Zapłaci 2 tysiące za nieprzestrzeganie kwarantanny

  • 09.04.2020, 08:24
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica
Zapłaci 2 tysiące za nieprzestrzeganie kwarantanny
Karę administracyjną w wysokości 2 tysięcy złotych musi zapłacić mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który złamał zasadę kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie kara nawet 30 tysięcy złotych.

W powiecie oleśnickim duża liczba osób przebywa na kwarantannie. To sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Poziom świadomości mieszkańców naszego powiatu w tym zakresie jest dość wysoki, jednak zdarzają się jednostki, które do zakazu opuszczania mieszkania podchodzą bardzo lekceważąco.

Tak było w 3 przypadkach podczas minionego weekendu, o czym pisaliśmy wcześniej. Funkcjonariusze sporządzili wówczas dokumentację dla sanepidu i wniosek o ukaranie do sądu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy dzisiaj  wystosował decyzje o nałożeniu na jednego ze sprawców kary administracyjnej w kwocie 2 tysięcy złotych.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

Pomimo naszych ciągłych apeli dotyczących zakazu gromadzenia się każdego dnia policjanci wystawiają kolejne mandaty.

Cały czas przypominamy – #zostańwdomu

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe