Areszt za włamanie i znęcanie się nad rodziną

  • 07.04.2020, 11:36
  • KPP Oleśnica
Areszt za włamanie i znęcanie się nad rodziną
Prawo przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, dokonał jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu, dlatego policjanci wystąpili z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku, 40 letni oleśniczanin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Oleśnicy, w wyniku podjętej interwencji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Zatrzymany to 40 – letni mieszkaniec Oleśnicy, który wielokrotnie znęcał się nad członkami swojej rodziny.

Okazało się, że kilka dni wcześniej ten sam mężczyzna został zatrzymany przez oleśnickich kryminalnych do sprawy włamań. Jak ustalili policjanci, podejrzewany mężczyzna na przestrzeni kilku miesięcy włamywał się do pomieszczeń gospodarczych mieszczących się na terenie ogródków działkowych, skąd kradł różne narzędzia i elektronarzędzia. Łup sprzedawał w punkcie skupu złomu lub przypadkowym osobom. Większą część skradzionego mienia policjanci odzyskali i zwrócili właścicielom. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Po interwencji związanej z przemocą domową usłyszał kolejne zarzuty - znęcania się nad rodziną oraz uszkodzenia mienia.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd po przeanalizowaniu zebranych materiałów przychylił się do wniosku stosując wobec 40-latka 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Oleśnica

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe