Na co czeka burmistrz Oleśnicy?!

  • 01.04.2020, 21:37
  • Krzysztof Dziedzic
Na co czeka burmistrz Oleśnicy?!
Kupuj, respiratory, burmistrzu! Wesprzyj realnie obronę mieszkańców przed śmiercią!

"Kiedy usłyszymy, że władze Oleśnicy wsparły walkę z pandemią zakupami profesjonalnego sprzętu medycznego, w tym respiratorów, których brakuje?" - to cytat z ostatniego wydania Panoramy Oleśnickiej. Okazuje się, że nie tylko redakcja naszego lokalnego tygodnika uważa, że najważniejsza jest dzisiaj realna obrona mieszkańców przed śmiercią na skutek zakażenia koronawirusem, a mrożące krew w żyłach doniesienia za świata nie pozostawiają złudzeń...

Radny Oleśnicy Razem Paweł Bielański napisał na portalu społecznościowym: "Burmistrz Namysłowa kupił dodatkowe respiratory. A burmistrz Oleśnicy?", po czym opublikował poniższy tekst:


Na co czeka burmistrz Oleśnicy? ??????

"Kolejne dwa respiratory będą ratowały życie pacjentom szpitala w Namysłowie. To element zabezpieczenia mieszkańców regionu przed dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski wskazuje, że zakupu udało się dokonać w ostatniej chwili, zanim ceny tego typu sprzętu wzrosły ponad trzykrotnie(...)".

Szanowni Państwo, takie informacje płyną do mieszkańców Namysłowa. Ponadto burmistrz informuje, że dodatkowo podjęto decyzję by zakupić specjalistyczny kardiorespirator ze szczególnym przeznaczeniem dla dzieci. "Jeżeli zdarzyłby się przypadek koronawirusa u dziecka i trzeba by było je przewieźć, to chcielibyśmy też mieć to zabezpieczone" - wyjaśnia.

Informacja o interwencyjnych zakupach respiratorów w Namysłowie: http://radio.opole.pl/100,318101,kolejne-respiratory-na-wyp…

Decyzja jak najbardziej słuszna. Ochrona zdrowia i życia mieszkańców powinna być nadrzędnym priorytetem w działaniu władz, również tych lokalnych. W tym celu mając do dyspozycji publiczne środki finansowe, należy podejmować konkretne działania i dokonywać konkretnych zakupów. Nie wiem jak Państwo, ale chciałbym słyszeć właśnie o takich realnych działaniach burmistrza w walce z koronawirusem.

Tymczasem włodarz Oleśnicy pochwalił się zakupem... nowej strony internetowej Urzędu Miasta. Niestety proszę Państwa choć dziś prima aprilis, a sam debiut strony ma groteskowe wątki z językiem łacińskim w tle (szczegóły w komentarzu) to do śmiechu większych powodów nie ma.

Przypomnę, że w budżecie miasta Oleśnicy jest 40-milionowa nadwyżka. Pomimo tego dotychczasowe środki finansowe dedykowane na ochronę zdrowia mieszkańców przed koronawirusem są wręcz symboliczne. Nie mamy żadnych informacji o zakupach dodatkowych respiratorów, a wszyscy wiemy jaką mają wartość w walce z Covid-19. Czy władze Oleśnicy zakładają, że nie będą potrzebne?

Obecnie pacjenci walczący z Covid-19 trafiają do specjalistycznego szpitala we Wrocławiu, ale kto dziś zagwarantuje czy za tydzień lub dwa oleśnicki szpital nie będzie potrzebował większej liczby respiratorów? Nasz powiat wyróżnia się na mapie Dolnego Śląska jedną największych liczbą zarażeń koronawirusem. Zasadność zakupu dodatkowych respiratorów - nie tylko w mojej ocenie - jest bezdyskusyjna.

Władze Namysłowa, gdzie zakażeń jest dużo mniej działają i kupują dodatkowe respiratory. Analogiczne zakupy podejmowane są przez włodarzy w innych powiatowych miastach.
Na co czeka burmistrz Oleśnicy?

Krzysztof Dziedzic

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edi
Edi 04.04.2020, 10:30
W okresie pandemii widać, jak zbliżenie burmistrza do PO, uwidoczniło brak "kręgosłupa moralnego" u najważniejszej osoby w mieście.Smutne. Kadencja mija szybko, część zaufanych osób powiększy swój stan posiadania, ale dla całego miasta nie będzie dobrze wspominania. Chociażby przez wrogi stosunek do wyborców o innej opcji, bucie i torpedowaniu propozycji opozycji. Oby chociaż udało się zrealizować ul. Dobroszycką i wschodnia obwodnicę miasta.Przy tej władzy wcale to nie jest pewne.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 04.04.2020, 12:53
Najważniejsze, że uda się zrealizować łącznik ul. Mikołajczyka !!!!
Krystyna
Krystyna 03.04.2020, 17:08
Nie rozumiem po co tyle banerów na każdej ławce w mieście przeciez to wyrzucenie pieniedzy. Można przezmaczyc na inny cel ktos znajomy dostał zlecenie i obwiesił ławki nonsens
Dżejms
Dżejms 04.04.2020, 17:19
Spytajcie parę z Redis po co? I niech powiedza ile zarobili
Ave Money!
Ave Money! 03.04.2020, 17:32
Trafiłaś w sedno Krystyna. Jest okazja wydoić krowę na maksa.
enre
enre 03.04.2020, 16:19
Dlaczego tzw "opozycja" chce stanu wyjątkowego? na skutek wprowadzenia stanu wyjątkowego Państwo Polskie będzie musiało zapłacić ogromne odszkodowania zagranicznym firmom. Proste?
E M-N
E M-N 03.04.2020, 10:49
Odpowiadam na tytuł artykułu, burmistrz czeka na oklaski
MC2
MC2 05.04.2020, 07:02
A może czeka na CBA
A Ch.
A Ch. 03.04.2020, 10:57
Na zwycięstwo Kidawy ...
nl
nl 03.04.2020, 10:03
A ja się pytam, gdzie się podziały władze samorządowe? to one są odpowiedzialne za stan publicznej słuzby zdrowia . Na jakieś koncerty i idące w setki tysięcy gaże dla piosenkarzy i innych celebrytów kasa była, a na zaopatrzenie służby zdrowia publicznej, jak widać kasy nie ma. Samorządy, to nieroby za nasze pieniądze. Zlikwidować, te wysokie diety radnych niech pracują społecznie za dietę, jaka ma pracownik. Zlikwidować odpłatne rady nadzorcze w spółkach samorządowych.To są duże pieniądze na służbę zdrowia.

de
de 05.04.2020, 11:24
Przykład z rzadu? 2 miliardy na TVPiS zamiast na zdrowie?
Wirus Korona
Wirus Korona 04.04.2020, 12:55
A my mamy jakieś władze samorządowe ???
Walendziak
Walendziak 02.04.2020, 21:31
Jak to na co czeka? Na oklaski Semaforów.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 02.04.2020, 19:28
Taka władza
. taką władzę macie na jaką zasługujecie. Panorama kiedyś cytowała moje pismo sądowe " pozwani są silni jak wataha wilków. W stadzie. W pojedynkę są słabi". Zbigniew Rybak był cytowany jak był z nimi. Dziś jest jak jest. To co robi Jaś to wasza zasługa. Robi tyle na ile mu pozwalacie
. Za klawiaturą jesteście silni. Ile setek czy tysięcy osób przyszło na sesję aby przypilnować jak głosują semafory ? Wiec jak nie przyszło kilkaset osób lub tysiąc to uchwalili jak uchwalili. Na diety jakoś z tego gara trzeba wyciągnąć całkiem niezłą kasę. Macie to na co zasługujecie
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 02.04.2020, 17:47
Pierwsze info o koronawirusie są z końca stycznia. Rząd i inne jednostki miały około miesiąca czasu aby się do tego przygotować. W wyszło jak wszystko po " polskiemu". Teraz ceny są 3 razy droższe. Życzę wam powodzenia. Macie przykład do czego doprowadziły Polskę SSE którym co roku dajecie ok 60 mld ulg. Jak wy teraz staniecie na nogi. Zw
Taka władza
Taka władza 02.04.2020, 18:12
Na 100 tys mieszkańców powiat oleśnicki ma 11 respiratorów. Ale za to na propagande ratusz wydaje kilkaset tysięcy złotych np. Projekt plaża kosztował 42 tysiące. Nad morze pojechała sobie zastępca burmistrza Edyta Małys Niczypor z dwoma urzędnikami. Jaka korzyść z tego wyjazdu miala Oleśnica? Za 42 tysiące można kupić było 2 respiratory
...
... 02.04.2020, 14:57
Czy prawdą jest, że miasto odebrało Służbom Ratowniczym budynek przy Brzozowej, z którego korzystano w trakcie kwarantanny personelu szpitala?
,
, 23.05.2020, 11:54
Oni byli na świetlicy przy ul. Bratniej
Ewa
Ewa 02.04.2020, 12:16
Mieszkam w Oleśnicy od 5 lat i takiego dziadostwa to jeszcze nie widzialam jeśli chodzi o szpital nawet parkingu tam nie ma przyzwoitego już nie mówiąc o samym szpitalu.Drogi to katastrofa.Wczesniej mieszkalam na wschodzie i tam mówiono że to Polska B ale tutaj pod tym wzgledm to Polska Z aż wstydu.Co oni robią z kasą którą dostają z UE?
 Enterprajzesssss
Enterprajzesssss 02.04.2020, 10:10
Nie liczcie na pomoc Janka.
On ma inne sprawy na głowie. Na przykład ile zapłacić za propagandę małżeństwu "K" z gazetką .info na przykład.
głos
głos 02.04.2020, 09:43
Czyim obowiązkiem w pierwszej kolejności jest wyposażanie służby zdrowia w sprzęt adekwatnie do potrzeb? Kto odpowiada za utrzymanie szpitala? Ile respiratorów można kupić za koszty przeprowadzenia wyborów?
Cieszę się, że mogłem pomóc
Cieszę się, że mogłem pomóc 02.04.2020, 10:00
Odpowiadam:
1. SZPZOZ jest instytucją Miasta Oleśnicy, zarządzaną przez burmistrza.

2. Szpital jest jednostką powiatową zarządzaną przez starostę. Zwykle władze gmin wspomagają szpitale poprzez zakupy sprzętu tak jak zrobiono w Namysłowie.

3. Wybory są w całości finansowane przez skarb państwa, w żaden sposób nie obciążają miasta.
K
K 02.04.2020, 12:14
Brawo. Wyznawca urlopowicza z ratusza zaorany.
Hans Kloss
Hans Kloss 03.04.2020, 09:01
Starosta, zdaje się, też jest z PO .....
Bruner
Bruner 05.04.2020, 07:07
Dlatego mamy taki burdel bo mafia PO działa !
pytam
pytam 02.04.2020, 09:41
A gdzie jest ten z tubą Chrzanowski co go wszędzie pełno a teraz stchórzył widać jak mu zależy na mieszkańcach poszukajcie go w mysiej dziurże
Lutek Danielak
Lutek Danielak 03.04.2020, 09:03
Olek, jak przystało na emeryta, zajmuje się sobie kolejki po skepami, żeby od 10 do 12 szaleć na Senior Hours .....
disco
disco 02.04.2020, 14:18
Wiejski wodzirej po kołnierzyk o.rany....
Festyniarz
Festyniarz 02.04.2020, 10:44
Szykuję dla mieszkańców CORONA - PARTY ....
NN
NN 02.04.2020, 09:36
Kogo to obchodzi.
misiek
misiek 02.04.2020, 09:10
Bierny, mierny ale wierny Platformie Obywatelskiej.
Z Lwowskiej
Z Lwowskiej 02.04.2020, 08:53
Ogólnie pomoc miasta dla szeroko pojętej służby zdrowia (szpitala, miejskich przychodni, Służb Ratowniczych) jest ŻADNA. Pandemia trwa od miesiąca, a nie słychać o wsparciu finansowym czy zakupowym w/w jednostek. Zamknęli się w ratuszu i liczą że zaraza ich nie dotknie.
SOK
SOK 02.04.2020, 08:51
I to jest sedno sprawy w Oleśnicy 11 RESPIRATORÓW A W NAMYSŁOWIE PO ZAKUPIE 2 NOWYCH AŻ CZTERY!!!!!
?
? 02.04.2020, 08:56
Ile osób jest zarażonych w Namysłowie? Dasz głowę że w Oleśncy te 11 wystarczy? Powiat ma 100 tys mieszkańców. Czy za kilkanaście dni będziesz decydował kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie?
Czas a zmianę
Czas a zmianę 02.04.2020, 08:30
Nic nie usprawiedliwia bierności Bronsia. Zarządzanie miastem przerasta możliwości tej ekipy, szczególnie w obecnej sytuacji. Pozostają im intrygi i propaganda.
Rathaus
Rathaus 02.04.2020, 08:25
Nie zawracajcie pierdołami d.py utytemu spoconemu.
Kris
Kris 02.04.2020, 08:12
Zapomnieliście dodać, ze w Namyslowie wydarzyło się to po wielkim szumie wśród mieszkańców I navsesji rady miasta, iż w Namyslowie respiratory są tylko 2 z czego 1 na bloku operacyjnym, a w sąsiedniej Oleśnicy, podawanej w tym wypadku za przykład - aż 11. Przez jakiś tydzień wśród namyslowian nie było innego tematu.
Statystyk
Statystyk 02.04.2020, 10:06
Powiat Oleśnicki: 100 tysięcy ludzi.
1 respirator przypada więc u nas na ponad 9.000 ludzi.

Namysłów: 0 zachorowań
Oleśnica: 20 zachorowań.

Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego to takie ważne!

Pozostałe