UWAGA, nadal 31 potwierdzonych zakażeń - stan na 7 kwietnia, godz. 18

  • 07.04.2020, 17:23
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
UWAGA, nadal 31 potwierdzonych zakażeń - stan na 7 kwietnia, godz. 18
Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 260 mieszkańców powiatu, a na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy kwarantannie poddanych jest 134 mieszkańców.

Do godz. 18.00 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 31 potwierdzonych zakażeń. Nowy potwierdzony wynik dodatni dotyczy mieszkańca miasta Oleśnica. Wśród osób z koronawirusem jest 27 mieszkańców miasta Oleśnica, 3 gminy Oleśnica oraz 1 gminy Twardogóra.

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 260 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy, kwarantannie poddanych jest 134 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 95, gm. Oleśnica – 9, gm. Twardogóra - 21, gm. Dobroszyce – 2, gm. Syców – 5, gm. Bierutów - 2.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajduje się obecnie 271 osób (liczba ta nie dotyczy osób zamieszkujących wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe