Kołaciński: Oblał pan egzamin! Bronś: Primum non nocere!

  • 30.04.2020, 15:39
  • rpr
Kołaciński: Oblał pan egzamin! Bronś: Primum non nocere!
- Wyjątkowe sytuacje weryfikują liderów. Ten egzamin pan zwyczajnie oblał - tymi słowami Michał Kołaciński zwrócił się do burmistrza. - Pewne grupy i środowiska na tej pandemii chcą coś ugrać. Dziwi mnie, że są wśród nich lekarze, którzy powinni działać według zasady "primum non nocere" - ripostował Jan Bronś, sugerując, że jego adwersarz jako lekarz "nie spełnia podstawowego zadania". Dyskusja miała miejsce dzisiaj na sesji Rady Miasta Oleśnicy.

- Gdy zachorowała pierwsza osoba, pan burmistrz odpoczywał na urlopie. A to wtedy powinien zostać powołany miejski sztab kryzysowy, wydawane wytyczne i zalecenia, wtedy powinna być pomoc i zaopatrzenie w potrzebne środki. I wtedy najzwyczajniej w świecie powinno się mieszkańcom dodać otuchy. Nic takiego nie nastąpiło. Efektem tego były potem spóźnione i wtórne działania, chaos, groteska propagandowa, oklejanie pustego miasta plakatami, kosztującymi prawie 20 tysięcy złotych. Działania dotyczące ulg fiskalnych były spóźnione, podobnie jak rozdanie maseczek seniorom. Wyjątkowe sytuacje weryfikują liderów. Ten egzamin pan zwyczajnie oblał

- tak w imieniu opozycyjnego klubu Oleśnica Razem zwrócił się do burmistrza Michał Kołaciński.

Radny OR dziękował wszystkim zaangażowanym w walkę z koronawirusem i działającym w okresie pandemii, m.in. lekarzom, pielęgniarkom, służbom ratowniczym, szyjącym maseczki, energetykom, służbom porządkowym, ekspedientkom, nauczycielom i mieszkańcom.

- Razem tworzymy naszą Oleśnicę 

- powiedział.

- Pragnę gorąco podziękować osobom zaangażowanym w walkę z koronawirusem, lekarzom, pielęgniarkom, służbom oczyszczania miasta, ośrodkom pomocy społecznej

- powiedział po wystąpieniu poprzednika burmistrz.

- Najgorsze jeszcze przed nami

- ocenił.

Mówił, że pewne grupy i środowiska na tej pandemii chcą coś ugrać.

- Dziwi mnie, że są wśród nich lekarze, którzy powinni działać według zasady "primum non nocere" -

ripostował Kołacińskiemu, sugerując, że jego adwersarz, jako lekarz, "nie spełnia podstawowego zadania".

- Nie pierwszy tydzień był ważny, ale kolejne

- stwierdził, odnosząc się do zarzutów, że nie był obecny, kiedy w Oleśnicy rozpoczęła się epidemia.

- Nie życzę sobie, żeby po raz kolejny deprecjonował mnie pan jako lekarza. Niedawno skończyłem kwarantannę. To, że nie pracuję w szpitalu jednoimiennym nie oznacza, że nie robię tego, co powinien robić obecnie lekarz. Robię to, jak umiem i potrafię najlepiej

- odpowiedział Kołaciński Bronsiowi.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 07.05.2020, 16:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ogrodnik
Ogrodnik 05.05.2020, 16:45
Bronś jako burmistrz oblał egzamin z chwilą zatrudniania na stanowiskach i udzielania wysokopłatnych zleceń ludziom ze swojego komitetu wyborczego. Nie ma nic gorszego niż niszczenie zaufania mieszkańców do władz samorządowych. Kłamstwa i brak umiejętności współpracy z oponentami w trudnych dla miasta chwilach dopełniają obraz tego szkodnika.
Szkoda
Szkoda 05.05.2020, 22:44
... i dzięki takim jak Bronś wygrywają w Polsce populiści
Jacek
Jacek 04.05.2020, 22:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Trzymasz poziom
Trzymasz poziom 05.05.2020, 17:53
Brawo Jacuś, wypowiedź godna totalniaka. Mając za przeciwników ludzi z twoim spojrzeniem na rzeczywistość nic nam nie straszne.
marek
marek 05.05.2020, 17:33
Jesteś ciemniakiem, bo nie potrafisz napisać czegoś mądrego, a tylko atakujesz ludzi, nie znając nawet historii.
Do Jacka
Do Jacka 04.05.2020, 22:53
Nawet najbardziej rozpaczliwy brak argumentów nie upoważnia cię do naruszania godności osobistej Michała Kołacińskiego.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 04.05.2020, 22:31
Was chyba wszyscy nienawidzą. Mi też na tym portalu zarzucają, że nienawidzę Polski i Polaków. A ja jedynie opisuje rzeczywistość innego państwa lub jak widać Polskę z pozycji osoby mieszkającej poza Polską.
!!! ...
!!! ... 04.05.2020, 22:49
... uwaga, zw-troll ze Szwecji!
emeryt
emeryt 04.05.2020, 19:17
POgubił sie ten nasz "dyżurny" burmistrz, jak przystapił do opozycji. Ludzie zapominacie, że w dekalogu PO próżno szukać empatii do drugiego człowieka.
Holistycznie
Holistycznie 07.05.2020, 17:48
Zawód - BURMISTRZ. Naprawdę, wielki zawód .....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 07.05.2020, 18:36
Będąc w liceum nie mogłem zrozumieć dlaczego w wielu lekturach był tzw wiejski głupek Jasiek. Od kilkunastu lat to zrozumiałem
Michał
Michał 04.05.2020, 22:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Oleśniczanka
Oleśniczanka 02.05.2020, 18:12
Jest Pan Panie Kołacński bardzo odpowiedzialnym .Człowiekiem .Widać w Panu troskę o ludzi również w tym trudnym dla nas wszystkim okresie.Takiego chciałabym mieć burmistrza!Oby takich lekarzy jak Pan było jak najwięcej!
Cew
Cew 04.05.2020, 22:16

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Popieram
Popieram 02.05.2020, 21:06
Sama prawda!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 02.05.2020, 08:37
Kołaciński klasa sama w sobie.
Jolanta
Jolanta 02.05.2020, 21:06
Burmistrzu Kołacinski, dziękujemy!
Jarosław
Jarosław 04.05.2020, 22:19
Kołaciński to uczeń guru Jarosława, tak jak Wy wszyscy jego wyznawcay
Prawica Razem
Prawica Razem 01.05.2020, 19:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

luk
luk 01.05.2020, 16:19
A gdzież to podziali się wyborcy Bronsia ? Żadnej obrony poczynań tak niedawno hołubionego idola? To czym kierowali się przy głosowaniu? A, my myśleli,że......Czy, aby na pewno?
CAŁA PRAWDA
CAŁA PRAWDA 01.05.2020, 14:46
"M. Kołaciński wykazujący od wielu lat dbałość o dzieci i seniorów byłby całym sercem zaangażowany w ochronę
ich przed wirusem, a nie tylko w godzinach pracy. Takiego człowieka potrzeba na trudne momenty."
Jarosław
Jarosław 04.05.2020, 22:20
Olał komuchów
sPOcony Janek
sPOcony Janek 01.05.2020, 12:38
Najgorsze jeszcze przed nami - do końca MOJEJ kadencji zostały jeszcze 3 lata .....
Kino MOkis
Kino MOkis 01.05.2020, 12:46
Wodzu - nawet jest już taki film:
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.05.2020, 10:37
Każdy ma to na co zasługuje. Wy na Jasia Kolonko sobie zasłużyliście.
!!! ...
!!! ... 03.05.2020, 21:16
... uwaga, zw-troll ze Szwecji!
Leon
Leon 02.05.2020, 21:41
Niestety. Popelnilismy blad podczas wyborow i teraz za niego placimy... smutne ale prawdziwe.
Taka prawda
Taka prawda 01.05.2020, 08:02
Cyt. Pierwsze dni marca były czasem decyzji i szybkiego reagowania. Właśnie wtedy należało przygotowywać instrukcje, wydawać wytyczne i zalecenia, organizować życie miasta w obliczu spodziewanych ograniczeń funkcjonowania, powołać własny sztab kryzysowy, przygotowywać pomoc i zaopatrzenie dla najbardziej narażonych grup. I najnormalniej w świecie dodać mieszkańcom otuchy.

Ale nic takiego wówczas nie nastąpiło, bo włodarz przedłożył święte prawo do wypoczynku ponad wszystko inne.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.05.2020, 08:13
Syn pewnego prezydenta miał pomroczność jasną
. Pewien prezydent miał problemy z golenią i dlatego chciał wejść do bagażnika. Janowi Kolonko marzy się start w wyborach na prezydenta. Wspólne cechy z b.prezydentami już ma.
Przypominam internautom
Przypominam internautom 03.05.2020, 21:17
Szerokim łukiem omijamy zw-trolla ze Szwecji.
biuro turystyczne
biuro turystyczne 30.04.2020, 22:26
Jasiu. Na jesieni pandemia ma wrócić. W pierwszym tygodniu nowej pandemii polecam w Bangkoku: Khao San, Sai Cowboy, Pathong i Nana. W Amasterdamie jest dzielnica czerwonych latarnii. W Hamburgu jest Repebahn. Tam można pięknie leczyć prostatę. Agatka temu nie podoła.
Waldi
Waldi 02.05.2020, 21:42
Na marsa w jedna strone ;)
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.05.2020, 08:13
Polecam masaże w Tajlandii.
!!! ...
!!! ... 03.05.2020, 21:18
... uwaga, zw-troll ze Szwecji!
Tak pytam
Tak pytam 30.04.2020, 23:52
Takie pierdy żenisz . Masz coś na piętkę? Bo wiesz, piętka ważniejsza od koronki
Taka prawda
Taka prawda 30.04.2020, 21:27
Ważne że sitwa się obłowi. 20 tysięcy na plakaty wydali. Złodzieje
Edo
Edo 30.04.2020, 21:22
Zaczyna mi być Bronsia po prostu żal. Kołacińsku z zimną precyzją rozmazał go argumentami jak maść na ból pięty. Tłumaczenia obecnego burmistrza były nieudolne i tylko go pogrążyły.
Yej
Yej 07.05.2020, 16:48
Powiedział komuch o komuchu.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.04.2020, 20:57
Komentującym tu umknął istotny fakt: tuż przed pandemią Jan Bronś zdobył specjalność swojego ortopedy i udał się na urlop, by podczas urlopowania praktykować jako własny ortopeda, a że - jak to widzimy po jego poruszaniu się - praktyka okazała się skuteczna, czyli wyleczył chorą piętę i kolano, więc teraz jest przekonany o swojej wiedzy medycznej i być może w przyszłości otworzy gabinet, gdzie będzie leczył pięty i kolana.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.04.2020, 20:49
Czy radni zrezygnowali z diet na czas pandemii? Czy podjęli uchwałę wzywająca Jana Bronsia do przeproszenia społeczności oleśnickiej za jej opuszczenie, gdy to wybrał się na urlop? Czy podjęli uchwałę o obniżeniu wynagrodzenia burmistrzowi i jego zastępcom na czas pandemii, bo sami takiej decyzji nie podjęli? Poza tym powyższa wymiana zdań przypomina, chwilami, zwyczajną, pospolitą pyskówkę. Żenujące. Można się zgodzić, że Jan Bronś egzaminu nie zdał. Koszmarnie oblał. Pozostałe wątki, gdzie Michał Kołaciński się nie zgadza, czy też sobie nie życzy, przypominają to, jak to on sam innych traktował wówczas, gdy sam był burmistrzem.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.05.2020, 13:21
Krzysztof. Wczoraj przed sesją Pan Siedlecki przysłał wyczerpującą odpowiedź. Przelał całą dietę i opisał swoją działalność. Dopiero dziś otworzyłem pocztę więc Pana Damiana za pominięcie przy wpisie z 22:17 przepraszam. We wpisie z 22:17 pisałem tylko o info jakie otrzymałem od Pana Jana Mandata.
Do Pana Siedleckiego
Do Pana Siedleckiego 03.05.2020, 21:19
Niech się Pan strzeże zw-trolla ze Szwecji.
Równia pochyła.. w dół
Równia pochyła.. w dół 30.04.2020, 20:45
Johnny Bi się wypalił. Powtarza zgrane frazesy udając erudytę którym nie jest.
utyty spocony
utyty spocony 30.04.2020, 20:42
Przepraszam Panie Doktorze za moje skandaliczne zachowanie, meja culepa, meja maxima culepa miało być oczywiście: petunia non olet!!!
Tadek
Tadek 02.05.2020, 21:44
Tia. Ja to mam gadsne. Tylko w jakim to jezyku? Chyba czas na izolacje i leczonko.
utyty spocony
utyty spocony 01.05.2020, 09:16
zapomniałem jeszcze dodać - Lorem Ipsum ...
Mętna Joanna