Sesja Rady Miasta Oleśnicy do obejrzenia online

 • 30.04.2020, 08:01
 • OAI
Sesja Rady Miasta Oleśnicy do obejrzenia online
Z dzisiejszej sesji Rady Miasta Oleśnicy zostanie tradycyjnie przeprowadzona transmisja online.

Sesja rozpocznie się o godzinie 13.00. 

Transmisja dostępna jest także na urządzeniach mobilnych z systemami Android i IOS.

Przewidywany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Odczytanie porządku i wprowadzenie ewentualnych zmian.
 3. Przyjęcie protokołu z XVII sesji Rady Miasta Oleśnicy VIII kadencji.
 4. Sprawozdanie Dyrektora SZPZOZ z realizacji zadań z zakresu ochrony zdrowia za 2019 rok.
 5. Informacja Przewodniczącego Rady z działalności między sesjami.
 6. Informacja Burmistrza z prac między sesjami.
 7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno - finansowej Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy za 2019 rok.
 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy za 2019 rok.
 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom będącym podatnikami podatku od nieruchomości na terenie Gminy Miasta Oleśnicy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasta Oleśnicy dotyczących realizacji projektu pod nazwą: „Budżet obywatelski w Mieście Oleśnicy w 2021 roku”.
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XV/135/2019 Rady Miasta Oleśnica z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Miasta Oleśnicy.
 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian budżetu na 2020 rok.
 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVII/227/2016 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Dolnośląskiemu.
 14. Interpelacje, zapytania i oświadczenia Radnych.
 15. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
 16. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy.
 17. Zakończenie obrad XVIII sesji Rady Miasta Oleśnicy VIII kadencji.

 

TRANSMISJA OD GODZINY 13

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.04.2020, 11:22
Jeżeli Jan Bronś sam, z własnej inicjatywy nie przeprosi za urlop w czasie pandemii, co powinno być przejawem zwykłej przyzwoitości i dokonać tego powinien był już dawno, a teraz byłoby to naprawieniem własnego błędu ... Jeżeli nie uczyni tego sam, to radni powinni to na nim wymóc i tym nauczyć go szacunku dla lokalnej społeczności, co się jej należy z chociażby z racji płacenia podatków, z których Jan Bronś od dziesięcioleci się utrzymuje i dzięki temu społeczeństwo powiększył swój majątek, przyrównując jego stan posiadania z pierwszej kadencji do dzisiejszego. Wszystko co ma zawdzięcza podatnikom.
???
??? 30.04.2020, 09:27
Krzysztof A. Kowalski chłopie, czy Ty nie masz własnego życia! Na jaką by stronę miejską nie wejść, i cokolwiek by nie napisali, wszędzie Cię pełno! Zrób sobie urlop, bo się wykończysz.
zw-kowalski
zw-kowalski 30.04.2020, 10:20
Zamiast pie.... (pik, pik) to napisz gdzie w tym wszystkim co napisał poniżej Krzysztof nie ma racji. Ja mając postój też częściej zaglądam i sprawdzam tą waszą cudowną rzeczywistość. ROM zwolnił już pracowników policz jaki odsetek ? GKN najpierw przyjął wnioski o urlopy bezpłatne a teraz chce zwolnic przy aprobacie Solidarności ok 100 osób. Policz sobie odsetki. Skoro mniej zatrudnionych to i mniejsze dochody i miasto jakoś nie myśli jak obniżyć koszty administracji. Przecież z podatku PIT muszą być mniejsze wpływy. A doszło wam trochę etatów jak wydział organizacyjny i komórka komunikacji społecznej. Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą wiem ile będę miał w tym roku i jakie koszty muszę a jakie powinienem zredukować do minimum aby utrzymać się na rynku.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.04.2020, 08:38
Czy oleśniccy radni pokażą, że są radnymi dla społeczeństwa, a nie dla kasy i jednogłośnie uchwalą rezygnację z diet na czas trwania pandemii oraz obniżenie wynagrodzenia burmistrza i jego zastępców o 50%? W czasie, gdy podatnicy przeżywają kłopoty, ba, niektórzy bankrutują, zwalniają pracowników - taka decyzja radnych i burmistrza powinna być oczywistością. Czas pandemii jest czasem próby. Jan Bronś udaniem się na urlop już pokazał swoje prawdziwe oblicze. Czy podczas tej sesji przeprosi?
arty
arty 30.04.2020, 10:52
Daj przykład i wpłacaj 50% pensji, emerytury, renty itp. na jakiś szczytny cel. Potem wymagaj od innych.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.04.2020, 11:24
Tchórzysz? Wstydzisz się tego, co anonimowy Internauto napisałeś/łaś?
zw-kowalski
zw-kowalski 30.04.2020, 11:01
Ale Jan Bronś niczego nie produkuje i nie wytwarza. Pracownik GKN, ROM czy firmy budowlanej ma pensję powiązaną ze swoją wydajnością. Wytwarza więcej to przekłada się na pensję. Teoretycznie bo różnie to bywa. Natomiast wpływy do kasy miasta będą mniejsze o kwoty PIT zwolnionych z np. GKN , ROM, dzierżaw za 2 miesiące od przedsiębiorców i innych. Zatem mając mniejszy budżet trzeba gdzieś szukać oszczędności. No najłatwiej można to zrobić w MOPS. Kiedyś 45 letniemu mężczyźnie z zerowych dochodem dawali 100 zł na dwa miesiące (1, 67 zł na dzień) to teraz mogą dać o 50 % mniej i też każdy WSA to przyklepie bo sędzia musi zaoszczędzić na swoje 4 mln.

Pozostałe