Potwierdzone - sesja Rady Miasta Oleśnicy 30 kwietnia!

  • 22.04.2020, 21:45
  • kad
Potwierdzone - sesja Rady Miasta Oleśnicy 30 kwietnia! foto: Krzysztof Dziedzic Na pewno sesja nie będzie wyglądała jak ta na zdjęciu...
Mamy porządek obrad.

Tak jak przewidywaliśmy TUTAJ, sesja Rady Miasta Oleśnicy odbędzie się w kwietniu.

Przewodniczący Aleksander Chrzanowski zwołał ją na 30 kwietnia. Radni otrzymali zawiadomienie pocztą mailową w środę 22 kwietnia. Jest datowane na 20 kwietnia. Wysłanie go dwa dni później oznacza, że zostało przetrzymane. W sytuacji kiedy sesja w marcu się nie odbyła, a opozycja domagała się jej zwołania, informacja o nowym terminie powinna dotrzeć do wszystkich bezzwłocznie.

W "Biuletynie Informacji Publicznej" na stronie olesnica.pl w środę wieczorem nadal nie było informacji o sesji, mimo iż powinna tam się znaleźć. Mieszkańcy Oleśnicy dowiedzą się więc o niej z portalu olesnica24.com.

Porządek obrad zamieszczamy niżej do pobrania.

 

 

kad

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aut
aut 23.04.2020, 09:37
Dziwię się, że go jeszcze nie odwołali
Rathaus
Rathaus 23.04.2020, 08:18
Zagubiony, bezradny wiejski wodzirej robi co mu utyty spocony kazali!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.04.2020, 00:36
Czy radni będą oczekiwać od Jana Bronsia wyjaśnień, ba - przeprosin za udanie się na urlop, gdy tu była pandemia? Czy radni postanowią o zrzeczeniu się diet w związku z bardzo trudną sytuacją podatników? Czy Jan Bronś zrezygnuje z 50% swojego wynagrodzenia? Zwłaszcza, że zarówno diety radnych, jak i wynagrodzenie Jana Bronsia finansowane są z podatków tych, którzy teraz, w czasie pandemii, bankrutują, zwalniają pracowników.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.04.2020, 09:59
Krzysztof. Przewodniczący apelował do radnych aby ze swoich diet wspierali walkę z pandemią. Radny Siedlecki apelował aby zrobić to ponad podziałami. Teraz powinno być jak w w kartach "SPRAWDZAM". Praktycznie każdemu radnemu za pośrednictwem epuap zadałem podobne pytanie. Do tej pory nie mam odpowiedzi. Do radnego z emeryturą z Vaterlandu wyślę zapytanie po niemiecku.
*
* 23.04.2020, 13:20
Internety mówią że jeszcze zanim radny Siedlecki wzywał do datków takie datki były już przez opozycje zrealizowane, stosowny apel do innych radnych wystosowano także: https://zrzutka.pl/fxvg2n albo https://www.olesnica24.com/wia… czy https://www.olesnica24.com/wia…
*
* 23.04.2020, 13:23
Linki nie działają, jeszcze raz:

