Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  • 23.04.2020, 11:34
  • OAI
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
"Wraz z zespołem pracowników Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja życzę Państwu dużo zdrowia oraz wspaniałych, dających siłę i radość książek!" - mówi dyrektor Anna Zasada.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - w jakże innej niż dotąd rzeczywistości. Biblioteki są nieczynne. Miliony ludzi na całym świecie przebywają zamknięci w domach. W tej sytuacji książka jest lekiem: na izolację, samotność, na poczucie niepewności czy strachu.

Od początku tej bibliotecznej kwarantanny odpowiadamy na Państwa telefony i maile: informujemy, uspokajamy ("oczywiście, nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek"), przekazujemy kody do zasobów książek elektronicznych (Legimi czy IbukLibra), pocieszamy...

Za zamkniętymi drzwiami wykonujemy konieczne prace techniczne takie jak inwentaryzacje zbiorów, malowanie czy upiększanie pomieszczeń bibliotecznych.

Teraz jednak czekamy z niecierpliwością na Was, na dzień otwarcia biblioteki. Przygotowujemy się na tą chwilę.

Pragniemy abyście Państwo już wkrótce mogli w bezpiecznych warunkach korzystać z naszych zbiorów.

Wraz z zespołem pracowników Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja życzę Państwu dużo zdrowia oraz wspaniałych, dających siłę i radość książek!

Anna Zasada

OAI

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamil
Kamil 25.04.2020, 19:44
Ja staly czytelnik tez czekam z utesknieniem. Ksiazki juz dawno mi sie pokonczyly. Wole tradycyjna ksiazke,poczekam na otwarcie.

Pozostałe