PILNE! KOLEJNE ZAKAŻENIE W OLEŚNICY - stan na 3 kwietnia, godz. 18

  • 03.04.2020, 17:28
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
PILNE! KOLEJNE ZAKAŻENIE W OLEŚNICY - stan na 3 kwietnia, godz. 18 pixabay.com
Nowy potwierdzony wynik dodatni dotyczy mieszkańca miasta Oleśnica. To już czwarty wynik dodatni z 3 kwietnia.

Do godz. 18.00 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 26 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Nowy potwierdzony wynik dodatni dotyczy mieszkańca miasta Oleśnica. To już czwarty wynik dodatni z 3 kwietnia. Łącznie wśród zakażonych jest teraz 22 mieszkańców miasta Oleśnica, 3 mieszkańców gminy Oleśnica oraz 1 mieszkaniec gminy Twardogóra.

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 280 mieszkańców powiatu

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy, kwarantannie poddanych jest 156 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 48, gm. Oleśnica – 12, gm. Twardogóra - 74, gm. Dobroszyce – 2, gm. Dziadowa Kłoda – 5, gm. Syców – 13, gm. Międzybórz - 1, gm. Bierutów - 1.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajduje się obecnie 369 osób (liczba ta nie dotyczy osób zamieszkujących wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 04.04.2020, 00:28
Bądżmy w domach opiekujmy się starszymi dezynfekujmy ręce nośmy maseczki wyjdziemy z tego wzmacniajmy odporność organizmu np owoce warzywa i pokażmy że 0leśnica pokona wirusa o nazwie koronovirus nie dajmy się dla naszych dzieci
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.04.2020, 23:41
A Jan Bronś ani słowem nie przeprosił społeczeństwo za swój urlop w czasie pandemii, nie poinformował, czy poddał się badaniom na obecność koronawirusa, kwarantannie.
zw-kowalski
zw-kowalski 03.04.2020, 23:06
Czytelnik. Bo to trzeba odpowiednio zbierać. Zarażonych przybywa. Bo czasami ktoś z kwarantanny wpada do zarażonych. Poza tym czasami może być tak, że wyniki na kwarantannie są ujemne i taka osoba wypada z kwarantanny. To jak zamkniętym oddziałem w szpitalu. Ale kwarantanna osób wracających z zagranicy z 365 skoczyła na 369. A od poniedziałku będzie spadała bo wielu co wjechało pierwszego dnia odejdzie z kwarantanny. Ktoś mógłby to lepiej analizować. Istotne nie co dziś ogłaszają ale kiedy pobrano wymazy.
czytetnik
czytetnik 03.04.2020, 19:39
Osób zakażonych w Oleśnicy przybywa z dnia na dzień ,a na kwarantannie nie przybywa prawie nic. Dziwne
...
zw-kowalski
zw-kowalski 03.04.2020, 19:30
To dane stwierdzenie oczywistego faktu. Dane raczej sprzed kilku dni bo nie podano daty pobrania wymazu. Ale czy ktoś analizuje co jest albo co może byś tego przyczyną. Jeszcze trochę a Oleśnica będzie miała 10 razy więcej niż wynika ze statystyki w Polsce. Gdybym ja był w Oleśnicy to na pewno byłaby to moja wina.

Pozostałe