Władze Oleśnicy kupiły właśnie nową stronę internetową

  • 01.04.2020, 11:02
  • Źródło: Oleśnica Razem
Władze Oleśnicy kupiły właśnie nową stronę internetową
"Wprawdzie angielski i niemiecki są w wykonaniu Pana Burmistrza Jana Bronsia niezwykle podobne, ale nic to! Wszak ponoć wszyscyśmy Europejczycy z łacińskim rodowodem" - ironizuje Oleśnica Razem. Oto post oleśnickiej opozycji o nowej stronie internetowej Urzędu Miasta Oleśnicy i identycznej wersji językowej odezwy burmistrza:

"Dzisiaj pierwszy kwietnia

Otóż ratusz kupił sobie nową stronę internetową i jest ona merytorycznie świetna, ponieważ zawiera zdecydowaną większość tekstów przygotowanych przez nas do poprzedniej. Jest też ładna, ponieważ stosuje wprowadzoną przez nas ikonografię opartą na znakomitym projekcie identyfikacji wizualnej.

Najwyraźniej jednak w poprzedniej było za mało Pana Burmistrza Jana Bronsia, w związku z czym stworzono Mu specjalne miejsce na odezwę do narodu, z czego skwapliwie skorzystał.

I to skorzystał brawurowo, przemawiając językami! Wprawdzie angielski i niemiecki są w wykonaniu Pana Burmistrza Jana Bronsia niezwykle podobne, ale nic to! Wszak ponoć wszyscyśmy Europejczycy z łacińskim rodowodem...

I tylko mieszkańcy zgrzytają zębami, że zamiast znieść opłaty za parkowanie w strefie, zamrozić obowiązek uiszczania opłat i podatków przez lokalne firmy czy dostarczyć seniorom do domów środki dezynfekcyjne i ochronne - w szczycie epidemii Pan Burmistrz Jan Bronś znalazł inny niecierpiący zwłoki projekt do sfinansowania.

Ale może te marudy nie mają poczucia humoru? ?"

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst
Obraz może zawierać: 1 osoba, okulary i tekst
 
 
Źródło: Oleśnica Razem

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 04.04.2020, 13:29
do @? i do @Zbyszek. Miasto mogłoby kupić ale nie przekazać szpitalowi ale użyczyć. Po epidemii będzie namiar. Jak minie epidemia można będzie ze stratą sprzedać. Z tego co wiem to dwa respiratory(nie z Oleśnicy) wyleciały z dziećmi do USA. Nie wiem czy wróciły. Więc wszystkiego mało. ceny respiratorów poszły w górę. Nawet gdyby respiratory epidemię przeczekały zakurzone w magazynie to nikt by złego słowa nie powiedział. Profilaktyka kosztuje. Ale Bronś jaki jest to każdy widzi.
Wyborca
Wyborca 03.04.2020, 22:48
Bronś na NA TACZKĘ
Jacek
Jacek 03.04.2020, 21:43
Za te 2 miliardy to super lekcje dla dzieci zorganizowali? nie wiem czy to jest śmieszne czy straszne.
Agatka
Agatka 03.04.2020, 22:38
Nie odwracaj kota ogonem. Mówimy o portalu Bronsia.
Zbyszek
Zbyszek 03.04.2020, 20:27
A respiratory to chyba powinien zapewnic rzad jak wiedzial ze zbliza sie wirus a nie dawac 2 miliardy na telewizje publiczna. Taka to jest prawda!
Jagienka
Jagienka 03.04.2020, 21:28
Może powinien, może nie zapewnił (nawet w USA brakuje), ale co z tego wynika dla nas? Mamy umrzeć, bo rząd nie zapewnił? Mamy lokalne władze, kasę wspólną w mieście i swój szpital. Ratujmy się na ile możemy.
?
? 03.04.2020, 12:27
A nie lepiej bylo zakupic respiratory tak jak zrobil to powiat. Miasto tez moglo by.
Jak myślicie?
Jak myślicie? 03.04.2020, 10:39
Już lepsze, wiarygodniejsze byłoby zdjecie z urlopu, może z jakiegoś alpejskiego kurortu?
Mięsny Jeż
Mięsny Jeż 03.04.2020, 10:59
Może cały odcinek o Jaśku nakręcą ????

https://www.ipla.tv/wideo/seri…
Zw kowalski
Zw kowalski 03.04.2020, 07:35
Popatrzcie na zdjęcie Jasia. Jakiś odchudzony. W powolnym miejscu sprawdźcie sobie co w mowie ciała mówią założone ręce. On wam wprost swoim wyglądem mówi. Ja wiem wszystko najlepiej. On nie przyjmuje żadnych waszych pytań i wniosków.
Król Słońce
Król Słońce 03.04.2020, 11:00
Ludwik XVI też wiedział wszystko najlepiej ....
Maciej
Maciej 03.04.2020, 06:38
Mi tez się podoba.
K
K 02.04.2020, 20:01
I dobrze że jest nowa strona, tamta była okropna,
obiektywnie
obiektywnie 03.04.2020, 11:34
Nowa strona jest beznadziejna, niczym się nie wyróżnia od tysięcy innych stron samorządów. Poznikało wiele rzeczy, te co zostały tak poukrywano że trudno cokolwiek odszukać. Bez wyrazu ta strona, słaba edytorsko i niedopracowana. Zmiana na gorsze.
Jestem z miasta
Jestem z miasta 02.04.2020, 14:46
Wieś śpiewa i tańczy - nie obrażając mieszkańców wsi.
Zw kowalski
Zw kowalski 02.04.2020, 14:40
Brutus. Potwierdzasz to o czym ja pisałem też przed remontem pl. Zwycięstwa. Władza, każda, lubi wydawać wasze pieniądze. Tylko czekać jak będą ryli aby dostosować pl. Zwycięstwa dla potrzeb niewidomych.
Stanisław Tym
Stanisław Tym 02.04.2020, 13:48
Czy teraz ta strona jest tak bardzo potrzebna! , nie pytam ile to kosztowało i ile będzie kosztować , bardziej przydały by sie maski i płyny do dezynfekcji dla pracowników miejskich jak i innych placówek . Bardzo dziwne myślenie mają te władze w Oleśnicy . Stanisław Tym
Wstyd
Wstyd 02.04.2020, 11:47
Ależ to żenada... Lorem Ipsum Panie Burmistrzu. Arrivedrci Roma. Co poradzić, pozatrudniałeś pan do tej propagandy niepiśmiennych, mieszkańcy za te wymysły płacą, to chociaż przestań się pan kompromitować!
Poliglot Iwanow
Poliglot Iwanow 02.04.2020, 10:16
- Aj spik inglisz. Lorem ipsum, Janek?
- Ja, ja! Naturliś jawol! Absolimą!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.04.2020, 10:02
Kiedy Jan Bronś przeprosi swojego pracodawcę, czyli mieszkańców Oleśnicy, za swój urlop w czasie pandemii, za to, że nie poinformował gdzie był i czy poddał się kwarantannie. A taki posłuszny zarządzeniom. Pojechał sobie na urlop to teraz przejaskrawia. A może urlop spędził w Północnej Italii? Czy też przejeżdżał i zatrzymywał się w Niemczech?
Sekcja Promocji
Sekcja Promocji 02.04.2020, 09:13
Te kropki w tle - symbolizują ilość przypadków koronawirusa w Oleśnicy .....
Brutus
Brutus 02.04.2020, 08:38
Zwykły zjadacz chleba z opozycji pewnie nie interesuje się obowiązującymi ustawami, więc podsunę odpowiedź na pytanie nurtujące autora tekstu.

Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, 31 marca minął termin dostosowania strony do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dlatego miasto, jako jedno z nielicznych wywiązało się z narzuconej ustawy i poprawiło dostępność poprzez stworzenie nowej strony (stara strona była już pewnie za stara, żeby ją modernizować).

Autor tekstu na pewno nie zna żadnej osoby niepełnosprawnej dlatego nie słyszał o tej ustawie, ale ja znam i jest z faktu nowej dostępnej strony zadowolona.
Cezar
Cezar 02.04.2020, 09:42
Poprzednia strona nie była za stara, odpowiadała wytycznym UE, tak samo jak w tej można było powiększać literki - i to w sposób intuicyjny, bez potrzeby szukania specjalnej ikonki. Modernizacja strony to wgranie odpowiedniej wtyczki za ok. 300 zł.

A to, co tu głównie wyśmiano, to żenada w postaci opublikowania wersji obcojęzycznych w takiej formie, w jakiej to zrobiono.

Autor powyższego toksycznego komentarza o męskim imieniu Brutus (chociaż pisze o sobie w formie żeńskiej) zapewne nie zna żadnej osoby która by tej kompromitacji nie zauważyła, dlarego jest z faktu nowej niepotrzebnej strony zadowolona.

A całość wpisu to typowo bronsiowe mydlenie oczu i odwracanie kota ogonem.
STFU
STFU 02.04.2020, 10:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

korona
korona 02.04.2020, 09:38
A na czym polega dostępność tej strony dla niepełnosprawnych, czy tylko na tym, że niepełnosprawni nie mogli oglądać burmistrza, a teraz mogą? Jakieś inne przykłady?
Infor
Infor 02.04.2020, 09:53
Jak klikniesz w ikonkę języka migowego pokażą się rosnące literki A, które umożliwiają powiększenie tekstu.
Takie literki były na poprzednuej stronie na wierzchu.
Kwestia umieszczenia takiej ikonki i umożliwienie rozsuwania wierszy to upgrade do wgrania na silnik CMS Wordpressa za jakieś 400 PLN.
Więcej nie powinni za to zapłacić.
dobre
dobre 02.04.2020, 06:32
Przychodzi Kowalski do lekarza...a lekarz Kołaciński!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.04.2020, 09:59
Co, brak cywilnej odwagi? Jakże łatwo stukać po klawiaturze, ukrywając się za anonimowością. Żenujące i słabe.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 02.04.2020, 21:22
A co to, jest tylko jeden 'Kowalski' w tym pierdziszewie?
korygant
korygant 02.04.2020, 00:28
Przez poważne niedopatrzenie strona UMO chwali poprzednie władze i poprzednią RM w kontaktach z Chrudimiem, nawet wspominają jakąś konferencję naukową w Oleśnicy w 2017 r. https://www.olesnica.pl/o-mies…
Chyba to niedopatrzenie skorygują? Na mojaoleśnica.pl już nie mogłem znaleźć informacji o nowej stronie. Stronę UMO powinni tworzyć ludzie mający pojęcie o mieście, a nie przypadkowi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.04.2020, 22:17
Haha, odsłona strony https://www.olesnica.pl/o-mies… i co zobaczymy?: "Ochrona środowiska. Ochrona środowiska". Jakież to żenujące. Nie dość, że Jan Bronś urlopował się w czasie pandemii i nie raczył się z tego wytłumaczyć przed swoim prawodawcą, czyli społeczeństwem, to jeszcze taki bubel z naszych podatków. Bubel, to coś typowe dla Jana Bronsia.
.
. 02.04.2020, 01:37
Przestań Krzysiek, gdybyś tak zaciekle nie atakował Kołacinskiego nie mielibyśmy w Oleśnicy tego problemu w tej chwili!!! .
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.04.2020, 09:57
Co, odwagi cywilnej brakuje? Tchórza skórka? Michał Kołaciński też nie nadawał się i nie nadaje się na stanowisko Burmistrza Oleśnicy. Udowodniłem to wielokrotnie.
.
. 02.04.2020, 10:13
Guzik udowadniałeś, to twoje chore rojenia.
Henryka
Henryka 01.04.2020, 23:01
Brawo za dociekliwość panie Krzysztofie!

Pozostałe