MOKiS już na portalu

  • 5.12.2018, 12:16 (aktualizacja 05.12.2018 14:20)
  • OAI
MOKiS już na portalu
Na portalu społecznościowym powstał profil MOKiS Oleśnica.

MOKiS Oleśnica - taki profil został utworzony na portalu społecznościowym. To pierwszy krok do powstania zapowiadanego w kampanii wyborczej Jana Bronsia Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, nazywanego "MOKiS-2".

Ta "super świetlica", jak ją określił KWW Bronsia, ma zostać wybudowana na Kazimierza Wielkiego. Oznacza to wyłączenie działalności kulturalnej z Biblioteki i Forum Kultury, i powrót do formuły MOKiS-u.

Kto zostanie dyrektorem "super świetlicy"? Oczywistą kandydatką jest Agata Szpiłyk, zaufana współpracownica burmistrza. Może objąć stanowisko określane jako "kierownik".

W Oleśnicy będą więc funkcjonowały Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki (z kierownik Szpiłyk?) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (z dyrektorem Hrehorowiczem?). To da możliwość utworzenia wielu nowych etatów i stanowisk. Biblioteka i Forum Kultury przestanie istnieć - biblioteka wróci zapewne do poprzedniej nazwy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spocony Janek
Spocony Janek 8.12.2018, 08:59
No widzisz! I on go zaczyna widzieć powoli jakby, ten MOKIS! On go bracie widzi w swoich marzeniach! I ja by tu dawał od razu Gis!
Dla dobra Oleśnicy
Dla dobra Oleśnicy 7.12.2018, 22:52
? Nie dlatego to Mojżesz 40 lat chodził po pustyni, bo nie mógł trafić do Ziemi Obiecanej!! On 40 lat chodził by komunistyczni zasrańcy wymarli!!! Panie zw, tow.Edmuntcie tow. Janie!!ile lat oleśnicki Mojżesz musi jeszcze wędrować?? Zlitujcię się towarzysze ze wsi i towarzysze od ubeczyków?? Zróbcie to
prawdziwa opinia
prawdziwa opinia 7.12.2018, 20:46
Pani Agata jest ofiarą chorej polityki Bronsia. Wrobił ją w Siatkarza, a jej się dostawało.
MiziTop7
MiziTop7 7.12.2018, 18:38
Ciesze sie ze bilety będą po 20 złotych teraz na najlepsze konerty i kabarety
?
? 7.12.2018, 17:27
Zbudować mokis2 czy oddać grunt na Kaz.Wlk. deweloperowi? To są dylematy władzy.
Spocony Janek
Spocony Janek 7.12.2018, 18:38
... a może to będzie tylko jedna kadencja ??? Chyba oddam deweloerowi ....
Ratajczyk
Ratajczyk 7.12.2018, 18:42
Dobra jednak trzeba budować mieszkania bo ludzie nie mają gdzie mieszkać. Ten adres oddam deweloperowi a UTW da się lokal zastępczy i też będą całować po rąsiach. To przecież ostatnia kadencja.
Spocony Janek
Spocony Janek 8.12.2018, 09:32
...ta ostatnia kadencja .... za 5 lat się rozstaniemy ....
Alctrz
Alctrz 7.12.2018, 16:49
Czekajcie czekajcie Janek za chwile przejmie dworzec zrobi tam MOKIS3 i dopiero wam szczeka spadnie z krzesła.
Spocony Janek
Spocony Janek 7.12.2018, 16:22
Przepraszamy, dworzec kolejowy nieczynny. Najbliższy czynny dworzec kolejowy dla odprowadzających we Wrocławiu.
ghandi
ghandi 7.12.2018, 01:02
Ciekawe! Jeszcze MOKiS nie powstał a już dziewięć osób go lubi!. Zwłaszcza te spoza Oleśnicy :) Czyżby kolejna fejkowa kampania ?
Indira
Indira 7.12.2018, 18:38
W kolejce do pracy pewnie już stoją!
oj,tragicznie...!!!
oj,tragicznie...!!! 6.12.2018, 21:35
Niedobrze mi się robi...
wujek dobra rada
wujek dobra rada 6.12.2018, 20:34
Uwielbiam ten pierdziszewski 'muppet show'!
Stokrotka
Stokrotka 6.12.2018, 20:05
Mieszkańcy będą bardzo żałować, że dokonali takiej zmiany na stanowisku burmistrza. Należało Panu Kołacińskiemu dać szansę na następną kadencję. Pan M.K. nie miał zbyt dużo możliwości aby zrealizować swoje obietnice wyborcze bo musiał dokończyć rozpoczęte inwestycje przez J.B. Analizując dalej wszystkie lata "panowania" JB mam takie wnioski. Pan JB odmienił miasto , owszem, poprawiając jego infrastrukturę powiedzmy rekreacyjną ale nie zrobił nic w kierunku utworzenia miejsc pracy. Wręcz odwrotnie, ze starostą P. przyczynił się do likwidacji wielu zakładów pracy. Polbus tylko zacierał ręce i uruchamiał dodatkowe kursy znanej nam wszystkim 504. Nie wspomnę już o zatłoczonym peronie PKP.
Sprawa naszego rynku. Markety które powstały, umieszczone są na obrzeżach miasta. Kto wydał pozwolenie na ich uruchomienie? No chyba nie M.K.. Oleśniczanie hucznie witali kolejne nowe markety. Pamiętacie kiedy, no bo chyba nie w ostatnich czterech latach. I tak większość mieszkańców Olesnicy dało się nabrać na obietnice JB. Dworzec PKP? Tyle lat panowania i nic nie zrobił, a teraz już będzie miał "moc".
Wrócił mało kulturalny PAN.
Tewje
Tewje 6.12.2018, 21:44
Bardzo trafne. W dodatku otacza się strasznymi miernotami . Żal na to patrzeć
zakład?
zakład? 6.12.2018, 23:01
Stokrotka, wmawiasz sobie, mieszkańcy nie będą niczego żałować ponieważ maja pamięć do d..y. Idę o zakład że Nieomylny wmówi wszystkim, że remont dworca PKP był w gestii Kołacińskiego, i to on ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Za chwilę Nieomylny ogłosi wszem i wobec budowę ronda na Dobroszyckiej i obwodnicy, tak szybko potrafi załatwić rzeczy odkładane latami. Takiego teraz mamy super burmistrza, w kwestii ogłoszeń jest najlepszy w Oleśnicy.
rozumiem
rozumiem 6.12.2018, 23:07
Taki fake burmistrz.
Nowochódzki
Nowochódzki 6.12.2018, 19:28
Jak oni przeskoczą brak wykształcenia i kwalifikacji ????
phi
phi 6.12.2018, 19:35
Kto by się tym przejmował? Teraz wykształcenie nie jest w modzie i nie jest potrzebne, liczą się inne rzeczy.
Tewje
Tewje 6.12.2018, 21:45
Chyba nie masz na myśli urody?
wyprowadzamy kase do kieszeni.... wiadomo czyjej
wyprowadzamy kase do kieszeni.... wiadomo czyjej 6.12.2018, 18:20
"Dostajemy za tego MOKISA, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już" czy to oznacza działania mafijne? legalne wyprowadzenie pieniędzy?
Spocony Janek
Spocony Janek 6.12.2018, 17:08
Powiedz mi po co jest ten MOKIS ? Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten MOKIS? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. Oleśnicy, To jest MOKIS na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym MOKISEM ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest MOKIS społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi ? Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach. Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego MOKISA, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten MOKIS tym... no ? Koniaczek ?
zośka
zośka 6.12.2018, 18:48
Uwielbiam te teksty z Misia :-)
Marcin Konopka
Marcin Konopka 6.12.2018, 15:05
Kogo my wybieramy. Antyrozumnych. Tu trzeba gospodarza patrioty z doswiadczeniem przedsiebiorczym i ekonomicznym jak Donald Tramp, aby Olesnica sie rozwijała a nie wegetowala i marniala, a dla zmylki i smaczku buduje sie centra handlowe i wszelkiej uciechy.
sitwa
sitwa 6.12.2018, 09:34
Mierna, bierna, bez żadnego wykształcenia ale wierna...
obietnica
obietnica 6.12.2018, 08:39
Żadnych Mokisów 2 i tym podobnych dopóki nie wyremontuje dworca PKP i PKS. To są najpilniejsze sprawy.
Jurek
Jurek 6.12.2018, 06:44
Rozumiem,ze przez te 4 lata spedzone w bibliotece nadrobila Pani zaleglosci edukacyjne i zdobyla Pani wyzsze wyksztalcenie. To minimum na stanowisku dyrektora.
Iwona
Iwona 6.12.2018, 06:40
Milosc kwitnie. Oj dobrali sie wrecz idealnie ;)
wk..... y kierowca
wk..... y kierowca 5.12.2018, 22:36
Zbieramy petycję zakazującą Nieomylnemu budowania czegokolwiek w Oleśnicy, tym bardziej jakiejś bzdury p.t. Mokis 2. Wystarczy tych bubli, rondo na Reja to jest DRAMAT!!! Jak można było wybudować je bez dodatkowego prawoskrętu ?
MArian P
MArian P 5.12.2018, 23:29
Do tego chybione o kilkaset metrów rondo na Wojska Polskiego za Lidlem nie wiadomo po co za czasów specjalisty budowlańca. JB

Pozostałe