo robili testy lub analizowali stan ścieków komunalnych. Wtedy byłoby wiadomo w jakiej kondycji jesteście na prawdę. Szwecja nie jest doskonała ale przynajmniej wie jaka jest bieżąca kondycja społeczna. Jedno jest pewne. Bogaci będą dużo bogatsi a biedni zbiednieją. Klasa średnia znów zubożeje . I obym się mylił.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 23:51

Wpis podyktował mi jeden taki koleś inteligent. Mnie w Szwecji nie obchodzą wasze sprawy. Ale chcę uchodzić w waszych oczach za światłego, rozsądnego człowieka. To jest mi potrzebne do załatwienia w Oleśnicy moich dawnych porachunków. Portal olesnica24.com traktuję instrumentalnie. Natomiast udawanie mądrego sprawia mi przyjemność. Zacieram ręce, gdy ktoś daje się nabrać – na moje powymyślane i podyktowane wpisy, na moją rzekomą troskę o wasze sprawy, na moją autopromocję.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 22:11
zwróćcie uwagę na jedno. 173 osoby przez dwa w aresztach domowych bo część z nich popełniło przestępstwo i raczyli być poza granicami Polski. Policzcie ich zasiłki płacone przez ZUS lub pracodawcę lub inne formy pomocy. Gdyby przyjąć sposób myślenia rządu dla powracających z zagranicy to każdy Oleśniczanin opuszczający powiat powinie być poddany kwarantannie we Wrocławiu czy innym powiecie.
Dopisek
Dopisek 11.05.2020, 00:03