PILNE! POTWIERDZONY 32. PRZYPADEK ZAKAŻENIA - stan na 9 kwietnia, godz. 10

  • 09.04.2020, 09:44
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
PILNE! POTWIERDZONY 32. PRZYPADEK ZAKAŻENIA - stan na 9 kwietnia, godz. 10 pixabay.com
Wśród osób z koronawirusem jest 27 mieszkańców miasta Oleśnica, 3 gminy Oleśnica, 1 gminy Twardogóra oraz 1 gminy Dobroszyce.

Do godz. 10.00 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 32 potwierdzonych zakażeń. Wśród osób z koronawirusem jest 27 mieszkańców miasta Oleśnica, 3 gminy Oleśnica, 1 gminy Twardogóra oraz 1 gminy Dobroszyce.

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 240 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kwarantannie poddanych jest 114 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 82, gm. Oleśnica – 9, gm. Twardogóra - 19, gm. Syców – 2, gm. Bierutów - 2.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajduje się obecnie 358 osób (liczba ta obejmuje również osoby zamieszkujące wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.04.2020, 13:17
358 osób bez wyroku sądowego w areszcie domowym pod rygorem kary 30 tys. Jedyne przestępstwo jakie popełnili to fakt że przebywali poza Polską i przekroczyli granicę z Polską.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.04.2020, 12:17
"W ubiegłym tygodniu personel i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach zaczęli odczuwać objawy typowe przy zakażeniu koronawirusem. Sanepid objął placówkę kwarantanną, a po wykonaniu testów okazało się, że zarażonych jest w sumie 70 osób. – Od wtorku spałem może trzy godziny, bo nie jestem w stanie przespać nocy. Sprawa jest patowa, jeśli ktoś nam natychmiast nie pomoże, to nie damy dłużej rady. Jeszcze moment i będą stąd wynosić trumnę za trumną – słyszymy w placówce z Tomczycach.

„Brakuje nam ludzi”

Dyrektor placówki Marek Beresiński podkreśla, że sytuacja jest niezwykle dramatyczna. – Przede wszystkim brakuje nam ludzi do pracy. Nie ma komu obsługiwać chorych. Dwie osoby zajmują się 86 chorymi. Od wczoraj nie podajemy leków, nawet insuliny i antybiotyków. Mieszkańcy leżą we własnych odchodach. Są osoby, które gorączkują, mają początek infekcji. Władze twierdzą, że zabiegają o pomoc dla placówki. – Nie mam czasu na media, mam urwanie głowy. Szukamy kadry, która zajmie się podopiecznymi. Jak byłaby możliwość, to już by była podmianka. Muszę kończyć, bo pracujemy na trzy telefony – mówi starosta grójecki Krzysztof Ambroziak w rozmowie "

Pozostałe