DRAMATYCZNA RELACJA PACJENTKI SZPITALA W OLEŚNICY!

  • 20.04.2020, 16:57
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
DRAMATYCZNA RELACJA PACJENTKI SZPITALA W OLEŚNICY!
Już jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Zachęcamy do kupienia niezależnej - jednej wydawanej w powiecie oleśnickim przez lokalnego polskiego wydawcę - gazety. Tych informacji nigdzie indziej nie znajdziecie. W numerze do poczytania między innymi...

TYLKO W PANORAMIE CZY DOCHOWANO PROCEDUR?
Medykom, pielęgniarkom, lekarzom bijemy brawo za ich walkę na pierwszej linii frontu. Ale po tym, co stało się w szpitalu w Oleśnicy, po historii lekarza pracującego w czterech miejscach, Panorama stawia pytania, czy dochowano wszystkich procedur.  

I przytacza historię pacjentki, przekazaną przez jednego z oleśnickich lekarzy:

"Wczoraj zmarła babcia (...), która była ze mną na chirurgii. Miała koronawirusa. Widziałam, jak pani pielęgniarka prowadziła panią za rękę, bez masek i rękawiczek po korytarzu... Ta sama osoba chodziła mi zmieniać kroplówkę bez maseczki"; "Dzisiaj wezwali mnie na wymaz do szpitala. Stałam między ludźmi, którzy są na kwarantannie. Było ich około 20. Każdy koło siebie stał, nikt nie zachował nawet 20 cm odstępu. Jak tak będą robić, to, niestety, ale w szpitalu nikt nie zostanie..." - to fragmenty bulwersującej historii. 

Jest też opowieść sycowianki, u której mamy stwierdzono temperaturę ponad 38°(dokonano jeszcze dwóch pomiarów, które były niższe). Oto fragment: "Lekarka przyjmująca wpadła w panikę, odmawiając mamie pomocy i drąc na jej oczach receptę z przepisami wcześniej 4 kroplówkami. Obecna pielęgniarka skomentowała podniesionym głosem, że teraz będzie trzeba przez mamę wszystko odkażać i przecież mogła ich pozarażać!".  


TYLKO W PANORAMIE STRACIŁAM CHĘĆ DO ŻYCIA
"Ja nie mogę po nocach spać. Schudłam przez te 2 - 3 tygodnie, straciłam apetyt i chęć do życia. Mam przed sobą widmo bankructwa. Nie mam sumienia, żeby kogoś zwolnić. Jak takiej osobie spojrzeć w twarz... Ale przez to ja wpadam w tarapaty finansowe. To jest dramat decyzji..." - opowiada Panoramie współwłaścicielka jednego z lokali gastronomicznych. W Oleśnickiej wypowiedzi lokalnych przedsiębiorców o ich sytuacji, o tarczy antykryzysowej, o "wsparciu" władz miasta dla lokalnych firm. Różne historie, różne opinie, odmienne spojrzenia...

TYLKO W PANORAMIE NA WOJNIE Z NIEWIDZIALNYM WROGIEM
Panorama Oleśnicka weszła na kilka chwil do siedziby Sanepidu. - Tak, nasz telefon dosłownie nie stygnie... Jesteśmy punktem informacyjnym, telefonem zaufania i Bóg wie czym jeszcze. Dzwonią do nas ludzie nie tylko z naszego rejonu, ale niemal całej Polski prosząc o pomoc i interwencję. Mieliśmy telefony od osób z myślami samobójczymi - usłyszeli redaktorzy. W gazecie obszerny reportaż o pracy ludzi, którzy toczą walkę na "trzeciej wojnie światowej".

TYLKO W PANORAMIE OSKARŻONY ZA WYPADEK
Oleśnicka dotarła do aktu oskarżenia mężczyzny, który w styczniu spowodował śmiertelny wypadek na ulicy Sinapiusa w Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE MASECZKI, CZYLI KOMPROMITACJA
Podinspektor Urzędu Miasta Oleśnicy nie założył, mimo nakazu, maseczki. Miał przyłbicę. Czy - gdyby był zakażony - mógł zarazić setki oleśnickich seniorów?! Cała akcja rozdawania maseczek przez władze Oleśnicy okazała się wielką kompromitacją organizacyjną.

