Urząd Miasta wyjaśnia, co z przedszkolami i żłobkiem w Oleśnicy

  • 08.05.2020, 11:40
  • Źródło: UM Oleśnicy
Urząd Miasta wyjaśnia, co z przedszkolami i żłobkiem w Oleśnicy UM Oleśnicy
Najprawdopodobniej od 25 maja.

Urząd Miasta Oleśnicy wyjaśnia, kiedy otwarte zostaną miejskie przedszkola i żłobek:

W ramach II etapu zniesienia ograniczeń związanych z COVID-19 możliwe jest otwarcie żłobków, przedszkoli i oddziałów szkolno – przedszkolnych w szkołach podstawowych przy spełnieniu warunków określonych w wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dyrektorzy oleśnickich jednostek muszą mieć jednak czas na ich wdrożenie oraz na przygotowanie obiektów do przyjęcia dzieci.

Priorytetowo w tych przygotowaniach traktujemy dbałość o bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i pracowników. Aktualnie opracowywane są również procedury określające to, jak będą wyglądały zajęcia opiekuńcze oraz w jaki sposób należy przygotować dzieci do powrotu i odbywania tych zajęć.

Dyrektorzy wystąpili również do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej o zaopiniowanie i rekomendację przygotowanych procedur.

W związku z tym żłobki, przedszkola i oddziały szkolno – przedszkolne, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica, po konsultacji z dyrektorami placówek, nauczycielami i rodzicami zostaną uruchomione najprawdopodobniej od 25 maja.

Źródło: UM Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe