NASZ NEWS: Radni Koalicji Obywatelskiej powołali nowy klub w Radzie Miasta Oleśnicy!

  • 08.05.2020, 16:33
  • rpr
NASZ NEWS: Radni Koalicji Obywatelskiej powołali nowy klub w Radzie Miasta Oleśnicy!
Jak dowiedział się portal olesnica24.com, klub Koalicji Obywatelskiej utworzy 4 rajców. Zapowiadają współpracę z klubem Jana Bronsia, który samodzielnie nie ma już większości w samorządzie. W Radzie są obecnie trzy kluby: Jana Bronsia - 9 radnych, opozycyjnej Oleśnicy Razem - 8 radnych i Koalicji Obywatelskiej - 4 radnych.

"Z dumą i radością informujemy, iż w dniu 7 maja br. powołaliśmy Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Oleśnicy. Wspólnie uznaliśmy, że dzięki pracy w klubie radnych, nasz głos  będzie bardziej słyszalny, a podejmowane działania – skuteczniejsze.

Zaznaczamy, że w dalszym ciągu będziemy współpracować z Klubem Radnych Jana Bronsia – na partnerskich  zasadach – w realizacji  programu wyborczego z 2018  roku i wszystkich sprawach bieżących, reprezentując i respektując głos oleśniczan.

Rozwój Oleśnicy i dobro mieszkańców naszego miasta są dla nas priorytetem, dlatego z uwagą będziemy wsłuchiwać się w głos mieszkańców i godnie reprezentować ich interesy w Radzie Miasta.

Będziemy pilnować, by partykularne interesy nie przesądzały o dobru ogółu, a nieprzemyślane decyzje nie szkodziły ani miastu, ani jego mieszkańcom".

Tak brzmi komunikat, do którego dotarł portal olesnica24.com. Sygnowali go Paweł Leszczyłowski, który został przewodniczącym klubu, Michał Kasprzyszak, Robert Sarna i Damian Siedlecki.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (123)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wykolejonykowal
wykolejonykowal 11.05.2020, 14:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

działkowiec
działkowiec 11.05.2020, 15:50
Koleś. Tobie coś odbija. W sezonie letnim setki tysięcy działkowców przeprowadza się na działki. To taka moda zapoczątkowana za Gierka. Najsłynniejszym mieszkańcem działek był prezydent Szczecina Jurczyk. W Oleśnicy na działce mieszkał prezes Polowy. To jedno. A drugie to porażka burmistrza Oleśnicy jeśli ludzie z przymusu mieszkają na działkach. Nie sądzisz ?
.
. 10.05.2020, 14:20
Skoro radni z najbliższego otocznia już nie wierzą Bronsowi i tworzą samodzielny byt, to znaczy że projekt klub radnych Jana Bronsia właśnie się zakończył.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.05.2020, 12:42
Z tą niezależnością i wychodzeniem z różnych struktur partyjnych, wiąże się jakiś cel. To oczywiste. Ponieważ się można tylko snuć domysły, nie będę więc spekulować. Oby to nie był jakiś humbug, tylko wcielanie szlachetnych celów. Ale coś jest na rzeczy... Będę się przyglądać, bo tak czy inaczej, to dziwny ruch organizacyjny.
Mamy w Polsce niezły przykład podobnego działania. Kiedy Ziobro opuścił PiS, razem z Kempą sycowianką. On Kaczyńskiemu, jako szef marnego ugrupowania kłody pod nogi, a ona z Rydzykiem od lat zwalczają Rozum. On miernota, został wykorzystany do zniszczenia sądownictwa pod pozorem reformy wymiaru sprawiedliwości. Ona, jako kaczyńska szczekaczka do ciemnego luda, dla podtrzymywania kaczego pseudokatolicyzmu. Za to mają profity. Żałośnie to wygląda, ale tak jest. Chcę mieć nadzieję, że ten nowy klub radnych ma w zanadrzu także inny cel np. sensowną współpracę z tzw. opozycją namiętnie zwalczającą Burmistrza. Bo jak na razie... Piszę tak dlatego, albowiem ogłaszacie: "będziemy wsłuchiwać się w głos mieszkańców".
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 22:22
Panie Edmundzie takich jak Gabryś i jemu podobnych trzeba sobie odpuścić. Goście jak nie mają argumentów to jak małe dzieci w szkole, że matematyka jest głupia. Oni żyją jakąś SB- ecją, ZSRR i temu podobnymi. Kto nie pomysłu na bieżące życie próbuje przywoływać historię. Oni jak Bronś. Nie działał w opozycji a teraz twierdzi, że o Konstytucję trzeba walczyć. Podobne umysły.
Dopisek
Dopisek 11.05.2020, 00:30
Panie Edmundzie, wyznam, że moja troska o Pana jest troską faryzejską. Mam okazję, żeby dołożyć Bronsiowi, więc z niej korzystam. Załatwiam moje dawne porachunki z Bronsiem. Tak jak on nie działałem w opozycji, a teraz tak jak on twierdzę, że o Konstytucję trzeba walczyć,
zdrów
zdrów 10.05.2020, 18:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Co do twojego wpisu
Co do twojego wpisu 10.05.2020, 19:43
Nawet najbardziej rozpaczliwy brak argumentów nie upoważnia cię do obrażania Kalecińskiego.
Taka  zamiana
Taka zamiana 10.05.2020, 20:19
Oczywiście, że nic nie tłumaczy tego wpisu, ja natomiast znam wiekszość wpisów Edmundowicza, z tego i innych portali. Uważam, że jego posty, nawet te obrzydliwe, poniżające, obrażające katolików, Kościół Katolicki, Papieża Jana Pawła II, burmistrza Kołacińskiego, prezesa Kaczyńskiego i wiele ,wiele innych są w pełni zrozumiałe i wytłumaczalne, bo są napisane właśnie przez tego człowieka.
Cywilizacyjne zasady
Cywilizacyjne zasady 10.05.2020, 21:07
Zgadzam się z tobą. Na przykładzie barbarzyńskiego wpisu o Kalecińskim przypomnę cywilizacyjną zasadę: krytyka poglądów Kalecińskiego – tak, naruszanie godności osobistej Kalecińskiego – nie. Poglądy Kalecińskiego mnie oburzają, ale szanuję jego prawo do ich głoszenia. To druga cywilizacyjna zasada.
kuria twoja mać
kuria twoja mać 10.05.2020, 20:55
Ja też czytam komentarze tych co mają coś do powiedzenia i legitymują się wiedzą. Ten tzw. "Edmundowicz" (przypuszczalnie wiemy o kogo chodzi), to właśnie człowiek wiedzy. Wiem, że możesz czuć się poruszony, ale nie obrażony ! Wiedza nie obraża, a poglądy każdy ma inne. Więc nie chlastaj tu jadem. Ucz się i przykrą prawdę staraj się zrozumieć. A poza tym trochę odwagi zapluty anonimie...
KK
KK 10.05.2020, 14:13
Opozycja punktuje Bronsia, takiej jej prawo. A że Bronś daje ciągle im paliwo to zasługa Bronsia i jego otoczenia. Płatne występy propagandowe w Radio Rodzina to kpina z podatników podobnie jak prywatna wojenka z Zbigniewem Rybakiem. Bronś podejmuje wiele złych decyzji
Czy jak?
Czy jak? 10.05.2020, 14:06
Mówicie Edmundowiczu ,że będziecie się przyglądać hmmmm, a przyglądacie się transferom pieniężnym z Ratusza do katolickiego radia rodzina? Tudzież horrendalnym środkom na propagandę do ratuszowej gadzinówki? W każdym waszym poście, od dluższego czasu jest nawiązanie do cyt." katolicyzmu i kaczyzmu", może też nawiązujcie do bezsensownie trwonionych pieniędzy podatników przez Bronsia, wszak to nas dotyczy wszystkich, tu i teraz !!!
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 13:24
Panie Edmundzie. pan bliżej lokalnych działaczy i układów. A nie bierze Pan pod uwagę, że to może być Koń Trojański Jasia ? Może przyciągną do siebie kogoś z OR ?
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 14:09
Ja ze Szwecji, Panie Edmundzie, chcę Panu wmówić, że z troską pochylam się nad sprawami Oleśnicy. Mnie Oleśnica nie obchodzi. Ja załatwiam moje dawne prywatne porachunki z Jasiem burmistrzem. Do tego służy mi portal olesnica24.com.
Marta
Marta 10.05.2020, 15:20
Ty Dopisek załatwiasz jakieś prywatne porachunki tutaj.
odpowiadam
odpowiadam 10.05.2020, 19:44
Oczywiście, że załatwiam – z Jasiem burmistrzem.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.05.2020, 13:33
Proszę uważnie czytać mój tekst. Pozdrawiam.
Real Madryt
Real Madryt 10.05.2020, 09:59
Niezależni to oni są u siebie w ogródku.Ale i to wcale nie jest takie pewne.
pisiolud
pisiolud 10.05.2020, 09:35
Precz z 'pisizmem'!
jerry
jerry 10.05.2020, 08:36
Niemcy ( PO) i Rosjanie (Konfederacja i Lewica) kiedy w końcu odczepicie się od mojej Ojczyzny ?
KOlaboranci
KOlaboranci 10.05.2020, 08:00
"Będziemy pilnować, by partykularne interesy nie przesądzały o dobru ogółu, a nieprzemyślane decyzje nie szkodziły ani miastu, ani jego mieszkańcom".
Kilka tych nieprzemyślanych i szkodliwych decyzji jednak było:
- MOKIS-2 na dworcu PKP;
- skatepark;
- łącznik ul. Mikołajczyka;
- podwyżki cen śmieci;
- urlop w czasie zarazy
- sekcja promocji
- kasa za posty dla Sowy
- kasa dla małżeństwa Kijakowskich
- umarły Rynek
- menele w całym mieście
- brud, syf i bałagan ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 10.05.2020, 08:28
Gdybym ja napisał trzy ostatnie punkty to od razu odezwały się dopisek, Kowal i kilka osób aby to zanegować. Jak mogłeś napisać te rzeczy. Czy nie znasz pojęcia patriotyzm lokalny ? Olesnickie za rządów Jasia dotyczy doskonałe.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 14:17
Ja sobie schlebiam. Taką mam potrzebę. No i chodzi mi o to, żeby załatwić moje dawne prywatne porachunki z Jasiem. Portal olesnica24.com traktuję instrumentalnie. Mnie Oleśnica nie obchodzi.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.05.2020, 19:29
Praktycznie wszyscy radni otrzymali ode mnie zapytanie jak wykonali odezwę przewodniczącego rady i ile wpłacili na walkę z koronawirusem i co ewentualnie zrobili sami od siebie. Z tej czwórki tylko radny Siedlecki przekazał info, że oddał cała dietę oraz co robił innego. To na wypadek waszego zachwytu nad pozostałą trójka.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 03:26
Teraz coś wam zdradzę: ja tu konfabuluję – ze Szwecji. Nabieram was na moje wpisy. Chcę, żebyście uważali mnie za ważną osobę, która pochyla się nad społecznymi sprawami. Mnie one nie obchodzą. Ale mam w Oleśnicy do załatwienia moje dawne prywatne porachunki, przede wszystkim z burmistrzem.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 13:29
Nie mam potrzeby załatwiania prywatnych porachunków z owym Bronsiem. Zbyt dużo przegrał jako donosiciel w sądach a jako OAP w WSA. Jemu pozwoliliście rządzić i to najlepiej pokazuje jakim jest. Walkę z wirusem zaczął od podleczenia kolana i pięty i to w czasie urlopu a nie zwolnienia lekarskiego. A przecież mógł pójść na L-4 a na narty pojechać w trakcie urlopu. A tak aby nie obciążać ZUS to podleczył kolano i pietę w trakcie urlopu.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 14:21
Ja wam tylko wmawiam, że nie mam potrzeby. Owego Bronsia trzymam na celowniku. Ja się na nim odgrywam.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 14:21
Ja wam tylko wmawiam, że nie mam potrzeby. Owego Bronsia trzymam na celowniku. Ja się na nim odgrywam.
emeryt
emeryt 09.05.2020, 18:03
Ale news ?! Koalicja Obywatelska-widzimy to na forum krajowym- czym się zajmuje i to w takim trudnym okresie dla narodu. Próbą rozwalenia rządu! Całe szczęcie,że PO (zorganizowana grupa przestępcza) to formacja schodząca ze sceny politycznej. I dlatego żadnych emocji, ot wzruszenie ramion. Po prostu KO i Bronś są siebe warci. I tyle w temacie.
.
. 09.05.2020, 14:17
Najbardziej rozbawiło mnie ostatnie zdanie, coś o partykularnych interesach i decyzjach szkodzących miastu. Przecież ci panowie w głosowaniach nad takimi uchwałami, szkodzacymi miastu i jego mieszkańcom w RM już brali idzial w tej kadencji , nawet oko im nie drgnęło. Przypomnę, że za podobną postawę usunięty został ze stanowiska sekretarz miasta, ktory stał na straży dobrze pojętego interesu nas wszystkich .
serafin
serafin 10.05.2020, 10:31
Ten kowalski to chyba w Szwedzkim mięzieniu siedzi ! Bo widać ze ma dużo czasu o każdej porze dnia i nocy !!!
zw-kowalski
zw-kowalski 10.05.2020, 13:39
To zależy co rozumiesz pod pojęciem nocy? Tu noc teraz traw 3 godziny a za 2 tygodnie praktycznie nie będzie nocy. Sprawdź kiedy pisze komentarze "Dopisek", "Kowal" i podobni. Oni polemizują z moimi wpisami o 3czy 4 nad ranem polskiego czasu. Od połowy marca mam postojowe więc i więcej czasu na sprawdzenie co macie. A nie mogę odwiedzić rodziny bo mnie i ich zamkną bez wyroku sądowego na dwa tygodnie.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 14:22
Nie mogę znieść, że ktoś mnie demaskuje.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.05.2020, 16:21
Kropka. Masz rację. Tylko kto tym się interesuje ? Gdyby to dotyczyło dni Oleśnicy i zespołów to dopiero byłoby zainteresowanie. Mi was Olesniczan po prostu szkoda. Ale z drugiej strony sobie na to zasłużyliście. Umacnianie się Jana w nieomylności trwało ponad 20 lat. Jana nie przeprowadzili wam Sowieci w 1945 roku. Więc do kogo pretensje ? To wasz wybór przez dziesiątki lat. W pozwie przeciw miastu, sekretarzowi i burmistrzowi napisałem , że silni są w stadzie. Pojedynczo są słabi. Doświadczył tego sekretarz a teraz powoli może zacznie doświadczać Jaś. Z tonącego okrętu uciekają szczury jako ostatnie. Kto będzie następny.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 03:40
Teraz ci coś zdradzę: dałeś się nabrać na mój wpis i odpowiedziałeś na niego. Sprawy Oleśnicy mnie nie obchodzą. Mieszkam w Szwecji. Chodzi o to, ze mam w Oleśnicy do załatwienia moje dawne prywatne porachunki, przede wszystkim z burmistrzem.
.
. 09.05.2020, 17:46
Racja, ale weż pod uwagę, że jest duża rzesza Oleśniczan myślących i myślacych niezależnie, tak jak Ty, nistety jest ich zdecydowana mniejszość. Obraz mentalności pośredniego mieszkańca tego miasta jest zatrważający, oni potrzebują Cara z batem, nie dobrego burmistrza.
Hehehe...
Hehehe... 10.05.2020, 03:49
... znów dałeś się nabrać. I o to mi w Szwecji chodzi.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 03:41
Znów dałeś się nabrać.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 03:41
Znów dałeś się nabrać.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.05.2020, 18:41
To dotyczy nie tylko samorządu. Źle zaparkowane auta to nie wina Ratusza. Dzikie wysypiska śmieci to wie wina Ratusza. To tworzą mieszkańcy Oleśnicy. Natomiast wina Ratusza już jest , że gdy powstają dzikie wysypiska śmieci to od razu nie reagują. To samo dotyczy źle zaparkowanych aut. Mam takie powiedzenie, że jak mieszkańcom Oleśnicy nie założy się kagańca to zachowują się jak małe szczeniaki. Dlatego w Szwecji teraz nie mamy nakazów a prośby czy odezwy i to wystarcza. Życie prawie zanikło. Nie zakazano pracy zakładom fryzjerskim a są prawie puste. Nie zamknięto barów i też są prawie puste. Ba ja przez miesiąc nie pojechalem do powiatu w ramach "zostań w domu".
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 03:51
Oleśnicę i Polskę mam w... (pik, pik), no, wiadomo gdzie. Szwecja to raj na Ziemi.
.
. 09.05.2020, 20:17
Przyznam, jestem pod wrażeniem postawy szwedzkiego społeczeństwa w walce z koronawirusem, jednoczesnie choć odrobinę próbuję zrozumieć dlaczego tak liberalna postawa rządu i sugestie naczelnego epidemiologa Szwecji przynoszą taki efekt. Polacy są zdecydowanie różni kulturowo, w Szwecji odpowiedzialna postawa obywatelska jest wynikiem wielu historyczno- ekonomicznych uwarunkowań, Szwedzi rozumieją doskonale , że jeżeli państwo jest w pełni odpowiedzialne za nich to musi to działać również w drugą stronę. Polacy dopiero takiego, logicznego toku myślenia dopiera sie uczą. Przykładem niech będzie chociażby uczciwe płacenie podatków, niektórzy z moich znajomych dopiero teraz zaczynają rozimieć jak jast to ważne dla nas wszystkich, i musisz się zgodzić premier Morawiecki jest pierwszym premierem od lat który potrafił to Polakom uczciwie wytłumaczyć.
No!
No! 10.05.2020, 03:55
Wreszcie zrozumiałeś, że Szwecja, w której mieszkam, jest rajem na Ziemi.
Julek
Julek 09.05.2020, 13:53
Czas na zmiany w otoczeniu burmistrz, czy czas na zmiany burmistrza?
Co sądzicie?
j-23
j-23 10.05.2020, 10:33
Czas jest na CBA i CBŚ a na koniec GALERY
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.05.2020, 18:44
Ten czas na zmianę pokazywałem wam ponad 20 lat temu. Skończyłem na ławie oskarżonych z donosu Bronsia. Po 3 latach uniewinniony. Po 12 latach Panorama napisała sprostowanie wyjaśnienie , że Zniesławienia nie było. Teraz to wasz a nie mój problem .
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 04:00
Chcę uchodzić za pokrzywdzonego, bo zamierzam pojawić się ze Szwecji w Oleśnicy i załatwić moje dawne prywatne porachunki. Ja wam jeszcze pokażę! Będziecie robić w portki.
Ja
Ja 09.05.2020, 17:05
Czas zmienić burmistrza.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.05.2020, 13:21
Oby to nie był koń Trojański w wykonaniu Jasia. Może grać na uśpienie waszej czujności.
Dopisek
Dopisek 10.05.2020, 04:03
Moja zemsta na Jasiu będzie słodka. W Szwecji nabrałem sił i teraz wybiorę się do Oleśnicy i rozprawię się z Jasiem. Niech juz robi w portki.
koniec
koniec 10.05.2020, 10:05
Na to czekam od 25 lat. Przybądź Zbawco!
Stary wyga
Stary wyga 09.05.2020, 13:46
Tego się obawiam.
Trudno uwierzyć w niezaleznośc panów
Trudno uwierzyć w niezaleznośc panów 09.05.2020, 12:24
Czyzby gra pozorów?
Mieszkanka
Mieszkanka 09.05.2020, 11:47
Już chyba nie da się obronić tego człowieka. Pogubił się na swoją i mieszkańców szkodę. Widzą to już wszyscy również z jego otoczenia. Czy już czas przerwać ten nieudany eksperyment?
Marysia
Marysia 09.05.2020, 11:39
BRAWO Panowie Radni!! polityka monarchii się kończy. Może w końcu Brons ze swoim doradczyniami będzie musiał zmienić postępowanie..... JA
OL
OL 09.05.2020, 09:31
Zobaczymy czy to stanowisko jest coś warte. Trudno mieć zaufanie do ludzi którzy przywrócili do władzy lokalnego despotę, który uważa że Oleśnca to jego własność, a nie nas mieszkańców
.
. 09.05.2020, 10:22
Dokładnie!
JK
JK 09.05.2020, 08:59
W końcu panowie , będziecie głosować bez żadnych nacisków z własnym sumieniem dla dobra mieszkańców
ks. Sowa
ks. Sowa 09.05.2020, 15:13
Dostaną wytyczne z Hauptquartier z ul. Mikołajczyka .... To będzie tak samo, jak z festiwalem w Jarocinie. Niby nowość, a jednak kontrolowany przez reżim ....
:-D
:-D 09.05.2020, 10:23
hahahaha, nie rozśmieszaj czytelników!
Maria
Maria 09.05.2020, 02:00
Myśle, że w otoczeniu burmistrza czas na zmiany.
Pyta
Pyta 09.05.2020, 11:44
Czas na zmiany w otoczeniu, czy czas na zmiany burmistrza?
Retro
Retro 09.05.2020, 01:49
Pan Burmistrz zostawił przyszłość miasta w rękach jedej przyjaciólki? Juz skończył kiepsko w 2014. Twardogóra też wyszła kiepsko 2018. Może czas coś zmienic Panie Burmistrzu?
gmina Wieruszów
gmina Wieruszów 09.05.2020, 08:37
Najlepiej miejsce zamieszkania ....
Malgośka
Malgośka 09.05.2020, 01:45
Panie Burmistrzu kto rządzi miastem? Pan czy Pani Naczelnik? Bo zdania są podzielone.
Wielki Trzynasty
Wielki Trzynasty 10.05.2020, 12:03
Baby, ach te baby ....

Pozostałe