Rzeczywistość 2.0. Jaka będzie?

  • 04.05.2020, 10:27
  • Źródło: II LO w Oleśnicy
Rzeczywistość 2.0. Jaka będzie?
Czy powinniśmy się bać przyszłości? Odpowiedź dadzą licealiści.

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy ogłosiło konkurs. Warunkiem uczestnictwa jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza odnoszącego się do jego tematyki:

Rok 2020 zapowiadał się jednym obiecująco, innym zaś jawił się jako pełen sprzeczności w różnych obszarach: politycznym, ekologicznym, społecznym. Z pewnością dzieje się dużo. Media są wszechobecne; żyjemy w pośpiechu; z całym życiem prywatnym i zawodowym w smartfonach... Świat stoi otworem – podróże bez granic. Stajemy się bardziej wrażliwi na nieszczęście ludzkie. Wielu z nas czynnie udziela się w wolontariacie, pomaga dzieciom, osobom starszym. Chętnie wspomagamy akcje charytatywne.

Jednak z drugiej strony, wielu z nas kryje swoją mroczną twarz. Depresja, ciągłe zmiany, stres, przemoc. Co więcej, na scenie politycznej huczy coraz mocniej. Powinniśmy zacząć się bać? Co natomiast z zanieczyszczeniami środowiska? Recycling / upcycling / odnawialne źródła energii. Czy to wystarczy?

 

I nagle dopada nas wszystkich wirus...bez względu na pochodzenie, wiek, poglądy. Zamyka nas w domach. Czy to dobrze? Dla środowiska – tak. Rosną kwiaty w środku miasta, pojawiają się delfiny w portach, a kacze rodziny zakładają gniazda na przystankach tramwajowych. Matka natura przejmuje kontrolę nad miejskim życiem. Co więcej, kwarantanna powoduje, że się zbliżamy, nadrabiamy umykający do tej pory czas z rodziną. Czy jednak każdej rodzinie to służy?

Tyle dobrodziejstw....tyle patologii.... Rok 2020 jest zdecydowanie przełomowy. Jak Wy to widzicie? Jaka jest Wasza rzeczywistość 2.0? Jaka będzie rzeczywistość 2.0? Czas najwyższy się wyrazić!! 

Źródło: II LO w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe