Mieszkańcom gminy Twardogóra i Dobroszyce pobrano wymazy w mobilnym punkcie

  • 26.04.2020, 21:07
  • kad
Mieszkańcom gminy Twardogóra i Dobroszyce pobrano wymazy w mobilnym punkcie UMiG Twardogóra
O jego funkcjonowaniu poinformował burmistrz Twardogóry.

Burmistrz Twardogóry (powiat oleśnicki) Paweł Czuliński poinformował:

"Chcemy przyspieszyć i maksymalnie efektywnie wykorzystać pracę, dziś i tak mocno przeciążonych laboratoriów badawczych.

?Wczoraj w naszej Gminie został zorganizowany mobilny punkt poboru wymazów dla osób objętych kwarantanną (osoby z kontaktu z chorymi i inne wskazane decyzją Sanepidu) - mieszkańców Gmina Twardogóra i Dobroszyce.

?Pobranie wymazu wraz z opisem i formalnościami trwa kilka minut⏱, a pacjent nie musi wysiadać z samochodu. Zabezpieczeni ratownicy przeprowadzają wymaz. Dzięki temu mieszkańcy, bez zamieszania, bez dodatkowych procedur i bezpłatnie mogą liczyć na wyniki testów w znacznie krótszym czasie, a tym samym zyskują pewność i możliwość szybszego powrotu do normalnego życia.

?Powstanie pierwszego mobilnego punktu pobrań w Twardogórze było możliwe dzięki współpracy z Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski i służbami sanitarnymi na czele z Dyrektor Oleśnickiego Sanepidu – Urszula Kozioł. Bardzo dziękuję za zaangażowanie, determinację, wiele wskazówek i pracy włożonej w organizację punktu, wymianę informacji wśród osób poddanych kwarantannie.

?Ponadto bardzo dziękuję Służby Ratownicze za pobieranie wymazów, współpracownikom Pana Starosty oraz Twardogórskiej Policji za nadzór podczas akcji, naszym strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna w Twardogórze za dezynfekcję miejsca poboru wymazów, a także pracownikom Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze za przygotowanie punktu".

kad

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe