Członkini władz powiatu krytykuje dyrektora powiatowej jednostki!

  • 16.04.2020, 15:57
  • rpr
Członkini władz powiatu krytykuje dyrektora powiatowej jednostki!
Radni podczas sesji Rady Powiatu Oleśnickiego byli w maseczkach i rękawiczkach. Wcześniej zmierzono im temperaturę. Siedzieli dwa metry od siebie. W sesji uczestniczyło 21 (na 23) radnych.

Posiedzenie trwało 36 minut minut. Radni podjęli kilka uchwał, złożyli jedna interpelację i jedno zapytanie.

Zaskoczeniem była krytyka, jaka pod adresem Krzysztofa Góreckiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych wygłosiła Maria Susidko, członkini Zarządu Powiatu.

Zarzuciła szefowi ZDP, że był przeciwny podjęciu uchwały w sprawie powierzenia miastu Oleśnica prowadzenia zadań publicznych związanych z zarządzaniem niektórymi drogami powiatowymi i jej przegłosowanie. Twierdził - "z niezrozumiałych przyczyn", jak określiła to radna - że wystarczy uchwała Rady Miasta Oleśnicy o przekazaniu powiatowi środków na ten cel.

- Cieszy fakt, że zmienił zdanie, ale szkoda że tak późno - oceniła radna, dodając, że przez to procedury i inwestycje będą opóźnione. 

Maria Susidko jest radną z Ruchu Samorządowego. To ugrupowanie, któremu patronuje Jan Bronś.

Krzysztof Górecki to z kolei osoba związana ze starostą Janem Dżugajem.

rpr

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mija
Mija 17.04.2020, 10:12
Czyżby ekipa J.B. wystraszyła się, że Pan Dyrektor jest zauważalny w swoich działaniach? Miernoty się promuje ,nagradza, lansuje politycznie.Jesli zauważą,że ktoś jest myślący,kompetentny,wykształcony i ma charyzmę,trzeba go publicznie " zgnoic, zmieść" jak śpiewają Lady pank.
Joe Black
Joe Black 17.04.2020, 09:43
Górecki ma charakter, a Ratusz takich nie lubi. Chcieliby mieć władzę nad wszystkim i wszystkimi. W tym przypadku wolą zrobić wszystko żeby pozbyć się dyrektora i wrócić do starego marazmu na drogach. Miasto już chyba kilka lat projektuje ul. Wały jagillońskie. Jakoś im opóźnienia nie przeszkadzają.
Czym zawinił?
Czym zawinił? 17.04.2020, 09:18
Oj nie lubią dyrektora ZDP w Ratuszu, nie lubią....
Mirek
Mirek 17.04.2020, 08:37
Tej pani marzy się władza absolutna,kręci ratuszem i chce koniecznie powiatem.
Aktywna Marysia
Aktywna Marysia 17.04.2020, 06:41
Zły to ptak co własne gniazdo kala itd.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.04.2020, 00:19
Czy zrezygnowali z diet? Czy padł postulat rozwiązania tego balastu budżetowego? W czasie kryzysu pobieranie diet przez radnych jest niemoralne.
jj
jj 17.04.2020, 13:48
renty i zasiłku dla bezrobotnych też
JB