UWAGA, STAN EPIDEMICZNY - 4 kwietnia, godz. 10

  • 04.04.2020, 09:38
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
UWAGA, STAN EPIDEMICZNY - 4 kwietnia, godz. 10
Na razie powiatowe służby nie potwierdziły informacji wojewody.

O tym, że w powiecie oleśnickim jest 27 potwierdzonych zakażeń, informowaliśmy TUTAJ. Taką informację podał oficjalnie wojewoda dolnośląski.

W najnowszym komunikacie służb powiatowych o sytuacji epidemicznej podawana jest natomiast liczba 26. Oto komunikat:

"Do godz. 10 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 26 potwierdzonych zakażeń. Z koronawirusem jest 22 mieszkańców miasta Oleśnica, 3 mieszkańców gminy Oleśnica oraz 1 mieszkaniec gminy Twardogóra.

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 280 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy, kwarantannie poddanych jest 155 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 48, gm. Oleśnica – 12, gm. Twardogóra - 73, gm. Dobroszyce – 2, gm. Dziadowa Kłoda – 5, gm. Syców – 13, gm. Międzybórz - 1, gm. Bierutów - 1.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajduje się obecnie 369 osób (liczba ta nie dotyczy osób zamieszkujących wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji".

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe