Brawo! Starosta Dżugaj kupił respirator dla szpitala w Oleśnicy!

  • 03.04.2020, 13:30
  • Krzysztof Dziedzic
Brawo! Starosta Dżugaj kupił respirator dla szpitala w Oleśnicy!
A burmistrz Bronś nadal udaje, że oleśnicki szpital to nie jego sprawa...

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy poinformowało o zakupieniu respiratora dla szpitala w Oleśnicy. 


– Ochrona zdrowia i życia naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem – powiedział starosta Jan Dżugaj.

– To dziś, w tych trudnych dniach, wyjątkowo cenny nabytek – komentuje dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali Krzysztof Wywrot. Sprzęt sfinansowany przez powiat będzie służył pacjentom na Oddziale Intensywnej Opieki Paliatywnej.
Respirator Puritan Bennett 840 jest najcenniejszym, ale nie jedynym tego typu sprzętem, zakupionym ostatnio przez szpital.

– Chcąc poprawić bezpieczeństwo na oddziale neonatologicznym, nabyliśmy dwa używane respiratory, jeden uniwersalny, drugi dla noworodków, też bardzo wysokiej klasy – zapewnia dyrektor. Dzięki tym zakupom obecnie szpital posiada 12 takich urządzeń. Wśród nich jest 8 respiratorów stacjonarnych i 4 transportowe.


Starostwo Powiatowe poinformowało: "Przypominamy, że na ostatnim posiedzeniu Zarząd Powiatu znacznie zwiększył środki na zarządzanie kryzysowe, dzięki czemu z rezerwy celowej uruchomione zostało aż 219 000 zł. – Jak zabraknie, dołożymy kolejne – deklaruje starosta. To właśnie z tych środków został zakupiony wspomniany respirator, a ponadto pneumatyczny namiot ratowniczy, płyny do dezynfekcji oraz sprzęt ochrony osobistej typu kombinezony, maseczki, przyłbice czy rękawiczki. – W miarę potrzeb, sprzęt ten jest przez nas na bieżąco uzupełniany – dodaje Witold Michałowski, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy".

 

Decyzji starosty Jana Dżugaja i Zarządu Powiatu można tylko przyklasnąć. Trzeba jednak pamiętać, że potrzeby są większe i za chwilę szpital może potrzebować więcej takiego sprzętu.

O zakup respiratorów dla oleśnickiego szpitala apelowała niedawno do burmistrza Oleśnicy Jan Bronsia "Panorama Oleśnicka". Jak widać, tego apelu wysłuchał jedynie starosta Dżugaj, choć nie do niego był adresowany.

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) poinformował nas dzisiaj, że złożył do burmistrza interpelację, w której wnosi o "interwencyjny zakup respiratorów na potrzeby zabezpieczenia życia i zdrowia mieszkańców Oleśnicy w okresie pandemii".

Redakcje Panoramy i portalu olesnica24.com nie zostały więc osamotnione w presji na lokalną władzę.

Burmistrzu, zamiast wydawać pieniądze na nowy portal internetowy, nalepki na ławki, kup profesjonalny sprzęt medyczny do ratowania życia oleśniczan! Takim sprzętem są respiratory. Walczy o nie dzisiaj cały świat.

Mamy w budżecie 40-milionową nadwyżkę! Jest 655 tysięcy rezerwy kryzysowej!! Należy zrezygnować w tym roku z organizacji Dni Oleśnicy, festiwalu OFCA, Dni Europy, systemu rowerów miejskich, budowy skateparku (2,5 miliona!), fontanny (pół miliona), pomnika Piłsudskiego (230 tys.) i oświetlenia świątecznego (302 tys.)!

Zostaną też spore pieniądze, których nie wykorzystają organizacje pozarządowe, kluby sportowe, bo długo, może nawet do końca roku, nie będą mogły podjąć tradycyjnej aktywności.

Dziś najważniejsze jest zdrowie i życie mieszkańców Oleśnicy! Na rozrywki przyjdzie czas, gdy wszyscy będziemy bezpieczni!

W imieniu mieszkańców Oleśnicy oczekujemy aktywnego włączenia się burmistrza do walki z pandemią i wykorzystania w tym celu naszych wspólnych pieniędzy!

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.
A. 07.04.2020, 15:10
To nie Dżugaj kupił respirator tylko skierował nasze środki z podatków na jego zakup (słusznie z resztą). Tytuł "Dżugaj kupił" byłby poprawny, gdyby kupił z własnych pieniędzy,
sprawiedliwy
sprawiedliwy 05.04.2020, 19:44
brons nie do odwołania !!!!!!!!!!!!!!
Sądrożyce
Sądrożyce 05.04.2020, 13:34
Nic Dzugaj nie kupił to pieniadze Powiatu on nawet do pracy nie jeździ jak inni burmistrzowie i wójtowie tylko siedzi w domu w Sądrożycach
smba
smba 05.04.2020, 10:19
nie dzugaj kupił tylko mieszkańcy bo z naszych podatków jakby dzugaj kupił z pensji swojej to zgoda kupił powiat olesnicki p. redaktorze a co włski ///
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.04.2020, 01:35
Czy starosta zrezygnuje z 50% swoich dochodów? czy radni powiatowi zrezygnują z diet? Ludzie tracą pracę, przedsiębiorstwa na krawędzi, a to przecież z ich podatków są wspomniane diety i wynagrodzenie starosty.
RCW
RCW 04.04.2020, 19:00
Powiem Wam tylko tyle.....jestem na zwolnieniu bo moj stan zdrowia uniemozliwia prace w obecnym stanie zagrozenia ....ale z calego serca i ze wszystkich sil dziekuje lekarzom, pielęgniarką i ratownikom medycznym za ich poświęcenie, za trud w codziennych staraniach w walce na pierwszym froncie z COVID-19. I powiem tylko tyle....nie nauczyciele co wielkie g....robia tylko wy kochani którzy narazacie siebie i swoich bliskich dla ratowania zycia naszego jestescie naszymi bohaterami....nauczyciele dostali podwyzki i teraz w czasach epidemii siedza w domach i pierdza w stolek....a wy dzielni lekarze walczycie o nasze zdrowie! Pamietajcie ten narod o bohaterach pamieta zawsze...zawsze !!!
RCW
RCW 04.04.2020, 18:50
Jwden respirator wiosny nie czyni....gdyvym tylko mogla byc u wladzy odsunelabym wszystkie nic w obecnej sytuacji nie znaczace inwestycje na potrzeb zakupu tylu respiratorow ile to tylko mozliwe.....dopuki istbieje taka mozliwosc!!! Zycie ludzkie ponad wszystko !!! Pozniej rozliczymy Chiny za tego wirusa!!!
.
. 04.04.2020, 17:18
Edi wcale nie musimy placić za ten dwor, wystarczy Bronsia odwołać.
Edi
Edi 04.04.2020, 16:41
O czy Wy piszecie? Czy dobry gospodarz-a taki mysli tez o latach chudych jak te -wyrzuca sekretarza z którym cała wieczność umiał współpracować, a który co by nie powiedzieć umiał zarządzać, i powołuje nowy wydział organizacyjny dla Susidko ale tez przygarnia nowego sekretarza (oba te obszary były w gestii b. sekretarza). Dlaczego M.Susidko nie wróciła na poprzednie stanowisko oświatowe ?. Dalej powołuje jakąs komórkę/tubę ds.komunikacji i sciaga z ze stanowiska dyr. ds. dróg p. Graczyk plus 2 inne osoby, ?! A jeszcze cała reszta krwopijców pijarowców?! I teraz w chudym okresie za ten dwór trzeba płacić. A gdzie jeszcze wypływa kasa z UM o czym my nie wiemy.Trzymam kciuki za Zb. Robaka, sekretarza.
vq
vq 04.04.2020, 14:47
Ten tytuł brzmi jakby kupił za własne, prywatne pieniądze. Żarty jakieś.
Bartosz Arłukowicz
Bartosz Arłukowicz 04.04.2020, 12:49
Słuchaj Janek, nie chcę przegadać całego wieczoru o szpitalach, bo też chcę odsapnąć. Ty pewnie też. Ale powiem ci tylko jedno. To, co wyprawiają te chłopaki, przekracza wszelkie granice rozsądku. Przychodzi do mnie marszałek województwa (...) i mówi: miliard dla szpitala. Mówię: chłopie, ku(...)a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard. (...)
Człek pierwotny wszech widzący
Człek pierwotny wszech widzący 04.04.2020, 10:08
Kupił za nasze oddał dla nas. Polityka....
Tb
Tb 04.04.2020, 08:53
Nawet w takim czasie nie potraficie sie powstrzymać od siana nienawiści. Wstyd mi za Was. Zeby brakowalo lekarzom, pielegniarkom maseczek, itd. Kto nas bedzie ratowal wtedy jak oni zachoruja.
G
G 04.04.2020, 08:41
A Bronś kupił nową stronę internetową. I to ma być gospodarz?
Aw
Aw 04.04.2020, 08:45
Przeciez dobrze wiecie ze nie kupil jej wczoraj tylko rok temu lub 2 temu. Nie bądźcie śmieszni !!!
ErykBroda
ErykBroda 04.04.2020, 09:57
Bzdura. To jest szablon, który można kupić w każdej chwili.
Śmieszne
Śmieszne 04.04.2020, 10:06
Bzdury to Pan opowiada !!!
ErykBroda
ErykBroda 04.04.2020, 11:32
A skąd się wzielo Lorem ipsum jak nie z szablonu. Oj słabą masz wiedzę
Asw
Asw 04.04.2020, 12:15
Z szablonu czy nie. Ale wiadomo ze trzeba miec umowę podpisaną. I niech mi pan nie mowi ze umowe podpisano 31 marca. Brawo Wy !!!
ErykBroda
ErykBroda 04.04.2020, 12:28
Może 28 marca co to zmienia?Przecież tam było Lorem ipsum. Puszczone tego samego dnia bez wypełnienia swoimi tekstami
Smiea
Smiea 04.04.2020, 12:41
Niewazne kiedy, ale umowy na przygotowanie czegokolwiek podpisywane sa wcześniej, i pan dobrze o tym wie !!!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 04.04.2020, 14:13
To co, jak zwykle - 160 PLN od wpisu ????
?
? 04.04.2020, 14:06
Sekcja propagandy przy kawiaturach. Pani Marzenka?
Aww
Aww 04.04.2020, 15:47
Raczej pan michal i Paweł
Oburzony
Oburzony 04.04.2020, 08:40
To jest niepojęte zeby robic zbiorki na maseczki, srodki dezynfekcji inny sprzęt dla szpitali a RZĄD zajmuje sie wyborami. Wstyd.
Ws
Ws 04.04.2020, 08:31
Opozycja widzi tylko czubek wlasnego nosa. Ale nie ma co sie dziwic jeśli jest sie z partii PiS. PiS ktoru za wszelka cene chce przeprowadzić wybory, zeby utrzymac sie przy korycie. Kosztem Polaków. Brawo Wy.
Miesz
Miesz 04.04.2020, 08:27
Panie michale sam pan pisal bodajzze 14 lutego ze "na marginesie szybko zapominamy ze grypa corocznie zbiera nie mniej pokaźne zniwo" a teraz piszecie o kupnie sprzetu. Ja sie pytam gdzie jest nasz rząd? Rzeczy brakowalo podstawowych rzeczy tj maseczki itd
Kolo
Kolo 03.04.2020, 22:36
Brawo Dżugaj . Bronś odliczam dni do wyborów i kopa dostaniesz.
T
T 03.04.2020, 22:17
Bronś kompletnie sparaliżowany. Dramat. Facet kompletnie nie potrafi rządzić
Żenua
Żenua 04.04.2020, 08:37
To jak on się uchował na tym stanowisku przez te 25 lat ???
rada
rada 03.04.2020, 21:33
Dieta za jeden miesiąc radych powiatowych i jest jeszcze jeden respirator.

Pozostałe