UWAGA! Kwarantanna w szpitalu w Oleśnicy i Caritasie w Dobroszycach!

  • 09.04.2020, 09:18
  • OAI
UWAGA! Kwarantanna w szpitalu w Oleśnicy i Caritasie w Dobroszycach!
Pozytywny wynik pacjenta OIOM-u spowodował kwarantannę na dwóch oddziałach szpitala w Oleśnicy i w ośrodku pomocy w Dobroszycach. Personel i pacjenci zostaną przebadani pod kątem koronawirusa.

Podopieczny Caritasu w Dobroszycach, który przebywał na oddziale wewnętrznym w oleśnickim szpitalu, okazał się nosicielem koronawirusa. Trafił do szpitala na Koszarowej we Wrocławiu. Jego stan jest poważny.

Personel Oddziału Intensywnej Terapii Medycznej oraz oddziału wewnętrznego szpitala w Oleśnicy, a także wszyscy pacjenci tych oddziałów, zostali objęci kwarantanną. Wszyscy będą mieli pobrane wymazy na obecność wirusa.

Kwarantanna dotknie także pracowników i podopiecznych Caritasu w Dobroszycach. Oni również zostaną przebadani pod kątem koronawirusa.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 13.04.2020, 11:43
I będzie jeszcze gorzej. W sztabie kryzysowym Bronś nie powołał specjalisty czy lekarza. Są politycy którzy pewne działania podejmują po to aby stanąć przed kamerami i się chwalić. Wy tylko przez przypadek potwierdzacie obecność wirusa. Gdyby ten pensjonariusz nie trafił do szpitala to nikt by nie wiedział jak naprawdę jest w tym ośrodku. Zarażanie trwałoby nadal. Jednym słowem szczęście w nieszczęściu. Musicie zmienić model działania. Bez tego nic nie będziecie wiedzieli.
Ściema w SZPITALU
Ściema w SZPITALU 11.04.2020, 06:56
Dyrektor szpitala w Oleśnicy kłamie. Przynajmniej już dwie pielegniarki i troje pacjentow ma pozytywne wyniki. A to dopiero poczatek. Nie ma jeszcze wyników wszystkich pacjentow i czesci personelu.
bazuka
bazuka 09.04.2020, 22:28
Ciekawe jak długo potrwa ta kwarantanna....
Krzysiek
Krzysiek 09.04.2020, 21:11
W Sycowie radny Lendka jeździ bez celu po Sycowie brązowa Toyotą Raf IV nie przestrzega żadnych obostrzeń związanych z wirusem .Był zamieszany jakiś czas temu i interesowało się nim CBA z Wrocławis
czytelnik
czytelnik 09.04.2020, 21:43
czlowieku napisz do redakcji podaj szczegoly
Misia
Misia 09.04.2020, 18:48
Niech Pan Bóg ma ich wszystkich w swojej opiece.I personel pensjonariuszy.
Lejla
Lejla 09.04.2020, 16:04
Spokojnie. To zidentyfikowane ogniska. Bez paniki
€€€€&&
€€€€&& 09.04.2020, 12:51
Zwykla grypa i tyle
€€&&&&
€€&&&& 09.04.2020, 12:49
I gdzie jeszvze jakis nonsens i lekka paranoja niedowieezam jak mozna
zw-kowalski
zw-kowalski 09.04.2020, 12:18
"W ubiegłym tygodniu personel i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach zaczęli odczuwać objawy typowe przy zakażeniu koronawirusem. Sanepid objął placówkę kwarantanną, a po wykonaniu testów okazało się, że zarażonych jest w sumie 70 osób. – Od wtorku spałem może trzy godziny, bo nie jestem w stanie przespać nocy. Sprawa jest patowa, jeśli ktoś nam natychmiast nie pomoże, to nie damy dłużej rady. Jeszcze moment i będą stąd wynosić trumnę za trumną – słyszymy w placówce z Tomczycach.

„Brakuje nam ludzi”

Dyrektor placówki Marek Beresiński podkreśla, że sytuacja jest niezwykle dramatyczna. – Przede wszystkim brakuje nam ludzi do pracy. Nie ma komu obsługiwać chorych. Dwie osoby zajmują się 86 chorymi. Od wczoraj nie podajemy leków, nawet insuliny i antybiotyków. Mieszkańcy leżą we własnych odchodach. Są osoby, które gorączkują, mają początek infekcji. Władze twierdzą, że zabiegają o pomoc dla placówki. – Nie mam czasu na media, mam urwanie głowy. Szukamy kadry, która zajmie się podopiecznymi. Jak byłaby możliwość, to już by była podmianka. Muszę kończyć, bo pracujemy na trzy telefony – mówi starosta grójecki Krzysztof Ambroziak w rozmowie "
Irek
Irek 09.04.2020, 10:54
O rany. To teraz się zacznie. Smutne wieści.

Pozostałe