Sesja samorządu Oleśnicy jeszcze w tym miesiącu

  • 21.04.2020, 21:15
  • Krzysztof Dziedzic
Sesja samorządu Oleśnicy jeszcze w tym miesiącu
Informacji o niej nie ma ani na stronie Urzędu Miasta, ani w "Biuletynie Informacji Publicznej".

To nieoficjalna informacja: sesja Rady Miasta Oleśnicy odbędzie się w kwietniu. Próżno jednak szukać oficjalnego komunikatu w internetowej witrynie Urzędu Miasta Oleśnicy czy w "Biuletynie Informacji Publicznej". Radni też nie otrzymali powiadomień. Przewodniczący Aleksander Chrzanowski najpóźniej jutro musi opublikować zawiadomienie, żeby spełnić wymóg 7-dniowego wyprzedzenia, jeśli chce zmieścić się z sesją w kwietniu.

Przypomnijmy, że w marcu sesji nie było. Była zaplanowana na 26 marca, ale Chrzanowski wydał 16 marca komunikat, że sesji nie zwołuje, "mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Premiera RP". 

Opozycja domagała się wcześniej posiedzenia samorządu, ale bez skutku. Swoje sesje miały inne samorządy w Polsce, m.in. w powiecie oleśnickim. Zagrożenie epidemiologiczne nie minęło, jest dużo większe (!), jednak samorządy decydują się na podjęcie aktywności i podejmowanie decyzji istotnych właśnie w warunkach zwalczania epidemii. Niektóre organizują sesje online, inne z zachowaniem dystansu, często przenosząc obrady do hal sportowych, co jest najlepszym rozwiązaniem.

Oleśnica Razem opublikowała dziś informację:

"Kochani dobra wiadomość jest taka, że wreszcie odbędzie się sesja Rady Miasta!


W natłoku szumu informacyjnego i wybiórczych komunikatów (sączonych na szczęście w taki sposób tylko przez niektóre media) pojawił się zrozumiały niepokój mieszkańców dotyczący bezpieczeństwa miasta podczas epidemii.

Dzisiaj złożyliśmy wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta Aleksandra Chrzanowskiego [zamieszczamy go niżej] o zaproszenie na obrady przedstawicieli organów i instytucji stanowiących o losie Oleśnicy w tym trudnym czasie. Oczywiście nie muszą to być szefowie tych jednostek - wystarczy, że wydelegują swoich reprezentantów, którzy będą dysponować odpowiednią wiedzą.

Mamy nadzieję, że Przewodniczący ze zrozumieniem potraktuje nasz wniosek, ponieważ ➡️mieszkańcy zasługują na rzetelną informację, podaną bez propagandowej otoczki i subiektywnych komentarzy".

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.04.2020, 00:35
Czy radni będą oczekiwać od Jana Bronsia wyjaśnień, ba - przeprosin za udanie się na urlop, gdy tu była pandemia? Czy radni postanowią o zrzeczeniu się diet w związku z bardzo trudną sytuacją podatników? Czy Jan Bronś zrezygnuje z 50% swojego wynagrodzenia? Zwłaszcza, że zarówno diety radnych, jak i wynagrodzenie Jana Bronsia finansowane są z podatków tych, którzy teraz, w czasie pandemii, bankrutują, zwalniają pracowników.
Co chce osiągnąć Chrzanowski?
Co chce osiągnąć Chrzanowski? 22.04.2020, 21:08
Ukrywając przed opinią publiczną oficjalną informację (tak należy rozumieć brak komunikatu) o mającej się odbyć sesji Rady Miasta, jej przewodniczący Aleksander Chrzanowski (klub Bronsia) dąży do tego, aby jak najmniej mieszkańców (czyli wyborców) obejrzało transmisję sesji w internecie. W ten sposób Chrzanowski występuje przeciwko jawności życia politycznego Oleśnicy. A występuje z polecenia Bronsia – nie łudźcie się, że Chrzanowski jest suwerennym przewodniczącym Rady.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:40
Na zdjęciu rady tydzień temu była pani o blond włosach będąca waszym pracownikiem. To najlepszy dowód niezależności rady od Ratusza. To jak sędzia Jaworski podrzucający do akt wyciąg w KW.
do zw-kowalskiego
do zw-kowalskiego 22.04.2020, 22:24
20 lat temu rozrabiałeś w Oleśnicy. Marzy ci się powrót do przeszłości? Aż tak bardzo nie możesz znieść pana burmistrza Jana Bronsia? Chłopie, pana Bronsia gremialnie wybrali oleśniczanie!
senior
senior 22.04.2020, 22:42
Wybory wygral J.Brons zdecydowanie, ale po ich wygraniu i po kadencji M. Kolacinskiego chyba widzimy, ze Brons odplynal i nie nadaje sie na to stanowisko.Nie umie wspolparacowac z nikim kto nie jest jego poplecznikiem
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 22:41
To Jan Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbniczka, rewidentka i wszyscy naczelnicy wydziałów coś mieli do mnie składając donos do prokuratury. Masz rację, ze Bronsia gremialnie wybrali mali "oleśniczanie". Bo wybrała go tylko część Oleśniczan pisanej z wielkiej a nie małej litery. Poprzednio przy moim cichym udziale Bronś wybory przegrał. A łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
Co chce osiągnąć Chrzanowski?
Co chce osiągnąć Chrzanowski? 22.04.2020, 21:08
Ukrywając przed opinią publiczną oficjalną informację (tak należy rozumieć brak komunikatu) o mającej się odbyć sesji Rady Miasta, jej przewodniczący Aleksander Chrzanowski (klub Bronsia) dąży do tego, aby jak najmniej mieszkańców (czyli wyborców) obejrzało transmisję sesji w internecie. W ten sposób Chrzanowski występuje przeciwko jawności życia politycznego Oleśnicy. A występuje z polecenia Bronsia – nie łudźcie się, że Chrzanowski jest suwerennym przewodniczącym Rady.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 19:57
Przed sesją może się przydać.To kilka konkretów dotyczących Donosiciela Oleśnickiego. Miasto nie przypilnowało wykonawcy aby na czas uruchomić oczyszczalnię ścieków. A chciało aby ochrona środowiska umorzyła Oleśnicy 1,6 mln . Więc powołano komisję która dokonała odbioru. Tym protokołem Bronś posługiwał się aby umorzyć pożyczkę. W prokuraturze tłumaczył się, że nie zrozumiał treści protokołu. Kopie zeznań posiadam do tej chwili. Prokuratura umożała i kluczyła w tej sprawie. My naciskaliśmy sądy i monitorowaliśmy wszystko. Sąd stwierdził, ze jeśli doszło do przestępstwa to należy skierować akt oskarżenia. W końcu skierowano akt oskarżenia. Na ławie zasiadło 11 osób. W tym dwóch pracowników MGK i naczelnik wydziału w UM Oleśnicy Andrzej M. Sąd uznał, że sa winni zarzucanych im czynów. Ani pracownicy owi pracownicy MGK ani naczelnik wydziału nie zostali zwolnieni za poświadczenie nieprawdy w protokole odbioru. Radni dostali wszystkie dokumenty. I stwierdzali, że to oszustwo ale burmistrz chciał dobrze bo mieć 1,6 mln a nie mieć to różnica. Taka etyka była wtedy w UM i Radzie Miasta Oleśnicy. A aferę NiesobskiGate pamiętacie ?
miłośnik westernów
miłośnik westernów 22.04.2020, 21:42
zw-kowalski jako jedyny sprawiedliwy? Boki zrywać ze śmiechu! Chyba że chce w samo południe rozprawić się z panem burmistrzem Janem Bronsiem. Pomyliły mu się role – nie jest szeryfem.
miłośnik westernów
miłośnik westernów 22.04.2020, 21:42