https://www.olesnica24.com/wia…

https://www.olesnica24.com/wia…
co wyrabiał zw-kowalski?
co wyrabiał zw-kowalski? 22.04.2020, 23:45
Odpowiedź znajdziecie w archiwalnych wydaniach "Panoramy Oleśnickiej" – nr 98 z 8-11 grudnia 2000 r., nr 96 z 1-4 grudnia 2000 r., nr 18 z 4-10 maja 1999 r., nr 16 z 20-26 kwietnia 1999 r., nr 14 z 8-14 kwietnia 1997 r. Przeczytajcie też głośny tekst rzecznika burmistrza w w drugiej gazecie – z 18-24 lutego 2000 r.
Skutki wydawania Donosiciela Oleśnickiego
Skutki wydawania Donosiciela Oleśnickiego 23.04.2020, 15:03
Teraz przypomnę wszystkim zwolennikom sprawę fajerwerków. W 1993 roku burmistrz Zelinka wydał zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych i coś tam jeszcze. Bronś był jego zastępcą. Wtedy po raz pierwszy zw-kowalski pokazał miastu środkowy zaskarżył zarządzenie Burmistrza Oleśnicy. Rada Miasta podjęła stosowną uchwałę wchodząc burmistrzowi z wazeliną tu i ówdzie. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd uchylił Uchwałę Rady Miasta Oleśnicy. Nakazał zwrot opłaty sądowej. Wyrok z 23/2 2001 II SA/ WR 655/99. Pisała o tym Gazeta Wrocławska 28/4 1999 roku. Co roku bohaterscy policjanci z KPP składali wnioski do Kolegium ds Wykroczeń o ukaranie zw-kowalskiego. Za każdym razem był uniewinniany. Lokalna prasa jakoś o tym zapominała wtedy napisać. Tak wtedy burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy wspomagali lokalnych przedsiębiorców.
Taka prawda
Taka prawda 23.04.2020, 14:22
Teraz przypomnę wszystkim zwolennikom sprawę fajerwerków. W 1993 roku burmistrz Zelinka wydał zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych i coś tam jeszcze. Bronś był jego zastępcą. Wtedy po raz pierwszy zw-kowalski pokazał miastu środkowy zaskarżył zarządzenie Burmistrza Oleśnicy. Rada Miasta podjęła stosowną uchwałę wchodząc burmistrzowi z wazeliną tu i ówdzie. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd uchylił Uchwałę Rady Miasta Oleśnicy. Nakazał zwrot opłaty sądowej. Wyrok z 23/2 2001 II SA/ WR 655/99. Pisała o tym Gazeta Wrocławska 28/4 1999 roku. Co roku bohaterscy policjanci z KPP składali wnioski do Kolegium ds Wykroczeń o ukaranie zw-kowalski. Za każdym razem był uniewinniany. Lokalna prasa jakoś o tym zapominała wtedy napisać. Tak wtedy burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy wspomagali lokalnych przedsiębiorców.
Prawda cię wyzwoli
Prawda cię wyzwoli 23.04.2020, 13:59
Tylko prawda cię wyzwoli. W numerze 54 , 7-10 lipca 2000 roku Panorama na pierwszej stronie napisała "Urząd zniesławiony". Całość około 400 cm kwadratowych. Donosicielami byli Burmistrz Jan B., zastępca burmistrza Janusz M., Małgorzata P., sekretarz Zbigniew R., Zygmunt B., rewident Joanna J., Tadeusz S., Ryszard G., Radca Halina S., skarbnik Marię J. . I 12 lat ciszy jakby nie było sprawy. Na akt oskarżenia powoływał się ówczesny rzecznik prasowy burmistrza. Po 12 latach ta sama Panorama Oleśnicka w numerze 10 z 7-13 marca 2012 napisała na 10 stronie "Zniesławienia nie było" To zajęło niecałe 100 cm kwadratowych. Tak to wygląda w Oleśnicy. Przez 12 lat tacy jak ty byli przekonani, że Zbigniew Kowalski to największy przestępca w Oleśnicy. Jak śmiał zarzucić 11 niezłomnym urzędnikom takie czyny.
Miasto Oleśnica, urzędnicy z donosu i pokrzywdzeni w akcie oskarżenia oraz były rzecznik prasowy burmistrza do tej pory oskarżonego nie przeprosili.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.04.2020, 06:19
Pisałem wielokrotnie. Panorama była wtedy po innej stronie. Ale napiszę po raz n- ty. Nie byłem organizatorem konkursu na Fiata 126. Wtedy byłem pełnomocnikiem podmiotu gospodarczego. Wszystko było ok. Ponieważ Panorama zaczela mieszać Fiacik trafił do Domu Dziecka w Bierutów. Służył dzieciom. Kiedy Panorama napisała tekst "Muszkieter bez kapelusza" założono sprawę klientowi. Panorama przyszła na rozprawę. Klient sprawę przegrał. Tego już sami od siebie nie napisali. Panorama napisała na pierwszej stronie "Urząd zniesławiony" a po kilkunastu latach napisała sprostowanie, że nie zniesławiono bo zostałem uniewinniony. Teksty rzecznika prasowego dotyczą między innymi oskarżenia mnie z donosu Bronsia i jego świty. Kim jest teraz były rzecznik urzędu ? W jakiej drużynie gra teraz? Co się takiego zdarzyło teraz, że Panorama patrzy na Jana Bronsia tak jak ja patrzyłem zawsze. Panorama napisała o oskarżeniu bo takie było. Ale kiedy zostałem uniewinniony już sama tego od siebie nie napisała. Cóż ja mogę. Nic. Mogę tylko potwierdzić , że to wy Janowi pozwoliliście aby tak zarządzał miastem jak zarządza.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.04.2020, 00:45
Uniewinniony w 2003 roku. Za to na ławę oskarżonych trafił skład komisji która sporządziła protokół odbioru oczyszczalni a który to protokół służył miastu do próby wyłudzenia umorzenia pożyczki 1,6 mln z ochrony środowiska.
co wyrabiał zw-kowalski?
co wyrabiał zw-kowalski? 22.04.2020, 23:45
Odpowiedź znajdziecie w archiwalnych wydaniach "Panoramy Oleśnickiej" – nr 98 z 8-11 grudnia 2000 r., nr 96 z 1-4 grudnia 2000 r., nr 18 z 4-10 maja 1999 r., nr 16 z 20-26 kwietnia 1999 r., nr 14 z 8-14 kwietnia 1997 r. Przeczytajcie też głośny tekst rzecznika burmistrza w w drugiej gazecie – z 18-24 lutego 2000 r.
Skutek wydawania DO
Skutek wydawania DO 23.04.2020, 15:26
Kolejne niewygodne dla burmistrza, Rady Miasta i byłego rzecznika prasowego burmistrza wtedy fakty. Panorama i rzecznik pisali różne rzeczy o zw-kowalskim. Ale umknął im fakt, że artykuł z Donosiciela był rzetelny. Prokuratura prowadząc sprawę ds 3011/00/śl 11 kwietnia 2001 roku skierowała do sądu dla Wrcławia Krzyki akt oskarżenia. Sygn akt II K 216/01 i II K 788/01. Na ławie oskarzonych zasiedli Waldemar J., Wawrzyniec P., Tadeusz L., Jan N., Teresa K. (pracownica MGK), Andrzej G. (pracownik MGK). Wojciech Sz., Andrzej P., Zbigniew K., Andrzejowi M . (naczelnik wydziału UM Oleśnicy). Andrzej M. To ten sam co donosił na zw-kowalskiego. W sądzie w Strzelinie występował jako pokrzywdzony i świadek oskarżyciela a tu jako oskarżony. Ostatecznie sąd oskarżonych uznał winnych zarzucanych im czynów. W Oleśnicy żadnemu oskarżonemu krzywda się nie stała. W archiwum jest cała korespondencja z radnymi, burmistrzem, jego rzecznikiem i MGK w tej sprawie. Dlatego wtedy był taki zmasowany atak na zw-kowalskiego. Jego i śp. Jana Ignaczaka dociekliwość doprowadziła 10 osób na łąwę oskarżonych. A można było sprawę zamieśc pod dywan. Oczywiście w mentalności małych ludzi winien strat jest zw-kowalski a nie burmistrz i osoby które podpisały protokół. Tak to działa gdy goniony złodziej uciekając krzyczy "łapać złodzieja" wskazując na goniącego za nim pokrzywdzonego czy policjanta.

Taka prawda
Taka prawda 23.04.2020, 14:23
Teraz przypomnę wszystkim zwolennikom sprawę fajerwerków. W 1993 roku burmistrz Zelinka wydał zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych i coś tam jeszcze. Bronś był jego zastępcą. Wtedy po raz pierwszy zw-kowalski pokazał miastu środkowy zaskarżył zarządzenie Burmistrza Oleśnicy. Rada Miasta podjęła stosowną uchwałę wchodząc burmistrzowi z wazeliną tu i ówdzie. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd uchylił Uchwałę Rady Miasta Oleśnicy. Nakazał zwrot opłaty sądowej. Wyrok z 23/2 2001 II SA/ WR 655/99. Pisała o tym Gazeta Wrocławska 28/4 1999 roku. Co roku bohaterscy policjanci z KPP składali wnioski do Kolegium ds Wykroczeń o ukaranie zw-kowalskiego. Za każdym razem był uniewinniany. Lokalna prasa jakoś o tym zapominała wtedy napisać. Tak wtedy burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy wspomagali lokalnych przedsiębiorców.
Prawda cię wyzwoli
Prawda cię wyzwoli 23.04.2020, 14:00
Tylko prawda cię wyzwoli. W numerze 54 , 7-10 lipca 2000 roku Panorama na pierwszej stronie napisała "Urząd zniesławiony". Całość około 400 cm kwadratowych. Donosicielami byli Burmistrz Jan B., zastępca burmistrza Janusz M., Małgorzata P., sekretarz Zbigniew R., Zygmunt B., rewident Joanna J., Tadeusz S., Ryszard G., Radca Halina S., skarbnik Marię J. . I 12 lat ciszy jakby nie było sprawy. Na akt oskarżenia powoływał się ówczesny rzecznik prasowy burmistrza. Po 12 latach ta sama Panorama Oleśnicka w numerze 10 z 7-13 marca 2012 napisała na 10 stronie "Zniesławienia nie było" To zajęło niecałe 100 cm kwadratowych. Tak to wygląda w Oleśnicy. Przez 12 lat tacy jak ty byli przekonani, że Zbigniew Kowalski to największy przestępca w Oleśnicy. Jak śmiał zarzucić 11 niezłomnym urzędnikom takie czyny.
Miasto Oleśnica, urzędnicy z donosu i pokrzywdzeni w akcie oskarżenia oraz były rzecznik prasowy burmistrza do tej pory oskarżonego nie przeprosili.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.04.2020, 10:10
A jak mając kilka miesięcy to zamiast chodzić do toalety to załatwiałem się w pieluchy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.04.2020, 00:35
Uniewinniony w 2003 roku. Nawet Panorama Oleśnicka wydrukowała sprostowanie. Za to na ławę oskarżonych trafił skład komisji odbierających oczyszczanie ścieków.
.
. 22.04.2020, 23:42
Mnie interesuje co zw ma do powiedzenia. W wielu jego postach można znależć potwierdzenie tezy , że Bronś nigdy nie powinien być burmistrzem Oleśnicy. Zgadzam się niestety z tym co mówi z pewnym uporem zw, że to sami Oleśniczanie ponoszą odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Ale chyba nawet on sam nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje od dziesięcioleci?
Pod rozwagę
Pod rozwagę 23.04.2020, 00:06
Ważne jest nie to, co się mówi, tylko to, kto mówi. Innymi słowy: publicysta zw-kowalski jest niewiarygodny – z punktu widzenia publicystycznej uczciwości.
skutek wydawania DO
skutek wydawania DO 23.04.2020, 15:27
Kolejne niewygodne dla burmistrza, Rady Miasta i byłego rzecznika prasowego burmistrza wtedy fakty. Panorama i rzecznik pisali różne rzeczy o zw-kowalskim. Ale umknął im fakt, że artykuł z Donosiciela był rzetelny. Prokuratura prowadząc sprawę ds 3011/00/śl 11 kwietnia 2001 roku skierowała do sądu dla Wrcławia Krzyki akt oskarżenia. Sygn akt II K 216/01 i II K 788/01. Na ławie oskarzonych zasiedli Waldemar J., Wawrzyniec P., Tadeusz L., Jan N., Teresa K. (pracownica MGK), Andrzej G. (pracownik MGK). Wojciech Sz., Andrzej P., Zbigniew K., Andrzejowi M . (naczelnik wydziału UM Oleśnicy). Andrzej M. To ten sam co donosił na zw-kowalskiego. W sądzie w Strzelinie występował