Gmina Długołęka zakupi za 200 tysięcy sprzęt dla szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu

  • 08.04.2020, 16:51
  • Krzysztof Dziedzic
Gmina Długołęka zakupi za 200 tysięcy sprzęt dla szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu
Kiedy trwa dyskusja o potrzebie wsparcia przez Oleśnicę służby zdrowia, warto spojrzeć na Długołękę.

Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński poinformował dziś, że w związku z sytuacją stanu epidemii w Polsce oraz ustaleniami z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. Koszarowej - szpitalem jednoimiennym zakaźnym wyznaczonym do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku podjął decyzję o przeznaczeniu kwoty 200.000 zł z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe na zakup środków niezbędnych do walki z COVID-19.

➡️100 tysięcy złotych zostanie wykorzystane na zakup maseczek ochronnych dla personelu oraz środków dezynfekujących.

➡️Kolejne 100 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zakup 8 sztuk łóżek SV2 (model Complete) z pełnym wyposażeniem, które obecnie są niezbędne do funkcjonowania placówki.

- Mam nadzieję, że sprzęt ten będzie wykorzystywany jak najrzadziej. Jednocześnie jestem przekonany, że dziś każda forma wsparcia osób ratujących nasze życie i zdrowie jest na wagę złota. Oby jak najmniej mieszkańców gminy Długołęka (ale również Dolnego Śląska i kraju) znalazło się w sytuacji zagrożenia zdrowia. Głęboko jednak wierzę, że gdy już się tak stanie, wspomniany sprzęt pomoże przetrwać te trudne chwile - skomentował wójt Długołęki.

Krzysztof Dziedzic

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damian
Damian 08.04.2020, 21:31
Brawo Dlugoleka! A co Olesnica kupila? NIC. Laptopy panstwo sfinansowalo. A z naszego lokalnego budzetu ani zlotowka nie wydana. Na co nasz Burmistrz czeka? Wstyd.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 08.04.2020, 20:57
Krzysztof. Szpital w Oleśnicy powinien w połowie w tych trudnych czasach być wspomozony przez Oleśnice a w połowie przez pozostałe gminy. Tak mniej więcej proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Pisałem kiedyś o tym przy basenie. Z basenu korzystają też mieszkańcy powiatu. Dopłaca do całego kompleksu tylko Oleśnica. Tak samo kiedyś było z przedszkolami. To długi temat. Ale to nie zwalnia Oleśnicy teraz od wsparcia szpitala. Sytuacja jest patowa. Właśnie zmarł muzyk rockowy z Łodzi. Zapalenie wyrostka robaczkowego. Nie zginął od wirusa. A z powodu wirusa. O tym pisałem, że tak może być tydzień temu. Ale rząd wykaże znikoma umieralność z powodu wirusa a nie przez wirusa.

Pozostałe