TYLKO W PANORAMIE TO BYŁO... NIEPRZYZWOITE?
Panorama Oleśnicka ujawnia, co znalazło się w zawiadomieniu dyrekcji szpitala do prokuratury odnośnie akcji tzw. obrońców życia. Będziecie zaskoczeni tak jak oleśnicka prokuratura...

TYLKO W PANORAMIE MIASTO MA PIENIĄDZE!
Rozstrzygnięcie przetargu powyżej zakładanej wcześniej kwoty wskazuje, że w kasie miasta, mówiąc kolokwialnie, forsy jest jak lodu. Może w końcu realnej pomocy doczekają się przedsiębiorcy?

REMONTUJĄ ULICE
Sekcja Dróg Miejskich korzysta z dobrej pogody.

TYLKO W PANORAMIE PACJENCI SA WŚCIEKLI!
Ludzie chorują nie tylko na koronawirusa. Do Oleśnickiej zgłaszają się osoby odsyłane z kwitkiem ze szpitala. Są, delikatnie rzecz ujmując, bardzo zdenerwowani zaistniałą sytuacją. Co na to szpital?

RADNI WRACAJĄ DO PRACY
W Oleśnicy samorząd będzie obradował zdalnie, jak we Wrocławiu, czy tradycyjnie, z zachowaniem maksymalnej ostrożności?

TYLKO W PANORAMIE RADNY PLATFORMY W GPK OLEŚNICA
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Oleśnicy pracuje w gminnej spółce. Na jakiej zasadzie został zatrudniony?

STRATY, WALKA, WNIOSKI
Starosta Jan Dżugaj o tym, jak powiat radzi sobie w dobie koronawirusa.

TYLKO W PANORAMIE KTO STAWIA, NIECH WIE
Czy planowana lokalizacja Pomnika Antoniego Cieszyńskiego jest stosowna? Hm...

ŁATWIEJ DOJADĄ DO PRACY
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych informuje w Panoramie Oleśnickiej o potrzebnej wielu oleśniczanom inwestycji!

NA TEST SAMOCHODEM
Na czym polega metoda drive thru? Czy mobilny punkt badania zakażenia koronawirusem powstanie w powiecie oleśnickim?

TYLKO W PANORAMIE GIGANT POD OLEŚNICĄ
Zdjęcia z drona hali pod Oleśnica unaoczniają, jak potężna to inwestycja i jaki węzeł logistyczny  powstaje w okolicy Gęsiej Górki.

SESJA CZASÓW PANDEMII
Jak przebiegał sesja Rady Powiatu? O co pytali radni? Kto zaskoczył?

MUSIELI PRZETESTOWAĆ PRAWIE 400 OSÓB
Jak wygląda sytuacja w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie opowiada Oleśnickiej dyrektor Marek Czarnecki

PANORAMA SYCOWA
To było dramatyczny siedem dni. Z optymistyczna przesłanką na finał...
Dlaczego to nie sycowscy rzemieślnicy zostali patronem klasy w ZSP Syców?
Burmistrza selfie w maseczce, czyli jak "projekt szwalnia" w Sycowie
Dwa pożary w jeden tydzień. Oba bardzo groźne.
Inwestycje mimo stanu pandemii

DOBROSZYCE
Maseczka wieczorową porą
Blues za rok

TWARDOGÓRA
Czy utrzymają miejsca pracy?
Burmistrz roznosi maseczki

DZIADOWA KŁODA
Chcemy chodnika! - apelują do władz powiatu mieszkańcy Stardomi Dolnej
Od Lipki do Miłowic - nowa inwestycja
Zabawy nie będzie

BIERUTÓW
Burmistrz chwycił za żelazko
Przybędzie 50 lamp solarnych

GMINA OLEŚNICA
Kupili 15 tysięcy maseczek!