zw-kowalski jako jedyny sprawiedliwy? Boki zrywać ze śmiechu! Chyba że chce w samo południe rozprawić się z panem burmistrzem Janem Bronsiem. Pomyliły mu się role – nie jest szeryfem.
kim jest zw-kowalski
kim jest zw-kowalski 22.04.2020, 21:09
Kim jest? Wydawał gazetkę „Donosiciel Oleśnicki”. To tytuł adekwatny do tego, co wyrabiał w Oleśnicy. Składał w sądach absurdalne pozwy. Burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Rzecznika burmistrza pozwał za palenie papierosa podczas przerwy w obradach radnych. Przegrał wszystkie procesy sądowe. Usiłował zarejestrować w magistracie agencję towarzyską o nazwie „Ale jaja” (usługi erotyczne, peep show). Usiłował doprowadzić do referendum, w którym chciał odwołać burmistrza za zarobki. Wszystko na nic się zdało. Wyemigrował do Szwecji. Teraz stamtąd wkleja tu komentarze, które sygnuje swoim nazwiskiem.
Lazik
Lazik 22.04.2020, 19:42
kim jest zw-kowalski
Wydawał gazetkę „Donosiciel Oleśnicki”. To tytuł adekwatny do tego, co wyrabiał w Oleśnicy. Składał w sądach absurdalne pozwy. Burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Rzecznika burmistrza pozwał za palenie papierosa podczas przerwy w obradach radnych. Przegrał wszystkie wytoczone osobom publicznym procesy sądowe. Usiłował zarejestrować w magistracie agencję towarzyską o nazwie „Ale jaja” (usługi erotyczne, peep show). Usiłował doprowadzić do referendum, w którym chciał odwołać burmistrza za zarobki. Wszystko na nic się zdało. Wyemigrował do Szwecji. Teraz stamtąd wkleja tu komentarze, które sygnuje swoim nazwiskiem.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:49
To chwila prawdy na temat sporów Kowalskiego z Bronsiem i Ratuszem. Jan Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbnik, rewident oraz wszyscy naczelnicy wydziałów złożyli na mnie donos dotyczący znieważenia i zniesławienia. Posmaku sprawie nadaje fakt, że cześć urzędników przesłuchała policja w urzędzie. Tych co nie zastali przesłuchiwali w KPP. Prokurator Bylicka sporządziła akt oskarżenia. Panorama na cała pierwszą stronę artykuł "Urząd zniesławiony". Proces trwał dwa lata w Strzelinie. II K 5/01. na jedną z rozpraw stawili się wszyscy. tego w historii ratusza nie było do tej pory. W urzędzie nie było burmistrza, sekretarza, skarbnika, rewident i wszystkich naczelników wydziału. W I instancji przegrali wszyscy. W drugiej instancji dodatkowo przegrała Małgorzata P. Ani Jan ani jego świta do tej pory mnie nie przeprosili. Panorama napisała sprostowanie dopiero po 10 latach gdy wytoczyłem im proces. Tak to działa w Oleśnicy.
Gdy pozwałem owych donosicieli oraz miasto Oleśnicę to wtedy burmistrz Kołaciński zobowiązał się do przeproszenia mnie jeśli pozew wycofam. Pozew wycofałem. Przeprosin nie otrzymałem. Ale ciesząc się wolnością w Królestwie Szwecji mam to w ....(pik, pik)
zw-kowalski sobie schlebia
zw-kowalski sobie schlebia 22.04.2020, 21:10
To mitoman.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:23
Kim jest Kowalski ? To taki gość którego bardzo nie lubią pewne elity. Jakiś czas temu sam wtedy prezes sądu rejonowego Jaworski do akt podległej jemu sędzi Przychodzkiej podrzucił wyciąg z księgi wieczystej innego Zbigniewa. Nie twierdzę, że namawiał ją do niekorzystnego orzeczenia. Skarga bowiem była na czynności komornika Cupała, nie będącego prawnikiem a tylko inżynierem. W rzeczywistości to była skarga na żonę prezesa Jaworskiego , która wtedy pracowała i komornika inżyniera. Sędzia wniosek odrzuciła. Złożyłem zażalenie. Sąd Okręgowy uznał, że jestem bogaty bo mam nieruchomość. Ta w sądach czytają akta postępowania. Pisałem do prezesa Sądu Okręgowego. A ten, ze skoro jestem bogaty to mam płacić. czyli wszyscy mieli mniej więcej twój stan umysłu. W końcu jak to ja czyli Kowalski wysłałem prezesowi lupę i kopię dowodu osobistego aby przy pomocy lupy sprawdził rodziców moich Wacław i Anna oraz owego Zbigniewa syna Jana i Zofii. Prezes mnie przeprosił ale napisał, że ch... mogę zdziałać bo terminy zawite minęły. Polecił prezesowi sądu wyjaśnić to zdarzenie. Sędzia Jaworski do tej pory nic nie wyjaśnił. PS. Inżynier Cupał dostał fakturę za wycenę nieruchomości. Biegły policzył sobie cos około 4 tys. Pewien tygodnik czekał aż inżynier Cupał zlicytuje nie moją nieruchomość. W takiej Polsce Lazik, Mazik, Okrągły i inni żyjecie.

Pytanie na poważnie
Pytanie na poważnie 22.04.2020, 21:52
Do zw-kowalskiego: co ty znów (po latach) kombinujesz? Planujesz powrót do Oleśnicy w stylu "wejście smoka"?
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 19:55
Lazik ty jak Okrągły. Coś słyszał ale nie kojarzy o co chodzi. Teraz po wygraniu z komornikiem postępowania I Co 1149/11 wniosłem przeciw komornikowi akt oskarżenia. Mimo wygrania z komornikiem, żaden sędzia w Oleśnicy nie chce przymusić go do zwrotu ok 12 tys zł zajętych niezgodnie z prawem. Część sędziów którzy nie chcieli teraz prowadzić sprawy karnej II K 812/19 kiedyś odrzucała moje wnioski o zwrot kwoty 12 500 zł przez tego komornika. Sprawa miała być 10/4 w SR w Trzebnicy II K 788/20 ale została odwołana. Zdaję sobie sprawę, że sąd nie dopuści do skazania komornika. Ale muszę przejść całą procedurę aby skarżyć Polske w ETPCz. Koleś tego nie łyka.
Gabryś, ryś , mad
Gabryś, ryś , mad 22.04.2020, 21:14
Nie wiem, jak w twojej Szwecji, ale u nas, w Polsce, mówi się: tylko winni się tłumaczą. Zajrzyjcie do archiwalnych numerów oleśnickiej prasy z lutego 2000 r. Tam są szczegółowo opisane wszystkie wyczyny zw-kowalskiego.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:24
Minister propagandy III Rzeszy mawiał "kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Burmistrz Bronś mawia "każdy sądzi według siebie"
Gabryś, ryś, mad
Gabryś, ryś, mad 22.04.2020, 21:58
Wydając "Donosiciela Oleśnickiego", postępowałeś zgodnie z ową zasadą ministra propagandy III Rzeszy.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 22:46
Donosiciel Oleśnicki to była najczystsza prawda o Bronsiu i mieście. Donosiciel Oleśnicki pomógł doprowadzić na ławę oskarżonych członków komisji podpisującej protokół którym posłużono się w celu próby wyłudzenia umorzenia 1,6 mln złotych pożyczki od ochrony środowiska. Sąd uznał ich winnym zarzucanego im czynu. Na ławie oskarżonych zsiadali dwaj pracownicy MGK oraz naczelnik wydziału Andrzej M. Mimo uznania ich winnych włos z głowy im nie spadł.
pracownik
pracownik 22.04.2020, 11:34
Czekamy na zwolnienia z podatku aby ulżyć pracodawcy.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:04
Bogata Polska kapitałowi zagranicznemu dała łącznie ponad 1 bln zwolnień i ulg podatkowych oraz dofinansowań. A im nadal nie opłaca się w Polsce nic robić. Im bardziej opłaca się u siebie płacić pracownikowi 3-4 razy więcej jak w Polsce. Tak to działa. Policz ile z tarczy 200 mld łyknie kapitał zagraniczny.
rencista
rencista 22.04.2020, 21:17
Panie Kowalski, zajmij się pan tą swoją islamizującą się Szwecją, a naszej Polsce walczącej z koronawirusem daj pan spokój.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:26
biedny rencisto. Co ty jadasz , że masz takie urojenia. W Królestwie Szwecji w samym Sztokholmie od tygodnia jesteśmy poza szczytem. Z niczym nie walczymy. Nie mamy idiotycznych zakazów. Trochę życie się ograniczyło ale nie musimy walczyć z wirusem w sposób w jaki wy to robicie.
poważne pytanie
poważne pytanie 22.04.2020, 22:07
Skoro jesteś szwedzkim patriotą, to po co się zajmujesz Rzeczpospolitą Polską? Kłuje cię ona w oczy? No to nie patrz na nią. Bądź zachwycony królestwem, jak zaznaczyłeś w swoim wpisie. Rozumiem, ze republika ci nie odpowiada oraz że lepiej mieć króla niż prezydenta.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 22:49
Cieszę się miłością, że mieszkam praktycznie w raju. A zaglądam do was aby potwierdzić jak dobrze zrobiłem głosując za Bronsiem nogami. Dziś przedsiębiorcom z Oleśnicy i Polski mogę jedynie współczuć. Ale każdy ma to na co zasługuje.
do JK
do JK 22.04.2020, 11:22
Pytanie dla radnych -skoro was nie słucha tylko burmistrza to dlaczego jeszcze jest przewodniczącym ,powinniście go już dawno odwołać
Ludzie nieomylnego
Ludzie nieomylnego 22.04.2020, 11:05
Kolejny, którego przerasta funkcja i sytuacja....
Oels
Oels 22.04.2020, 10:56
Zagubiony, biedny wioskowy wodzirej....
mieszkaniec
mieszkaniec 22.04.2020, 10:16
Przewodniczący ogłasza w mediach własną kwarantannę a dwa dni póżniej jeżdzi samochodem,lata po urzędzie miasta .Dziwna ta kwarantanna?
?
? 22.04.2020, 11:49
Takie całe to rządy Bronsia, bez sensu.
!
! 22.04.2020, 22:35
Pan Jan Bronś jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Tak przed laty napisał o nim jego pierwszy – i najlepszy z kolejnych – rzecznik prasowy. Jego słowa pozostają nadal aktualne.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 22:56
hahahaha. Rok temu spotkałem w Hotelu Perła byłego rzecznika Burmistrza (a nie Bronsia) czyli Szachnowskiego. Sam pierwszy podał rękę na powitanie. Z wrodzonej uprzejmości nie napiszę jakie zdanie ma o Bronsiu były rzecznik prasowy urzędu burmistrza Oleśnicy. Jeśli były rzecznik czyta ten wpis to pewnie mu się teraz odbija. Ale to wasz cyrk. To wasze małpy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.04.2020, 11:10
Skoro niezależność przewodniczącego jest jaka jest to kwarantanna też jest jaka jest.
Gabryś
Gabryś 22.04.2020, 21:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:29
Nigdy Bronsia nie nękałem. To Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbnik, rewident i wszyscy naczelnicy wydziałów złożyli na mnie donos. Byłem oskarżony z ich doniesienia. Oni byli pokrzywdzonymi w procesie i świadkami prokuratury. Proces wygrałem. Amen.
JK
JK 22.04.2020, 10:10
Panie przewodniczący Chrzanowski pytanie :Kiedy było większe zagrożenie miesiąc temu czy za tydzień,dlaczego nie zrobił pan sesji lub komisji zdrowia o co prosili radni a pan słuchał burmistrza ?
Zw-Kowalski.
Zw-Kowalski. 22.04.2020, 11:09
A widziałeś zdjęcie rady miasta tydzień temu. Na zdjęciu nie było aktualnego składu rady. Dlatego ustawowa niezaleznosc rady to tylko fikcja literacka. A na zdjęciu była pani o blond włosach.
rencista
rencista 22.04.2020, 21:21
Panie Kowalski, pochyl się pan nad swoim szwedzkim burmistrzem, a naszemu daj pan spokój.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:34
A co mnie wasz burmistrz. Niejacy mazik, lazik, wykolejony i gabryś, okrągły mają urojenia więc opisuję stan faktyczny. Czy to moja , że nie umorzono wam 1,6 mln pożyczki z ochrony środowiska ? czy to moja wina, że sam wiesz kto nie dopilnował wykonawcy aby na czas dokonać rozruchu. Ja tylko udowodniłem, że miasto Oleśnica chciało wyłudzić umorzenie 1,6 mln.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 22.04.2020, 09:06
Czy radni będą oczekiwać od Jana Bronsia wyjaśnień, ba - przeprosin za udanie się na urlop, gdy tu była pandemia? Czy radni postanowią o zrzeczeniu się diet w związku z bardzo trudną sytuacją podatników? Czy Jan Bronś zrezygnuje z 50% swojego wynagrodzenia? Zwłaszcza, że zarówno diety radnych, jak i wynagrodzenie Jana Bronsia finansowane są z podatków tych, którzy teraz, w czasie pandemii, bankrutują, zwalniają pracowników.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 09:30
Ja ponad tydzień temu wysłałem zapytanie w oparciu w oparciu o informację publiczną do samego urzędu oraz do przewodniczącego samej Rady Miasta Oleśnica. Każdy radny dostał ode mnie zapytanie jaką kwotę i kiedy przeznaczył na walkę z wirusem i jak pomagał w tej walce.
do zw-kowalskiego
do zw-kowalskiego 22.04.2020, 21:24
Czy opłaca się panu ze Szwecji kontrolować władze Oleśnicy? Po co chce pan kontrolować władze Oleśnicy, skoro nie mieszka pan w Oleśnicy? To jakaś wiadoma panu zabawa?
.
. 22.04.2020, 09:00
Wygląda z tych zapowiedzi , że OR szykuje jakąś bombę na najbliższą sesję . Lepiej niech Bronś się dobrze przygotuje z odpowiedziami co zrobił w czasie epidemii oprócz lansu, no i musi być gotowy na pytanie, co robił w dn. 9-13 marca? Będzie jazda bez trzymanki, Kołaciński pewnie już ma oświadczenie przygotowane. Nie mogę się doczekać, mam dużo czasu obejrzę całą sesję online.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 09:29
Ja ponad tydzień temu wysłałem zapytanie w oparciu w oparciu o informację publiczną do samego urzędu oraz do przewodniczącego samej Rady Miasta Oleśnica. Każdy radny dostał ode mnie zapytanie jaką kwotę i kiedy przeznaczył na walkę z wirusem i jak pomagał w tej walce.
To pewne
To pewne 22.04.2020, 08:51
Wupunktują Bronsia, że zajmuje się promocją swojej osoby a nie istotnymi dla miasta problemami.
?
? 22.04.2020, 08:42
Burmistrz nie ma czasu na sesję, musi uprawiać propagandę. Kto by się przejmował , że setki Oleśniczan nie będzie miało z czego żyć?
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 08:52
To policz (proszę) sobie pierwsze straty w Oleśnicy. Liczba zwolnionych w GKN i ROM razy przeciętne wynagrodzenie takiego zwalnianego. Minus ewentualny zasiłek od państwa. Wyjdzie kwota jaka braknie na okolicznym rynku. Zasiłek dla bezrobotnego nie starczy na opłatę za czynsz i pozostałe media. A gdzie ewentualna rata kredytu za mieszkanie czy domek, auto. Jak wybrać co w pierwszej kolejności opłacić z kwoty zasiłku około 700 zł ?
Krystyna
Krystyna 22.04.2020, 21:27
Po zajmujesz się pan takimi sprawami? Przecież nie mieszkasz pan w Oleśnicy. Pilnuj pan swoich spraw w Szwecji.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:37
Bo debile nie pozwalają mi na wjazd i wyjazd do Polski. Ze Szwecji mogę lecieć do Tajlandii i Chin a Polska zabroniła mi wjechać i odwiedzić groby najbliższych. W stanie wojennym nie było tak źle.
TS
TS 22.04.2020, 00:43
Co tam sesja. Janek na pierwszej linii walki z koronawirus em to rozdaje, to przekazuje wsztstko to, co dostał od rządu, firm i zwykłych ludzi, a propaganda ratuszowa mówi, że wszystko to od niego. Czego więc spodziewacie się po sesji? Znów będzie samochwalstwo i propaganda sukcesu.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2020, 22:37
To będzie trudna sesja dla Jana Bronsia i części radnych. Opozycja spyta co robił Jan 9-13 marca 2020. Do rady wpłynęły też moje zapytania o to co robił Jan -13 marca oraz dlaczego ten zespół kryzysowy powołano dopiero 16 marca ? Poza tym praktycznie odpytałem każdego radnego ile wpłacił na rzecz walki w wirusem oraz co sam osobiście jako radny zrobił na rzecz tej walki ?
bohater zw-kowalski
bohater zw-kowalski 22.04.2020, 21:33
No proszę! – "praktycznie odpytał każdego radnego"! Co za bohater walki z koronawirusem! Panie Kowalski, a jak pan walczy z koronawirusem w swojej Szwecji? Swoich szwedzkich radnych też pan odpytuje? Swojego szwedzkiego burmistrza tez pan pozwał do sądu o coś?
.
. 21.04.2020, 22:16
Chrzanowski jak dziecko we mgle

Pozostałe