Maseczki obowiązkowe!

  • 09.04.2020, 14:26
  • rpr
Maseczki obowiązkowe! pixabay.com
Ale dopiero za tydzień. Nie musi to być medyczna maseczka. Może to być chusta szalik, czy bandana.

Rząd ogłosił dziś, że obostrzenia - tj. zamknięte sklepy i wstrzymanie usług - zostają przedłużone. Do 26 kwietnia zamknięte zostają szkoły.

Od przyszłego czwartku będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Od dzisiaj jest to rekomendowane.

Obostrzenia mają trwać do 19 kwietnia. Mowa tu o zamknięciu galerii handlowych, zakładów fryzjerskich itd. Pozostają również limity osób przebywających w sklepach, aptekach czy kościoła.

O tydzień dłużej ma potrwać zamknięcie szkół, przedszkoli oraz uczelni. Przesunięte zostały terminy matur oraz egzaminów ósmoklasisty. Nie odbędą się one wcześniej niż w czerwcu. Dokładny termin zostanie podany przynajmniej 3 tygodnie wcześniej.

Sejm przyjął z poprawkami ustawę wprowadzającą zmiany w tzw. tarczy antykryzysowej. Jedna z poprawek daje uprawnienie premierowi możliwość ustanowienia dnia wolnego od pracy.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misia
Misia 11.04.2020, 09:17
Bardzo miły i praktyczny gest Burmistrza Twardogóry.Mieszkancy otrzymali w skrzynkach pocztowych maseczki.Dziekujemy!!!
Daria
Daria 09.04.2020, 21:02
Juz dawno rzad powinien takie zarzadzenie wprowadzic. Nikomu maseczka nie zaszkodzi,moze jedynie pomoc.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.04.2020, 16:32
Krzysztof. Czekałem na taki komentarz. Noszenie maseczek nie chroni. W Azji to ma charakter solidarności z zarażonymi. Gdy maseczki będą nosili tylko zarażeni ludzie będą ich piętnowali. Poza tym nie wiadomo ilu jest nosicieli. W Norwegii robią ok 9 razy więcej testów w przeliczeniu na 1 mln mieszkańców. Wiec w ten sposób ograniczy się ewentualne rozsiewanie przez tych co są nosicieli a nie mają objawów. Poza tym nikt teraz nie zakazuje noszenia maseczek.
potrzebujący
potrzebujący 09.04.2020, 15:36
Oleśnica jest w czołówce zakażonych miast DŚ i powinna dostawać więcej zaopatrzenia. Z chęcią kupię maseczki i rękawiczki.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.04.2020, 14:56
Proponuję prysnąć dowolnym aerozolem w maseczkę i zobaczyć ile przez nią przenika. Okazuje się, że większość noszonych maseczek to tylko atrapy uspokajające, ale w żadnym wypadku nie chroniące. Sam minister zdrowia oraz wirusolodzy nie tak dawno informowali, że maseczki powinni nosić nosiciele wirusa, by nie rozsiewali. Ha, mamy zakrywać nos i usta, a oczy pozostają bez osłony, gdy to jest równie czułe miejsce. Zatem należałoby nosić okulary i maseczki. Jeżeli już. Pytanie dlaczego od 16.04.20, a nie od dziś, czy jutra? Co się zmieni przez tydzień? Będziemy wszyscy nosicielami?
emeryt
emeryt 09.04.2020, 14:37
A kiedy dostaniemy maseczki od ratusza? Inne samorządy już dawno zakupiły i rozdały. Na co czeka Bronś???

Pozostałe