MIĘDZYBÓRZ
Krawieckie pospolite ruszenie

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mazik
Mazik 22.04.2020, 18:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Skutki wydawania DO
Skutki wydawania DO 23.04.2020, 15:29
Kolejne niewygodne dla burmistrza, Rady Miasta i byłego rzecznika prasowego burmistrza wtedy fakty. Panorama i rzecznik pisali różne rzeczy o zw-kowalskim. Ale umknął im fakt, że artykuł z Donosiciela był rzetelny. Prokuratura prowadząc sprawę ds 3011/00/śl 11 kwietnia 2001 roku skierowała do sądu dla Wrcławia Krzyki akt oskarżenia. Sygn akt II K 216/01 i II K 788/01. Na ławie oskarzonych zasiedli Waldemar J., Wawrzyniec P., Tadeusz L., Jan N., Teresa K. (pracownica MGK), Andrzej G. (pracownik MGK). Wojciech Sz., Andrzej P., Zbigniew K., Andrzejowi M . (naczelnik wydziału UM Oleśnicy). Andrzej M. To ten sam co donosił na zw-kowalskiego. W sądzie w Strzelinie występował jako pokrzywdzony i świadek oskarżyciela a tu jako oskarżony. Ostatecznie sąd oskarżonych uznał winnych zarzucanych im czynów. W Oleśnicy żadnemu oskarżonemu krzywda się nie stała. W archiwum jest cała korespondencja z radnymi, burmistrzem, jego rzecznikiem i MGK w tej sprawie. Dlatego wtedy był taki zmasowany atak na zw-kowalskiego. Jego i śp. Jana Ignaczaka dociekliwość doprowadziła 10 osób na łąwę oskarżonych. A można było sprawę zamieśc pod dywan. Oczywiście w mentalności małych ludzi winien strat jest zw-kowalski a nie burmistrz i osoby które podpisały protokół. Tak to działa gdy goniony złodziej uciekając krzyczy "łapać złodzieja" wskazując na goniącego za nim pokrzywdzonego czy policjanta.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:51
To chwila prawdy na temat sporów Kowalskiego z Bronsiem i Ratuszem. Jan Bronś, marszałek Burmistrza, sekretarz, skarbnik, rewident oraz wszyscy naczelnicy wydziałów złożyli na mnie donos dotyczący znieważenia i zniesławienia. Posmaku sprawie nadaje fakt, że cześć urzędników przesłuchała policja w urzędzie. Tych co nie zastali przesłuchiwali w KPP. Prokurator Bylicka sporządziła akt oskarżenia. Panorama na cała pierwszą stronę artykuł "Urząd zniesławiony". Proces trwał dwa lata w Strzelinie. II K 5/01. na jedną z rozpraw stawili się wszyscy. tego w historii ratusza nie było do tej pory. W urzędzie nie było burmistrza, sekretarza, skarbnika, rewident i wszystkich naczelników wydziału. W I instancji przegrali wszyscy. W drugiej instancji dodatkowo przegrała Małgorzata P. Ani Jan ani jego świta do tej pory mnie nie przeprosili. Panorama napisała sprostowanie dopiero po 10 latach gdy wytoczyłem im proces. Tak to działa w Oleśnicy.
Gdy pozwałem owych donosicieli oraz miasto Oleśnicę to wtedy burmistrz Kołaciński zobowiązał się do przeproszenia mnie jeśli pozew wycofam. Pozew wycofałem. Przeprosin nie otrzymałem. Ale ciesząc się wolnością w Królestwie Szwecji mam to w ....(pik, pik)
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:23
Kim jest Kowalski ? To taki gość którego bardzo nie lubią pewne elity. Jakiś czas temu sam wtedy prezes sądu rejonowego Jaworski do akt podległej jemu sędzi Przychodzkiej podrzucił wyciąg z księgi wieczystej innego Zbigniewa. Nie twierdzę, że namawiał ją do niekorzystnego orzeczenia. Skarga bowiem była na czynności komornika Cupała, nie będącego prawnikiem a tylko inżynierem. W rzeczywistości to była skarga na żonę prezesa Jaworskiego , która wtedy pracowała i komornika inżyniera. Sędzia wniosek odrzuciła. Złożyłem zażalenie. Sąd Okręgowy uznał, że jestem bogaty bo mam nieruchomość. Ta w sądach czytają akta