jako pokrzywdzony i świadek oskarżyciela a tu jako oskarżony. Ostatecznie sąd oskarżonych uznał winnych zarzucanych im czynów. W Oleśnicy żadnemu oskarżonemu krzywda się nie stała. W archiwum jest cała korespondencja z radnymi, burmistrzem, jego rzecznikiem i MGK w tej sprawie. Dlatego wtedy był taki zmasowany atak na zw-kowalskiego. Jego i śp. Jana Ignaczaka dociekliwość doprowadziła 10 osób na łąwę oskarżonych. A można było sprawę zamieśc pod dywan. Oczywiście w mentalności małych ludzi winien strat jest zw-kowalski a nie burmistrz i osoby które podpisały protokół. Tak to działa gdy goniony złodziej uciekając krzyczy "łapać złodzieja" wskazując na goniącego za nim pokrzywdzonego czy policjanta.
Taka prawda
Taka prawda 23.04.2020, 14:24
Teraz przypomnę wszystkim zwolennikom sprawę fajerwerków. W 1993 roku burmistrz Zelinka wydał zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych i coś tam jeszcze. Bronś był jego zastępcą. Wtedy po raz pierwszy zw-kowalski pokazał miastu środkowy zaskarżył zarządzenie Burmistrza Oleśnicy. Rada Miasta podjęła stosowną uchwałę wchodząc burmistrzowi z wazeliną tu i ówdzie. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd uchylił Uchwałę Rady Miasta Oleśnicy. Nakazał zwrot opłaty sądowej. Wyrok z 23/2 2001 II SA/ WR 655/99. Pisała o tym Gazeta Wrocławska 28/4 1999 roku. Co roku bohaterscy policjanci z KPP składali wnioski do Kolegium ds Wykroczeń o ukaranie zw-kowalskiego. Za każdym razem był uniewinniany. Lokalna prasa jakoś o tym zapominała wtedy napisać. Tak wtedy burmistrz i Rada Miasta Oleśnicy wspomagali lokalnych przedsiębiorców.
Prawda cię wyzwoli
Prawda cię wyzwoli 23.04.2020, 14:00
Tylko prawda cię wyzwoli. W numerze 54 , 7-10 lipca 2000 roku Panorama na pierwszej stronie napisała "Urząd zniesławiony". Całość około 400 cm kwadratowych. Donosicielami byli Burmistrz Jan B., zastępca burmistrza Janusz M., Małgorzata P., sekretarz Zbigniew R., Zygmunt B., rewident Joanna J., Tadeusz S., Ryszard G., Radca Halina S., skarbnik Marię J. . I 12 lat ciszy jakby nie było sprawy. Na akt oskarżenia powoływał się ówczesny rzecznik prasowy burmistrza. Po 12 latach ta sama Panorama Oleśnicka w numerze 10 z 7-13 marca 2012 napisała na 10 stronie "Zniesławienia nie było" To zajęło niecałe 100 cm kwadratowych. Tak to wygląda w Oleśnicy. Przez 12 lat tacy jak ty byli przekonani, że Zbigniew Kowalski to największy przestępca w Oleśnicy. Jak śmiał zarzucić 11 niezłomnym urzędnikom takie czyny.
Miasto Oleśnica, urzędnicy z donosu i pokrzywdzeni w akcie oskarżenia oraz były rzecznik prasowy burmistrza do tej pory oskarżonego nie przeprosili.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.04.2020, 10:04
Rozumiem. Gdybym zamiast nicku zw-kowalski napisał XYZ lub kropka lub zapytajnik to byłbym wiarygodny. Jak jestem realny to ci nie pasuje. Na tym polega wasze polskie nieszczęście. Jak ksiądz mówi to nie ważne co bo to ksiądz. Jak coś mówi np. Urban to złe bo był rzecznikiem rządu z PRL. Jak coś pisze Adam Michnik to źle bo miał przyrodniego brata Stefana. Ot logika.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.04.2020, 06:29
Tak. Dokładnie tak samo było w PRL. Krytykować mogła tylko Partia. Jak to samo twierdził ktoś inny to był wrogiem ideowym i kontrrewolucjonista . Ja nie jestem mad,rys, Gabryś. Ja nie patrzę kto co mówi. Ja czytam co mówi i sprawdzam źródło. Natomiast mnie ciekawi jakby rozwód Bronsia z Panoramą. Tworzyli dobry związek. I nagle gdy miałem proces przeciw nim okazało się , że dochodzi do rozwodu. Dziś to Panorama jest źródłem prawdziwej wiedzy o Bronsiu a nie jak kiedyś MO. Teraz Panorama pisała o nieobecności Bronsia a MO nie powtórzyła info gdzie był Jan 9-12 marca. O czasy o obyczaje.
