Aż chce się wybiec i grać!

  • 10.04.2020, 20:34
  • kad
Aż chce się wybiec i grać! Mariusz Karakuła
Czy to będzie najlepsza murawa w powiecie oleśnickim?...

- Za nami kolejny etap prac na boisku, ale zacznijmy od początku - zaczyna swoją opowieść Mariusz Karakuła, prezes LZS Solniki Małe w gminie Bierutów (powiat oleśnicki).

I kontynuuje opowieść: "Przed 5 tygodniami przeprowadziliśmy pierwsze zabiegi pielęgnacyjne. Przeprowadzono zabieg wertykulacji i czyszczenie boiska. W kolejnym tygodniu nawieziono płytę boiska nawozem Polifoska 6, a po tygodniu mącznikiem mącznikiem. Kolejnym etapem prac będzie uzupełnienie trawy. I wczoraj na zakończenie wykonano pierwsze koszenie. Przed nami dosiew wgłębny 100 kg trawy i kolejne nawożenie na przełomie kwietnia i maja. Zatem dużo pracy za nami, ale i sporo zostało do wykonania i szkoda tylko, że z wejściem na boisko musimy poczekać. Oby jak najkrócej.

Prace na boisku zostały dostrzeżone przez prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu Andrzeja Padewskiego. 

- Sam jeździłeś tym traktorem? - zapytał na portalu społecznościowym Mariusza Karakułę.

- Opryski, wałowanie, sianie nawozów, wszystkie zabiegi na boisku są z pomocą dobrych ludzi. Koszenie i nawadniane boiska to już moja robota - odpowiedział Karakuła.

Teraz, kiedy obowiązują obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu i zbiorowej aktywności, w tym sportowej, trawa na boisku w Solnikach Małych ma szansę na wspaniały rozrost. Nikt jej nie depcze!

Czy będzie to najładniejsza murawa w powiecie oleśnickim?...

kad

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z Widawy
z Widawy 10.04.2020, 21:00
Pogratulować zaangażowania.

Pozostałe