postępowania. Pisałem do prezesa Sądu Okręgowego. A ten, ze skoro jestem bogaty to mam płacić. czyli wszyscy mieli mniej więcej twój stan umysłu. W końcu jak to ja czyli Kowalski wysłałem prezesowi lupę i kopię dowodu osobistego aby przy pomocy lupy sprawdził rodziców moich Wacław i Anna oraz owego Zbigniewa syna Jana i Zofii. Prezes mnie przeprosił ale napisał, że ch... mogę zdziałać bo terminy zawite minęły. Polecił prezesowi sądu wyjaśnić to zdarzenie. Sędzia Jaworski do tej pory nic nie wyjaśnił. PS. Inżynier Cupał dostał fakturę za wycenę nieruchomości. Biegły policzył sobie cos około 4 tys. Pewien tygodnik czekał aż inżynier Cupał zlicytuje nie moją nieruchomość. W takiej Polsce Lazik, Mazik, Okrągły i inni żyjecie.
zw-kowalski sobie schlebia
zw-kowalski sobie schlebia 22.04.2020, 20:35
To mitoman.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:06
Lazik. Ty jak Okrągły. To kilka konkretów dotyczących Donosiciela Oleśnickiego. Miasto nie przypilnowało wykonawcy aby na czas uruchomić oczyszczalnię ścieków. A chciało aby ochrona środowiska umorzyła Oleśnicy 1,6 mln . Więc powołano komisję która dokonała odbioru. Tym protokołem Bronś posługiwał się aby umorzyć pożyczkę. W prokuraturze tłumaczył się, że nie zrozumiał treści protokołu. Kopie zeznań posiadam do tej chwili. Prokuratura umożała i kluczyła w tej sprawie. My naciskaliśmy sądy i monitorowaliśmy wszystko. Sąd stwierdził, ze jeśli doszło do przestępstwa to należy skierować akt oskarżenia. W końcu skierowano akt oskarżenia. Na ławie zasiadło 11 osób. W tym dwóch pracowników MGK i naczelnik wydziału w UM Oleśnicy Andrzej M. Sąd uznał, że sa winni zarzucanych im czynów. Ani pracownicy owi pracownicy MGK ani naczelnik wydziału nie zostali zwolnieni za poświadczenie nieprawdy w protokole odbioru. Radni dostali wszystkie dokumenty. I stwierdzali, że to oszustwo ale burmistrz chciał dobrze bo mieć 1,6 mln a nie mieć to różnica. Taka etyka była wtedy w UM i Radzie Miasta Oleśnicy. A aferę NiesobskiGate pamiętasz ?
zw-kowalski się tłumaczy
zw-kowalski się tłumaczy 22.04.2020, 20:36
Nie wiem jak w Szwecji, ale u nas, w Polsce, mówi się: tylko winni się tłumaczą.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:59
Gebels mawiał. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Na tym to polega.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 19:42
Powtórzę.Koleś. Znów mijasz się z prawdą. Nigdy nie usiłowałem założyć agencji erotycznej. Chcieliśmy o miesiąc przesunąć przejęcie lokalu Lwowska 4. Znając światopogląd marszałka Burmistrza zgłosiłem jako pełnomocnik podmiotu działalność Peep Show. Było to zgodne z przepisami prawa. Dyrektor ZBK mimo faktu, iż wpis do ewidencji można było w każdej chwili zmienić w tył do 7 dni nie wydał lokalu. Nie chcieli zwrócić kaucji. Więc na kolejny przetarg wystartował znajomy. Który z oczywistych względów lokalu nie przejął. Miasto zamiast 3 tys. miesięcznie miało tylko 1 tys. kaucji. Poza tym. Burmistrz odmówił odpowiedniego wpisu. Usługi gdzie indziej nie sklasyfikowane. Decyzję zaskarżyłem do SKO. SKO utrzymało decyzje burmistrza. Ale w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym sprawę podmiot gospodarczy wygrał i uzyskał wpis usługi gdzie indziej nie sklasyfikowane. Finał Miasto sprzedało lokal jak i inne lokale najmowane przez nas i teraz jesteście ok 2 mln w plecy. Gratuluję takiego ojca miasta. Znasz przypowieść o Goliacie i takim małym człowieczku. Taki mały człowieczek jak ja spowodował wam około 2 mln mniejszych przychodów do tej pory. I kolejnych przez następne dekady.

schlebia sobie
schlebia sobie 22.04.2020, 20:41
Powtórzę – to mitoman.
?
? 22.04.2020, 19:36
Czy na pewno POZWAŁ za wypicie lampki szampana
Na pewno
Na pewno 22.04.2020, 20:40
Sprawdź – sięgnij do archiwalnych numerów oleśnickich gazet z lutego 2000 r.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:58
Sprawdź sprostowanie Panoramy Oleśnickiej zawartej w czasie procesu. Natomiast prawdą jest, że pierwszy artykuł na temat oskarżenia mnie był na całą stronę i na pierwszej stronie a sprostowanie małe i na 2 czy 4 stronie. Sprawdzę w archiwum i podam.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 19:51
Lazik to jak Okrągły. Coś słyszał ale nie kojarzy o co chodzi. Teraz po wygraniu z komornikiem postępowania I Co 1149/11 wniosłem przeciw komornikowi akt oskarżenia. Mimo wygrania z komornikiem, żaden sędzia w Oleśnicy nie chce przymusić go do zwrotu ok 12 tys zł zajętych niezgodnie z prawem. Część sędziów którzy nie chcieli teraz prowadzić sprawy karnej II K 812/19 kiedyś odrzucała moje wnioski o zwrot kwoty 12 500 zł przez tego komornika. Sprawa miała być 10/4 w SR w Trzebnicy II K 788/20 ale została odwołana. Zdaję sobie sprawę, że sąd nie dopuści do skazania komornika. Ale muszę przejść całą procedurę aby skarżyć Polske w ETPCz. Koleś tego nie łyka.
zw-kowalski tego nie łyka
zw-kowalski tego nie łyka 22.04.2020, 20:44
Czego zw-kowalski, trzymając się jego frazeologii, nie łyka? Ano tego, że jest mitomanem.
sskutki wydawania DO
sskutki wydawania DO 23.04.2020, 15:30
Kolejne niewygodne dla burmistrza, Rady Miasta i byłego rzecznika prasowego burmistrza wtedy fakty. Panorama i rzecznik pisali różne rzeczy o zw-kowalskim. Ale umknął im fakt, że artykuł z Donosiciela był rzetelny. Prokuratura prowadząc sprawę ds 3011/00/śl 11 kwietnia 2001 roku skierowała do sądu dla Wrcławia Krzyki akt oskarżenia. Sygn akt II K 216/01 i II K 788/01. Na ławie oskarzonych zasiedli Waldemar J., Wawrzyniec P., Tadeusz L., Jan N., Teresa K. (pracownica MGK), Andrzej G. (pracownik MGK). Wojciech Sz., Andrzej P., Zbigniew K., Andrzejowi M . (naczelnik wydziału UM Oleśnicy). Andrzej M. To ten sam co donosił na zw-kowalskiego. W sądzie w Strzelinie występował jako pokrzywdzony i świadek oskarżyciela a tu jako oskarżony. Ostatecznie sąd oskarżonych uznał winnych zarzucanych im czynów. W Oleśnicy żadnemu oskarżonemu krzywda się nie stała. W archiwum jest cała korespondencja z radnymi, burmistrzem, jego rzecznikiem i MGK w tej sprawie. Dlatego wtedy był taki zmasowany atak na zw-kowalskiego. Jego i śp. Jana Ignaczaka dociekliwość doprowadziła 10 osób na łąwę oskarżonych. A można było sprawę zamieśc pod dywan. Oczywiście w mentalności małych ludzi winien strat jest zw-kowalski a nie burmistrz i osoby które podpisały protokół. Tak to działa gdy goniony złodziej uciekając krzyczy "łapać złodzieja" wskazując na goniącego za nim pokrzywdzonego czy policjanta.
Szok
Szok 21.04.2020, 16:55
W Oleśnicy ludzie chorują tylko na koronowirusa? To skąd tyle klepsydr o potrzebach jest co tydzień nowych na tablicach z nekrologami ? Ale o tym sza.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 21.04.2020, 17:04
Ekonomiści już dawno przestrzegali przed kryzysem ekonomicznym. Gospodarki były mocno przegrzane. Były konkretne prognozy. I wirus teraz to tylko maskuje. Ja po przeczytaniu kilku artykułów w tym w DoRzeczy w listopadzie wycofałem całą kasę z kont i wszystko mam w zbywalnym towarze. Pisałem setki razy ile osób ginie na polskich drogach. I ci robi rząd aby nie ginęło ok 10000 rocznie? Nic. A dziennie ginie ok28 osób. Tak to działa.
rencista
rencista 22.04.2020, 20:45
Panie Kowalski, pan jesteś ekspert od siedmiu boleści.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 20:55
Nie jestem ekspertem. Lecąc do Tajlandii miałem tygodnik DoRzeczy 4-11 listopada. Poczytałem. Wróciłem. Wybrałem kasę z banku i zainwestowałem w towar. Na samych podwyżkach zaoszczędziłem ok 20-30 %. A tarcza nakręci inflację.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2020, 09:20
Taka sytuacja jak w Oleśnicy jest prawie w każdym szpitalu. W Grójcu praktycznie zagazowaliby pracownice laboratorium. zaczęto dezynfekcję a nikt nie powiadomił pracownic laboratorium. Polska w pigułce. Ale osobnicy typu mad, ryś, gabryś za chwilę znajdą jakiś wyjątek ze Skandynawii i będą nadawać.
Gabryś, ryś, mad
Gabryś, ryś, mad 22.04.2020, 20:48
Diabeł w ornat się ubrał i dzwoni na mszę. Pasuje jak ulał do zw-kowalskiego.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.04.2020, 21:01
Bronś mawia "każdy sądzi wedle siebie".
 Erudyta
Erudyta 21.04.2020, 09:06
Był Roch Kowalski i młot kowalski, sam nie wiem który jest który....!
wykolejonykowal
wykolejonykowal 21.04.2020, 14:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 20.04.2020, 23:22
Gdybym ja napisał takie artykuły to Gabryś, ryś i kilku innych prawdziwych patriotów wyzwałoby mnie od uciekinierów, zdrajców, psycholi itp. A to jest wasza codzienna rzeczywistość. Przyjemnej lektury wam życzę.
Gabryś, ryś, mad
Gabryś, ryś, mad 22.04.2020, 20:52
Piszesz: "To jest wasza rzeczywistość". No właśnie – nasza! Więc nie wtrącaj się się o naszej rzeczywistości, zajmij się swoją szwedzką rzeczywistością.
wykolejonykowal
wykolejonykowal 21.04.2020, 08:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2020, 09:17
Czekałem na ten komentarz chwalący system pomocy w Szwecji. Zatem pełna informacja. Może się przydać marszałkowi Burmistrza. Po lewej stronie urząd wpisuje twoje koszty utrzymania. Dom, mieszkanie, opłaty za śmieci, wodę, prąd, opal, remonty, ubezpieczenia, do tego dokładka 880 koron na media typu tv, internet, prasa telefon . Do tego 2800 koron na żywność. Po prawej twoje dochody netto. Jak ci brakuje to różnice co miesiąc dostajesz na konto od miasta w którym mieszkasz. Tak to działa. W Oleśnicy dorosłemu mężczyźnie z zerowym dochodem i obciążonym alimentami burmistrz Oleśnicy potrafi dać raz na dwa miesiące 100 zł co daje stawkę dzienną 1,67 zł. W tej stawce ta osoba ma szukać pracy, korzystać z internetu, wysyłać CV do potencjalnych pracodawców. Kupić sobie srodki higieny itp itd. Zawiść w tobie Gabryś jest potworna.
miś
miś 21.04.2020, 17:46
Dorosly mężczyzna, zobowiązany do obowiazku alimentacyjnego podejmuje pracę aby zapewnić swojeku dziecku wydatki na życie , a nie leci do burmistrza po pomoc!
kim jest zw-kowalski
kim jest zw-kowalski 21.04.2020, 03:35
Wydawał gazetkę „Donosiciel Oleśnicki”. To tytuł adekwatny do tego, co wyrabiał w Oleśnicy. Składał w sądach absurdalne pozwy. Burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana na uroczystym otwarciu Intermarche. Rzecznika burmistrza pozwał za palenie papierosa podczas przerwy w obradach radnych. Przegrał wszystkie wytoczone osobom publicznym procesy sądowe. Usiłował zarejestrować w magistracie agencję towarzyską o nazwie „Ale jaja” (usługi erotyczne, peep show). Usiłował doprowadzić do referendum, w którym chciał odwołać burmistrza za zarobki. Wszystko na nic się zdało. Wyemigrował do Szwecji. Teraz stamtąd wkleja tu komentarze, które sygnuje swoim nazwiskiem.
wykolejony
wykolejony 21.04.2020, 09:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2020, 09:15
To kilka konkretów dotyczących Donosiciela Oleśnickiego. Miasto nie przypilnowało wykonawcy aby na czas uruchomić oczyszczalnię ścieków. A chciało aby ochrona środowiska umorzyła Oleśnicy 1,6 mln . Więc powołano komisję która dokonała odbioru. Tym protokołem Bronś posługiwał się aby umorzyć pożyczkę. W prokuraturze tłumaczył się, że nie zrozumiał treści protokołu. Kopie zeznań posiadam do tej chwili. Prokuratura umożała i kluczyła w tej sprawie. My naciskaliśmy sądy i monitorowaliśmy wszystko. Sąd stwierdził, ze jeśli doszło do przestępstwa to należy skierować akt oskarżenia. W końcu skierowano akt oskarżenia. Na ławie zasiadło 11 osób. W tym dwóch pracowników MGK i naczelnik wydziału w UM Oleśnicy Andrzej M. Sąd uznał, że sa winni zarzucanych im czynów. Ani pracownicy owi pracownicy MGK ani naczelnik wydziału nie zostali zwolnieni za poświadczenie nieprawdy w protokole odbioru. Radni dostali wszystkie dokumenty. I stwierdzali, że to oszustwo ale burmistrz chciał dobrze bo mieć 1,6 mln a nie mieć to różnica. Taka etyka była wtedy w UM i Radzie Miasta Oleśnicy. A aferę NiesobskiGate pamiętasz ?
Hela w opałach
Hela w opałach 20.04.2020, 20:54
To teraz w Komunalce golą?
?
? 20.04.2020, 20:26
Fryzjer znalazł posadkę u kolegi z PO? Co na to radny Żyła? Spojrzy głęboko w oczy?
wójt
wójt 21.04.2020, 12:19
Golibroda najlepszy na szambonurka w gpk.
Monidło
Monidło 21.04.2020, 08:54
Paździerz fotoplastikon tymczasem ucieka wzrokiem kiedy wciska ludziom szmaciane maseczki za 20 zeta polskie....
???
??? 20.04.2020, 19:30
Jak do tego szpitala oleśnickiego ktoś tam nie wparuje z kontrolą to będzie za niedługo główne centrum zakażenia na niespotykaną skalę czy ktoś za to poniesie konsekwencje bo jak widać tam nikt nad niczym nie panuje czy jest jakiś podmiot zewnętrzny nadzorujący ten szpital?
Tak tylko pytam
Tak tylko pytam 20.04.2020, 17:52
Czy szpitale zamiast leczyć zarażają?

Pozostałe