Burmistrz kupił...

  • 09.04.2020, 08:34
  • Źródło: olesnica.pl
Burmistrz kupił...
"Od początku trwania pandemii Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś zakupił środki ochrony osobistej i płyny dezynfekujące na łączną kwotę 88.990 zł" - tak o zakupie środków z budzetu miasta informuje oficjalna strona Oleśnicy...

"Wspierając walkę z koronawirusem wyposażył w nie wiele osób i placówek dzielnie walczących z epidemią. Maseczki (6 tys. szt.), rękawice jednorazowe (3,2 tys. szt.), przyłbice (45 szt.), kombinezony i fartuchy (700) szt.) trafiły do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnicy, Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, oleśnickich przychodni lekarskich publicznych i niepublicznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i MGK.

W maseczki i w rękawice zostali też wyposażeni pracownicy Urzędu Miasta oraz ochotnicy, którzy pomagają oleśniczanom w zakupach i załatwianiu pilnych spraw. Wspólnoty mieszkaniowe - Zacisze, Dom, Izyda i Procon oraz przychodnie lekarskie otrzymały płyny dezynfekujące do rąk i powierzchni" - tak brzmi pierwsza część komunikatu.

Z drugiej dowiadujemy się, że zakupów dokonał jednak nie burmistrz a samorząd...

"Pomimo tego, że oleśnicki samorząd nie posiada swoich szpitali, to udzielił wsparcia Powiatowemu Zespołowi Szpitali w Oleśnicy przekazując placówce środki ochrony osobistej za blisko 25 tys. złotych. Zakupiono też łóżka i śpiwory (po 60 szt.) do wyposażenia dodatkowych miejsc kwarantanny zbiorowej zorganizowanej przez Miasto (9.700 zł.)".

Pisownia komunikatu jest oryginalna.

Źródło: olesnica.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ola
ola 10.04.2020, 07:32
Burmistrz kupił.... tytuł prowokacyjny,może wydał polecenie przeznaczyć nasze pieniądze, to MY mieszkańcy , podatnicy kupiliśmy a nie JB.Może magistrat zrzuci się po 10 zł i rzeczywiście coś kupi.
Co z zakupem respiratorów?
Co z zakupem respiratorów? 09.04.2020, 20:14
Kiedy oleśnicki burmistrz–magistrat–samorząd (wszystko jedno) zakupi oleśnickiemu szpitalowi (kto jest jego zarządcą – nieważne) respiratory potrzebne do ratowania zdrowia i życia oleśniczan? Budżet Oleśnicy ma wielomilionową nadwyżkę.
Do kogo to pytanie?!
Do kogo to pytanie?! 09.04.2020, 20:23
Gdy wybuchła epidemia, Bronś wyjechał na urlop. Nie przejął się zatrwożonymi epidemią oleśniczanami.
Do kogo to pytanie?!
Do kogo to pytanie?! 09.04.2020, 20:23
Gdy wybuchła epidemia, Bronś wyjechał na urlop. Nie przejął się zatrwożonymi epidemią oleśniczanami.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.04.2020, 16:39
Krzysztof. Emerytowana policjantka nie kończyła ekonomii jak Ty. Ona nie wie skąd się biorą pieniądze. Jej zawsze płaciło państwo. Jak w tej reklamie w której chłopiec mówi " a tata bierze pieniądze ze ściany". Ona zaraz Tobie odpisze, że ona też płaci podatki. Ten typ nie rozumie ,że wy jej płacicie wynagrodzenie. I mimo ,że jej potrąca się podatek to podatek zapłacony przez was a jej tylko potrącony.
Fachman
Fachman 10.04.2020, 01:37
Teraz też płaci żebyś miał co żreć jak cie państwo utrzymuje. No chyba że całe życie jechałeś na lewiznie albo nie dawałeś paragonu to bedziesz żarł tynk ze ściany albo ruszysz słoiki ze stodoły albo te co dziadek zakopal
Mędrek zw-kowalski
Mędrek zw-kowalski 09.04.2020, 20:05
Ależ on się wymądrza – żyjąc sobie, jak panisko, z sowitego zasiłku w Szwecji (w Polsce takiego by nie dostał). Nie chce mu się pracować (w odróżnieniu od owej policjantki), więc żyje na koszt szwedzkich podatników i poucza o ekonomii.
.
. 10.04.2020, 08:53
... pracować w odróżnieniu do owej policjantki... . Teraz zastanów się co napisałeś. Wielu ludzi ciężko tyrajaacych straci pracę przez epidemię mamy kryzys stulecia, ale działu oleśnickiej propagandy, który ma niewiele do roboty, poza kompromitującymi go oświadczeniami raz na jakiś czas nic nie ruszy.
Podlizak dla autora Bronsiowej propagandy
Podlizak dla autora Bronsiowej propagandy 09.04.2020, 16:03
Ktos tu napisal " zatrudnil niepiśmiennych " . Co sie wiec dziwic. Robia propagande infantylna i nachalna bo wiedza że są beznadziejni i lizusostwem chca nadrobic swoje dysfunkcje. A potem efektem jest taka żenada.
KapitułaPodlizaka
KapitułaPodlizaka 09.04.2020, 16:13
Nagrode Podlizaka dostal już dyrektor Klakier Mops
Lokatorzy
Lokatorzy 09.04.2020, 16:01
zacisze dostało darmowe płyny do dezynfekcji aby ku..a chronić swój wielki jeb.... ty biurowiec a zacisze dalej pobiera czynsze od mieszkańców ogromne ,a powinni co drugi dzień dezynfekować wszystkie klatki schodowe-- ale co tam zarząd spółdzielni dba tylko o swoje d...y ludzi mają za nic byle by tylko im kasa się zgadzała . Ludzie zrozumcie co to jest spółdzielnia zacisze może warto obalić tą spółdzielnie i zrobić wszędzie wspólnoty . Bo zamiast dbać o wszystkich mieszkańców swoich bloków oni wolą co dziennie dezynfekować swoje biura oficjalnie to wiem od kilku osób które tam pracują. ZLIKWIDOWAĆ SM ZACISZE
Gol
Gol 09.04.2020, 16:00
A może redakcja zwróci uwagę PISowskiemu rządowi? Przecież jego przedstawiciele cały czas głoszą że ciągle coś kupują i dają bez dodawania że to z naszych podatków. Ale jak widać zaczyna brakować tematów.
..
.. 10.04.2020, 09:06
To jest redakcja czasopisma oleśnickiego i zajmuje się głownie sprawami miasta.
szok
szok 09.04.2020, 15:20
Jasne kupił a.co ze swoich ??? Burmistrz jakby dobrze pomyślał to mógł cofnąć podwyżki na ten rok ale trzeba doić do zera ludność
gdzie korekta
gdzie korekta 09.04.2020, 15:05
Tytuł duży, pogrubiony na olesnica.pl "Środki ochrony osobistej od Burmistrz" myślałem, że to p. Edyta kupiła i będzie rozdawać? Okazuje się, że to pomyłka w tytule i kupił je nam burmistrz Bronś.
Lorem ipsum
Lorem ipsum 09.04.2020, 16:10
.... we Włoszech kupił, Kochany Pączuś ....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.04.2020, 15:00
Czy Jan Bronś sfinansował to z własnych środków. Co ja piszę, jego pensja pochodzi z podatków społeczeństwa, które on wystawił do wiatru, udając się na urlop. Czy w jakikolwiek sposób uszczuplił swoje pobory, przekazując na cele walki z koronawirusem? Może zrezygnował, Jan Bronś, z 50% swojego wynagrodzenia, ot, takie zadośćuczynienie społeczeństwu, które pozostawił, wybierając się na urlop?
...
... 09.04.2020, 11:09
Od nowa, Oleśnico, będę rządził sam, Ja, Nieomylny Jan!
Piotr G.
Piotr G. 09.04.2020, 10:34
To się nie dzieje.
To niemożliwe, żeby ktoś taką krzywdę robił Bronsiowi. Nie lubię go, uważam za szkodnika, ale taka propaganda to wręcz ośmieszenie tego człowieka.

1. Burmistrz to co najwyżej mógł kupić sobie nową parę skarpetek. Wymienione w komunikacie artykuły KUPILI MIESZKAŃCY: zakupu dokonano z budżetu miasta, na który łożymy. My za to płacimy. Niestety za półanalfabetów w Sekcji Propagandy też. I za gazetki, występy Bronsia w Radiu Rodzina, wpisy na FB...

2. To ewidentnie sabotaż. Nie można chwalić się tym, że w obliczu wielokrotnych apeli niezależnych mediów jak i opozycji o zakup maseczek dla mieszkańców (a przynajmniej dla seniorów), "burmistrz kupił" maseczki dla... urzędników!?

3. Na szpital 25 tysięcy??? Błagam, niech się pan Bronś nie pogrąża. Teraz jest czas na konkretną pomoc i istotne zakupy, a nie jakieś żenujące ochłapki! Skejt Park, Wileńska, budowa drogi jego domu za pół miliona (!) czy poroniona wizja przejęcia dworca muszą poczekać: tu chodzi o ludzkie życie! O 25 tysiącach, drogi (dosłownie: DROGI) burmistrzu lepiej zamilcz. Prawie tyle (22 tyś) wydajesz na popisy w Radiu Rodzina, podczas których (za pieniądze oleśniczan) przekonujesz oleśniczan, że trzeba podnieść oleśniczanom opłaty śmieciowe albo że należy głosować na Kidawę...
zSerbinowa
zSerbinowa 09.04.2020, 08:56
Jak oni sie nie wstydzą............................ Łubudubu łubudubu ...... I to tak nachalnie ............................. Nawet na epidemii robic taka propagandę ...........................

Pozostałe