Działania władz Bierutowa wobec zagrożenia pandemią

  • 07.04.2020, 23:26
  • kad
Działania władz Bierutowa wobec zagrożenia pandemią UMiG Bierutów
Przygotowano m.in. miejsca na kwarantannę.

Już na początku sytuacji kryzysowej w Polsce oraz w związku z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego na terenie kraju burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki zadecydował o zwołaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu podjęto szereg działań mających na celu przygotowanie Miasta i Gminy na nadchodzący trudny okres. Przy współpracy osób decyzyjnych oraz wszystkich mieszkańców objętych kwarantanną, do dnia dzisiejszego udało się uniknąć bezpośredniego zagrożenia, jakim jest wirus Sars-Cov-2.
Burmistrz wraz ze Sztabem Kryzysowym przygotowuje się na każdą ewentualność i do dnia dzisiejszego podjął następujące działania :

- 10 – 31.03.2020 Na terenie gminy wyznaczono oraz przygotowano miejsca do kwarantanny dla mieszkańców powracających z zagranicy;

- 16.03.2020 W Urzędzie Miejskim wprowadzono zmiany zasad obsługi interesantów. Obsługę indywidualną zastąpiła obsługa telefoniczna, mailowa lub poprzez portal EPUAP. W wyjątkowych przypadkach działa punkt podawczy w przedsionku budynku A;

- 16 – 27.03.2020 Przeprowadzono specjalistyczną dezynfekcję wszystkich szkół, przedszkoli oraz hali widowiskowo-sportowej na terenie gminy;

- 19.03.2020 Adaptacja busa strażackiego do zadań związanych m.in
z dowozem żywności osobom przebywającym w kwarantannie domowej, którzy potrzebują takiej pomocy;

- od 03.04.2020 W porozumieniu z mieszkańcami Bierutowa na bieżąco zamawiany jest materiał do szycia maseczek dla medyków jak i dla mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów;

- 05.04.2020 W porozumieniu z partnerem, z którym realizujemy projekt E-aktywni mieszkańcy użyczyliśmy 12 laptopów naszym szkołom. Równolegle złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o grant w wysokości 60 tys. na zakup komputerów i tabletów dla uczniów;

- 06.04.2020 Wspólnie z M-GOPS przyjęliśmy pierwszą partię żywności z Banku Żywności z Wrocławia, która przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie przekazywana będzie mieszkańcom naszej gminy;

- 06 - 07.04.2020 Odebrano partię płynów do dezynfekcji oraz kombinezonów ochronnych które otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Aglomeracji Wrocławskiej;

- Na bieżąco koordynowana jest współpraca z Miejsko -Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu objęcia opieką osób starszych, osób niepełnosprawnych oraz rodzin w trudnej sytuacji finansowej zgłoszonej do M-GOPS w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019;

- Zaopatrywanie w środki do dezynfekcji powierzchni, środki do dezynfekcji rąk, rękawiczki, maseczki, okulary i kombinezony ochronne, które pomocne są podczas działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się zakażenia. Zakupione środki na bieżąco przekazywane są do jednostek gminnych, ZP ZOZ-u oraz Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do KSRG;

- Inspektor ds. Obronnych pełni 24 godzinny dyżur a w porozumieniu z Burmistrzem na bieżąco reaguje na potrzeby mieszkańców, jednostek gminnych oraz udziela informacji związanych z sytuacją kryzysową na terenie gminy;

kad

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 08.04.2020, 21:17
Imponujace dzialania. Niech pozostale gminy wezma przyklad.

Pozostałe