PILNE! Ilu zakażonych? Dowiemy się jutro...

  • 09.04.2020, 16:54
  • Żródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
PILNE! Ilu zakażonych? Dowiemy się jutro... pixabay.com
Zgodnie z pismem wojewody dolnośląskiego, w celu ujednolicenia polityki informacyjnej na terenie województwa, ilość osób zakażonych na terenie powiatu oleśnickiego zostanie podana w komunikacie jutrzejszym o godz. 10. Oto najnowszy komunikat epidemiczny:

Zgodnie z pismem wojewody dolnośląskiego, w celu ujednolicenia polityki informacyjnej na terenie województwa, ilość osób zakażonych na terenie powiatu oleśnickiego zostanie podana w komunikacie jutrzejszym o godz. 10.00 (9 kwietnia o godz. 10.00 informowaliśmy o 32 potwierdzonych zakażeniach: 27 z miasta Oleśnica, 3 z gminy Oleśnica, 1 z gminy Twardogóra oraz 1 z gminy Dobroszyce).

Do godz. 18.00 nadzorem epidemiologicznym sanepidu objęto 240 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kwarantannie poddanych jest 167 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 92, gm. Oleśnica – 11, gm. Twardogóra - 20, gm. Syców – 5, gm. Bierutów - 2, gm. Dobroszyce - 37.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajdują się obecnie 384 osoby (liczba ta obejmuje również osoby zamieszkujące wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe