Będą zwolnienia w GKN. Ile osób odejdzie? To wciąż niewiadoma...

  • 09.04.2020, 08:14
  • rpr
Będą zwolnienia w GKN. Ile osób odejdzie? To wciąż niewiadoma...
100 osób na pewno. Ale odejdzie więcej.

Właściciele GKN zawarli porozumienie z przedstawicielami działających w GKN Driveline Oleśnica związków zawodowych. W myśl porozumienie zwolnienia obejmą 100 osób. Mają oni otrzymać odprawy i zostaną przyjęci w pierwszej kolejności, jeśli firma wznowi rekrutacje.

Niewykluczone jednak, że z GKN odejdzie więcej osób. Część z nich była bowiem zatrudniona przez firmy pośredniczące. Przed miesiącem, kiedy portal olesnica24.com rozmawiał jednym z przedstawicieli władz zakładu, ten mówił, że zwolnienia mogą objąć ogólnie ok. 200 osób.

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MOnia
MOnia 09.04.2020, 20:56
To jest wstyd i hańba, żeby taka firma nie poradziła sobie z tym problem i tak potraktowała swoich pracowników. Ci wszyscy liderzy-liżący d... swoim szefom to tez niezłe oszołomy, dbacie tylko o siebie, a nie nadajecie się do niczego! GKN ma głęboko w poważaniu wszystkich zwykłych pracowników, którzy napier...normy. Ale jeszcze wszystko się obróci, bo już dobrej renomy zwalniając pracowników to GKN mieć nie będzie. Żal mi ludzi, którzy nie wiedzą na czym stoją!
Jak chcecie zwalniać to teraz, już ! Na co czekacie??? Nie róbcie z ludzi głupków, przedłużając wolne, znajda sobie inna pracę! Żałosna firemka, pierwsze problemy i sobie nie radzi!
Robol
Robol 09.04.2020, 14:27
Tak korporacje traktują ludzi. Jak jesteś niepotrzebny spadaj na szczaw.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.04.2020, 12:13
Od kilku lat piszę jaką zmorą dla Polski są ulgi dla kapitału zagranicznego. Rocznie dotujecie ich kwotą ok 60 mld złotych. Mieli w zamian za ulgi i dotacje stwarzać miejsca pracy. Ba wokół tych firm miały powstawać nowe miejsca pracy gdyż mieli kooperowć z miejscowymi firmami. Tarcza miała pomagać nieśmiało przedsiębiorcom zatrudniających do 10 osób. Teraz zwiększono do 49 osób i planuje się dalsze zwwiękaszanie. Jeśli się nie mylę to z nowej pomocy dla dużych firm pójdzie kolejne 25 mld złotych. Rząd nie ma nic swojego. Więc rząd musi innym zabrać aby jednym dać 25 czy 200 mld złotych. Rząd w Hiszpanii był mądrzejszy. Zakazał zmian w umowach o pracę na czas pandemii. Polski rząd jak zwykle dał ciała. Widzicie jak teraz wam odwdzięcza się kapitał zagraniczny za dziesiątki lat zwolnień podatkowych i dotacji do tworzonych miejsc pracy. Skoro zdaniem mada jedno miejsce pracy w SSE generowało ok 5 miejsc pracy u okolicznych kontahentów to zwolnienie 100 osób spowoduje (cytując mada) zwolnienie ok 500 osób u okolicznych kontrahentów. Tak to działa. w państwie polskim

hmmm
hmmm 10.04.2020, 13:06
25mld to chyba na zaciąganie kredytów
Uczciwy obywatel
Uczciwy obywatel 09.04.2020, 11:10
Wszystkie gkn-y na całym świecie podczas pandemi koronawirusa mają płacone postojowe 100 % i nie zwalniają ludzi tymczasem gkn w Oleśnicy nie dosyć że zwalniają ludzi to jeszcze ci co pozostają na swoich posadach mają dostać 60%wypłaty minus 12% procent dodatku za system który znieśli co daję 48% z wypłaty czyli jakieś 1400 zł netto a oczywiście pracownicy na wyższym stanowisku mają dalej 100% postojowego brawo gkn pokazaliście po raz kolejny swoje prawdziwa ja ,czyli jak szanujcie pracowników i jaki macie stosunek do nich w pracy i po za nią nie życzę wam źle ale kiedyś każdy z was odpowie za wasze decyzję życzę powodzenia wszystkim co byli wykorzystywani i znęcani w tej firmie .
Olesniczanin
Olesniczanin 10.04.2020, 13:13
Bzdura z tym 100% i zwolnieniami. Proponuję sprawdzić a nie pisać bzdur.
Bzdura z tym 1400zł. Minimalna stawka gwarantowana to minimalna krajowa. Większość ludzi bedzie otrzymywac więcej. Proponuje sprawdzić zanim bzdury będziesz pisać.

Bzdura. Wszyscy mają obniżone pensje, bez względu na stanowisko.
Także obywatelu uczciwy - nie masz pojęcia co się w GKN dzieje i siejesz ploty niepotrzebnie. Wstyd :(
Sytuacja jest jaka jest na rynku polskim i w gospodarce światowej i prędko się nie podniesie chyba ze jako pierwszy pobiegniesz kupić samochód zaraz jak pandemia się skończy i mamę i tatę namówisz :)
Wer
Wer 09.04.2020, 09:50
Czyli wszyscy Ci co nie poszli na dobrowolny bezpłatny urlop nie uchronili swojego stanowiska. Ciekawe

Pozostałe