Pierwsze zwolnienia w GKN Oleśnica. 300 osób pójdzie na bezrobocie?

  • 21.04.2020, 15:29
  • rpr
Pierwsze zwolnienia w GKN Oleśnica. 300 osób pójdzie na bezrobocie?
Największy oleśnicki pracodawca rozpoczął zwolnienia. Ile osób odejdzie?

O zwolnieniach w oleśnickim GKN-ie napisaliśmy TUTAJ

Przypomnijmy, że właściciele GKN zawarli porozumienie z przedstawicielami działających w GKN Driveline Oleśnica związków zawodowych. W myśl porozumienie zwolnienia obejmą 100 osób. Mają oni otrzymać odprawy i zostaną przyjęci w pierwszej kolejności, jeśli firma wznowi rekrutacje. Te zwolenienia już się rozpoczęły.

Już 1.5 miesiąca temu portal olesnica24.com podawał, że z GKN odejdzie więcej osób. Część z nich była bowiem zatrudniona przez firmy pośredniczące. Wtedy napisaliśmy o odejściu ok. 200 osób.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownik
Pracownik 05.05.2020, 21:43
Oni nawet NIE są objęci postojowym więc o czym mowa...
Pracownik
Pracownik 05.05.2020, 19:27
Oni nawet są objęci postojowym więc o czym mowa...
Krzyś
Krzyś 27.04.2020, 14:18
Największe koszty generują zawsze zatrudnieni w biurach . Ciekawe czy ich tez obejmą zwolnienia - czy to jak zwykle - ludzie nie do ruszenia!!!
Lazik
Lazik 22.04.2020, 19:01
kim jest zw-kowalski
Wydawał gazetkę „Donosiciel Oleśnicki”. To tytuł adekwatny do tego, co wyrabiał w Oleśnicy. Składał w sądach absurdalne pozwy. Burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Rzecznika burmistrza pozwał za palenie papierosa podczas przerwy w obradach radnych. Przegrał wszystkie wytoczone osobom publicznym procesy sądowe. Usiłował zarejestrować w magistracie agencję towarzyską o nazwie „Ale jaja” (usługi erotyczne, peep show). Usiłował doprowadzić do referendum, w którym chciał odwołać burmistrza za zarobki. Wszystko na nic się zdało. Wyemigrował do Szwecji. Teraz stamtąd wkleja tu komentarze, które sygnuje swoim nazwiskiem.
kraken
kraken 22.04.2020, 18:18
kiedy nastąpi odmrożenie gospodarki? ludzie zamiast na wirus mają umierać na głód i samobójstwa?
Leon
Leon 22.04.2020, 18:08
Po bracksiti to raczej było do przewidzenia.I to nie epidemia jest przyczyną tych zwolnień.To tylko pretekst,dogodny moment dla firmy.Bedzie tak, dopuki Polska nie odbuduje własnego przemysłu....
nocnazmiana
nocnazmiana 22.04.2020, 16:39
Gdyby zapowiedzieli że będą zwalniać zapraszamy po wypowiedzenia to by wszyscy dostali koronawirusa, to jak mieli zrobić. Powiedzieli zapraszamy do pracy. Dali ludziom kopa i zgłoszą do rządu Polski po zapomogę zwolnienie z podatku itp. Jak nie to się wycofujemy.
Pajace z zarządu
Pajace z zarządu 22.04.2020, 16:22
Dolladnie nawet nie potrafią kulturalnie wręczyć wypowiedzenia pracownikowi z kilkuletnim doswiadczeniem krory tyral na nich dzien i nic jak i wszystkie weekendy. WSTYD I ZENADA. MASAKRA.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.04.2020, 11:18
Spytajcie mada o odpowiedni komentarz. Jak kwestionowałem dawanie Niemcowi 180 tys na stworzenie jednego miejsca pracy to twierdził, że jedno miejsce pracy u Niemca stworzy około 5 miejsc w okolicy. Niemiec miał stworzyć 400 miejsc pracy dodatkowo to miało być około 2000 miejsc pracy w okolicy. Kto widział te miejsca pracy? A teraz kapitał zachodni dostanie kolejne dziesiątki miliardów w ramach tarczy .czyli zapłacą jak zwykle najbiedniejsi.
nocnazmiana
nocnazmiana 22.04.2020, 16:41
Nie wiem kto tu dał czerwone łapki do dołu.Chyba zarząd bo przecież nie zwykli mieszkańcy Oleśnicy którzy nie widzieli tych 2000 miejsc pracy w okolicy.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 08:49
To policzcie sobie pierwsze straty w Oleśnicy. Liczba zwolnionych razy przeciętne wynagrodzenie takiego zwalnianego. Minus ewentualny zasiłek od państwa. Wyjdzie kwota jaka braknie na okolicznym rynku. Zasiłek dla bezrobotnego nie starczy na opłatę za czynsz i pozostałe media. A gdzie ewentualna rata kredytu za mieszkanie czy domek, auto. Jak wybrać co w pierwszej kolejności opłacić z kwoty zasiłku około 700 zł ?
Bączek.
Bączek. 22.04.2020, 08:27
I tetaz panocki szlachta z miasta co zrobi tak się śmiali z wieśniaków ale wieśniak jakoś sobie poradzi na gospodarstwie będzie ciężko ale jakoś przeżyje .
A te cwaniaczki miastowe co dwie lewe ręce mają to co teraz zrobią .
Bo w pierwszej kolejności zwalniani są lewusy i ci co na zwolnienia chodzili takie właśnie cwaniaczki życiowi nieudacznicy i tyle w temacie.
Do brukowca
Do brukowca 22.04.2020, 07:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Lukson987
Lukson987 22.04.2020, 06:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ha ha
Ha ha 22.04.2020, 06:25
Ciekawe ilu z tych zwolnionych głosowało na PiS. Teraz to nikt się nie przyzna.
Borys Budapren
Borys Budapren 22.04.2020, 16:53
A co ma PiS do pandemii i decyzji właścicieli zagranicznej firmy? NIC.
NSZZ
NSZZ 21.04.2020, 19:07
Czy zwolnienia obejmą także administrację zakładu?
zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2020, 22:32
Z tego co pisali w komentarzach przed wybuchem epidemii to jest tam jakiś układ. A skoro zwalniają około 10 % zatrudnionych czy zmniejszą też o 10 % zatrudnienie w związkach zawodowych aby było sprawiedliwie ? 100 pracowników mnie to i mniej pracy dla związków i kadr o statystyczne 10 %.
M
M 21.04.2020, 18:47
Jeszcze będą płakać ci, co się wczoraj z nas śmiali ! Będą kolejne zwolnienia i nikt nie może się czuć pewny o swoje stanowisko.
M
M 21.04.2020, 18:40
Pracownik mega odprawa? Jednomiesięczna odprawa to jest mega kasa? Tak już lecę, niech mnie w pompkę pocałują teraz !
Pracownik
Pracownik 21.04.2020, 18:35
M dostaniesz mega odprawę, a za 3 miechy wrócisz w podskokach do GKN-nu i odprawa w kieszeni ;-)
Jurek
Jurek 21.04.2020, 21:56
Tia. A ja jestem biedronka? W takie kity to ja nie wierze.
M
M 21.04.2020, 18:26
Brawo GKN - jedno wielkie bagno! Myślicie, że ktoś do Was wróci po tym, jak potraktowaliście ojców, mężów, matki i żony ? Naprawdę myślicie, że ktoś będzie miał jeszcze zaufanie do takiej firmy? Wasza renoma, jaką kiedyś mieliście sięgnęła już totalnego dna! Zwiedliście ludzi do firmy, pod pretekstem rannej zmiany. Ludzie żyli nadzieją, że w końcu coś się ruszy, że wrócą do pracy. A tu taka miła niespodzianka od firmy- wypowiedzenie ! Ja większych padlin w życiu nie widziałam, oby los odwdzięczył Wam się tym samym, karma zawsze wraca.
Koledzy, koleżanki głowa do góry! Nie na GKNie świat się kończy ?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 21.04.2020, 16:49
To jest piękne. Kapitałowi zagranicznemu rocznie dajecie ok 60 mld ulg i zwolnień podatkowych. Na stworzenie jednego miejsca pracy Morawiecki potrafił dawać 180 000 zł. A teraz jako pierwsi zwalniają nie mając wyrzutów sumienia. Gdybym ja miał takie ulgi to miałbym już na kupce jakiś skromny milion. Te firmy działają od 15 lat. Dostały ponad 1 bln ulg i zwolnień. Co te firmy zrobiły z tą kasą ?
Transfer dochodu
Transfer dochodu 22.04.2020, 05:58
Jeszcze chodzicie do Lidla Biedronki Kauflandu Castoramy idt zagranicznych na zakupy. Brawo głupi.
Michał
Michał 22.04.2020, 07:37
Rozumiem, ze zakupy codziennie w osiedlowym robisz, ciuchy i samochod polskich marek

Pozostałe