Moja odpowiedź.
Moja odpowiedź. 22.04.2020, 23:54
A ja się nie zgadzam z twoim stwierdzeniem, że Jan Bronś nigdy nie powinien być burmistrzem. Gołym okiem widać, jak Oleśnica zmieniła się na lepsze po jego wcześniejszych 20-letnich rządach.
Uwaga do dyskusji
Uwaga do dyskusji 23.04.2020, 00:10
Owszem, dawny Bronś ma zasługi. Ale – czy nie jest tak, że dzisiejszy Bronś nie powinien sprawować władzy? Czy nie jest tak, że swoim style sprawowania władzy niszczy swój dorobek?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.04.2020, 00:42
Dawny Bronś ma zasługi? Niedoróbki w postaci pływalni, sali widowiskowej, hali sportowej, bruk w rynku, asfaltowa jezdnia wokół stawów, dziesięciolecia bez muzeum, brak galerii lokalnego produktu i młodych twórców, dziesięciolecia praktycznie bez promocji miasta, dziesięciolecia bez inwestorów, odesłana orkiestra dęta, zatrzymane wydarzenia kulturalne, niechęć do kładki nad torami, miasto bez rosarium i lapidarium, zburzony dom na murze, wałbrzyskie pokrywy kanalizacyjne, blamaż wobec organizatorów World Games Wrocław 2017 itd., itd
Prośba do pana Kowalskiego
Prośba do pana Kowalskiego 22.04.2020, 22:57
Niech pan się zatroszczy o sprawy swojej szwedzkiej miejscowości, w której pan mieszka. Nasze oleśnickie sprawy niech pan zostawi nam oleśniczanom.
wykolejonykowal
wykolejonykowal 23.04.2020, 08:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 23:06
Kilka lat temu kandydatka na radną podeszła do mnie do stoiska w Ovik i spytała " co ja dla ciebie mogłabym zrobić jako radna". Pomyślałem chwilę i parsknąłem śmiechem. Ona się zmieszała. A ja jej wytłumaczyłem , że kiedyś żyłem i prowadziłem działalność gospodarczą w Oleśnicy. I gdyby kandydowała w Oleśnicy to miałbym dużo życzeń." A w Ovik jest OK". "Jedyne co możesz dla mnie zrobić to nie psuj tego co już jest i mi to wystarczy" . I co łyso ci ?
nooo...
nooo... 22.04.2020, 23:49
... królestwo lepsze jest od republiki. A w Ovik u władzy jest utopia.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.04.2020, 10:08
i pewnie wiesz to od mada. Jak masz problem to wejdź w Google i zobacz jak wygląda nasz terminal kolejowy i autobusowy a jak to wyglada u was. Zobacz jaki mamy basen, zobacz jak wygląda parking piętrowy w centrum miasta, zobacz jak tu wygląda akcja zima, zobacz ile setek aut mają służby socjalne do opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi. Zobacz ile mieszkań komunalnych ma miasto i na jakich zasadach można je od miasta wynająć.
z ratusza
z ratusza 22.04.2020, 22:51
Chrzanowski po prostu kazał zmienić datę zawiadomienia o sesji z dzisiejszej na przedwczorajszą.
Dlaczego?
Bo wczoraj opozycja zażądała wprowadzenia konkretnych punktów do porządku obrad.
Bronś nie mógł pozwolić na ujęcie pomysłów Oleśnica Razem w programie sesji, więc zażądał od marionetkowego szefa rady zmianę daty.
W ten sposób Chrzanowski będzie mógł powiedzieć, że program ustalił już wcześniej (co nie jest prawdą) i nie mógł już go zmienić (co też nie jest prawdą).
Ależ ta Oleśnica zgniła pod rządami Bronsia...
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 23:07
Ale moje pismo wpłynęło do rady wcześniej jak 20 kwietnia i też go nie ma programie !!!!!!!
zapytanie
zapytanie 22.04.2020, 23:02
Czy to głos zaplanowanej do reaktywacji gazetki "Donosiciel Oleśnicki" wydawanej 20 lat temu przez Zbigniewa Kowalskiego?
?
? 22.04.2020, 22:42
A gdzie on był?
.
. 22.04.2020, 22:51
na wakacjach
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 23:08
Przecież musiał odpocząć wiedząc, że będzie rozdawał maseczki seniorom.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 22:30
Brak info co robił burmistrz 6-12 marca. 5 są podane dni Oleśnicy. 13 posiedzenie sztabu kryzysowego. Będą pytania dlaczego burmistrz nie walczył z wirusem.
kim jest zw-kowalski
kim jest zw-kowalski 22.04.2020, 22:46
Wydawał gazetkę „Donosiciel Oleśnicki”. To tytuł adekwatny do tego, co wyrabiał w Oleśnicy. Składał w sądach absurdalne pozwy. Burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Rzecznika burmistrza pozwał za palenie papierosa podczas przerwy w obradach radnych. Przegrał wszystkie procesy sądowe. Usiłował zarejestrować w magistracie agencję towarzyską o nazwie „Ale jaja” (usługi erotyczne, peep show). Usiłował doprowadzić do referendum, w którym chciał odwołać burmistrza za zarobki. Wszystko na nic się zdało. Wyemigrował do Szwecji. Teraz stamtąd wkleja tu komentarze, które sygnuje swoim nazwiskiem.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 23:00
To chwila prawdy na temat sporów Kowalskiego z Bronsiem i Ratuszem. Jan Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbnik, rewident oraz wszyscy naczelnicy wydziałów złożyli na mnie donos dotyczący znieważenia i zniesławienia. Posmaku sprawie nadaje fakt, że cześć urzędników przesłuchała policja w urzędzie. Tych co nie zastali przesłuchiwali w KPP. Prokurator Bylicka sporządziła akt oskarżenia. Panorama na cała pierwszą stronę artykuł "Urząd zniesławiony". Proces trwał dwa lata w Strzelinie. II K 5/01. na jedną z rozpraw stawili się wszyscy. tego w historii ratusza nie było do tej pory. W urzędzie nie było burmistrza, sekretarza, skarbnika, rewident i wszystkich naczelników wydziału. W I instancji przegrali wszyscy. W drugiej instancji dodatkowo przegrała Małgorzata P. Ani Jan ani jego świta do tej pory mnie nie przeprosili. Panorama napisała sprostowanie dopiero po 10 latach gdy wytoczyłem im proces. Tak to działa w Oleśnicy.
Gdy pozwałem owych donosicieli oraz miasto Oleśnicę to wtedy burmistrz Kołaciński zobowiązał się do przeproszenia mnie jeśli pozew wycofam. Pozew wycofałem. Przeprosin nie otrzymałem. Ale ciesząc się wolnością w Królestwie Szwecji mam to w ....(pik, pik)
przypomnienie
przypomnienie 22.04.2020, 23:13
zw-kowalski to mitoman Sprawdźcie w oleśnickiej prasie z lutego 2000 r. Tam rzecznik prasowy burmistrza Jana Bronsia rzeczowo opisał i celnie skomentował wszystkie wyczyny zw-kowalskiego
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 23:20
hahaha niby rzeczowo. Wtedy zasiadałem na ławie oskarżonych. A było to tak.To chwila prawdy na temat sporów Kowalskiego z Bronsiem i Ratuszem. Jan Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbnik, rewident oraz wszyscy naczelnicy wydziałów złożyli na mnie donos dotyczący znieważenia i zniesławienia. Posmaku sprawie nadaje fakt, że cześć urzędników przesłuchała policja w urzędzie. Tych co nie zastali przesłuchiwali w KPP. Prokurator Bylicka sporządziła akt oskarżenia. Panorama na cała pierwszą stronę artykuł "Urząd zniesławiony". Proces trwał dwa lata w Strzelinie. II K 5/01. na jedną z rozpraw stawili się wszyscy. tego w historii ratusza nie było do tej pory. W urzędzie nie było burmistrza, sekretarza, skarbnika, rewident i wszystkich naczelników wydziału. W I instancji przegrali wszyscy. W drugiej instancji dodatkowo przegrała Małgorzata P. Ani Jan ani jego świta do tej pory mnie nie przeprosili. Panorama napisała sprostowanie dopiero po 10 latach gdy wytoczyłem im proces. Tak to działa w Oleśnicy.
Gdy pozwałem owych donosicieli oraz miasto Oleśnicę to wtedy burmistrz Kołaciński zobowiązał się do przeproszenia mnie jeśli pozew wycofam. Pozew wycofałem. Przeprosin nie otrzymałem. Ale ciesząc się wolnością w Królestwie Szwecji mam to w ....(pik, pik)

Pozostałe