Jan Bronś zapowiada, że wyborów nie zorganizuje

  • 31.03.2020, 10:22
  • OAI
Jan Bronś zapowiada, że wyborów nie zorganizuje
Oto post burmistrza Oleśnicy zamieszczony na portalu społecznościowym:

"Wszystkie służby sanitarne i medyczne oraz rząd RP jednym głosem mówią: zostańcie w domach, tylko separacja społeczna, odpowiedzialne zachowania, dbałość o higienę i przestrzeganie zaleceń może spowolnić rozprzestrzenianie się epidemii. Musimy dać czas naukowcom na opracowanie skutecznej szczepionki i leków.

Szczyt zachorowań w Polsce prognozowany jest za 3-4 tygodnie, czyli pomiędzy 19 – 26 kwietnia i to pod warunkiem, że przedświąteczny czas spędzimy nie na tłumnych zakupach, a same Święta tylko w domach – bez gości i bez licznych odwiedzin. Jeśli nie – ogniska choroby wybuchną w wielu miejscach na nowo. Wybory 10 maja – mrzonka, co więcej narażanie zdrowia i życia setek tysięcy Polaków.

W samej Oleśnicy organizacja wyborów to przedsięwzięcie, w którym bierze udział około 250 osób – członków komisji wyborczych i obsługujących ich pracowników. Ci ludzie, a przede wszystkim wyborcy, muszą mieć poczucie, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu, a nie hucpie, która może - nie dość, że być podważona przez sądy - to jeszcze narazić ich na realne niebezpieczeństwo.

Wybory muszą być równe, równe, bezpośrednie, powszechne. Te planowane na 10 maja przez obecną władzę nie spełniają tych postulatów i przeczą zasadom demokratycznego państwa prawa. Nikt odpowiedzialny za zdrowie i życie obywateli nie chce i nie powinien uczestniczyć w tym spektaklu i mam nadzieję, że do rządzących to dotrze".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (124)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 05.04.2020, 15:10
Nie rozumiem dlaczego ponownie wybraliscie go na stanowisko burmistrza ,skandal
Zw-kowalski
Zw-kowalski 02.04.2020, 17:30
Jasiu. Nie wyrywaj się przed szereg
. Wspomóż służby ratownicze. Marne szanse na wybory gdy rząd sobie nie radzi z wirusem.
MSW
MSW 02.04.2020, 09:30
Wreszcie będzie okazja zamknąć świniaka do pierdla.
Obalić dyktatora!
Obalić dyktatora! 02.04.2020, 06:57
Nie można już patrzeć na tego dyktatora Bronsia! Bełkotu słuchać także. Jakim trzeba być zaślepionym, żeby takiiego typa wybrać na burmistrza? Tragedia dla Oleśnicy i Oleśniczan.
Pisowcynaksiezyc
Pisowcynaksiezyc 01.04.2020, 23:59
Dobrze gada I tak powinni zrobić wszyscy burmistrzowie miast. Ale Ci którzy dostali jałmużnę 500+ będę krzyczeć że rząd ma rację a sami nie pojda do urn podpisywać się tym samym dlogopisem co wszyscy.
.
. 01.04.2020, 21:24
Ja uważam, że i tak warto zapytać czy Oleśnicy nie powinien odwiedzić komisarz? Może zostałby na dłużej?
Lidia
Lidia 01.04.2020, 21:00
O czym ta marionetka mówi ! Co on ma do gadania !??? Pieprzy co mu kazali !!!! O tym decyduje rząd i konstytucja a nie wiejski gł.....
On
On 01.04.2020, 19:58
Będzie zarząd komisaryczny i po wszystkim.A Rząd ma rację
Antypaństwowiec Bronś
Antypaństwowiec Bronś 01.04.2020, 20:13
W pierwszych dniach zarazy relaksował się na urlopie daleko od Oleśnicy, nabrał sił i teraz walczy z... nie, nie z zarazą, tylko z legalnym i demokratycznym rządem.
Borys Gomułka
Borys Gomułka 02.04.2020, 08:00
On tylko wykonuje rozkazy z centrali, z Sopotu ....
Apel do Bronsia
Apel do Bronsia 01.04.2020, 19:52
Skoro wypowiada Pan jako urzędnik posłuszeństwo legalnym i demokratycznym władzom państwowym, to niech Pan złoży rezygnację z urzędu burmistrza.
Bronś zgrywa bohatera
Bronś zgrywa bohatera 01.04.2020, 20:04
On, obrońca konstytucji, wyborów nie zorganizuje, ale władzy nieuczciwie zdobytej nie odda; no, pan na włościach.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 02.04.2020, 08:03
My, z Bożej łaski, książę Jan I Bronś, Pan na Oleśnicy, władca Rataj, Lucienia, Wądołów, Zielonych Ogrodów i Serbinowa, postanawiam, co następuje, a pospólstwu polecam mą wolę ogłosić ....
?
? 01.04.2020, 20:08
- on łamie prawo i on o tym wie a jak nie wie, to się dowie - łamie prawo konstytucyjne!
Sławek Neumann
Sławek Neumann 01.04.2020, 16:47
Janek, pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k(...)a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k(...)a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem !!!
talar
talar 01.04.2020, 12:34
Jakiego wodza pragniecie w tej mieścinie?
z Mikołajczyka
z Mikołajczyka 05.04.2020, 15:20
Nie tego co teraz ....
Eryk
Eryk 01.04.2020, 12:18
Prima aprilis!
Maksymilian Robespierre
Maksymilian Robespierre 01.04.2020, 12:00
POpatrzcie na tą twarz, oczy, usta .... to człowiek śmiertelnie chory na władzę, na profity z tej władzy płynące .... to dyktator .... jego z tronu trzeba siłą obalić .....
lolo
lolo 01.04.2020, 12:33
podobny do prezesa?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.04.2020, 09:58
Jak nie zorganizuje, skoro już: "Władze Oleśnicy informują, jak zgłaszać się do pracy w komisjach wyborczych" ( https://www.olesnica24.com/wia… Przestraszył się możliwości wprowadzenia komisarzy. A ten, co coś takiego zasugerował wiedział, że na słabych wystarczy tylko sugestia. Jan Bronś swoim urlopem w czasie pandemii pokazał kto jest dla niego najważniejszy.
szkoda już pisać
szkoda już pisać 01.04.2020, 09:36
To był BARDZO POWAŻNY i fatalny błąd dla mieszkańców Oleśnicy że Jan Bronś powrócił do władzy!!!- nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie długoletnie konsekwencje będziemy ponosić związane z jego wyborem na burmistrza.Mleko się rozlało i to na długie lata!Ten człowiek dziś jedynie nieudolnie zawiaduje miastem -na zasadzie swoich zachcianek i jego popleczników typu budowa Mikołajczyka przy jego domu - piszą że nie 500 tyś może to być a 1 mln zł!!! a co bogatemu ktoś zabroni - przecież ten człowiek nie płaci ze swojej kieszeni? Jemu obecnie tylko zależy na czystej politycznej władzy bo jest członkiem PO i zaspokojenie własnego EGO a ono jak widać sięga Himalajów.Będziemy się męczyć, wegetować, denerwować a Panorama będzie donosić o coraz większych kwiatkach ze sprawowania przez niego urzędu i tak długie 5 lat mordęgi z tym człowiekiem.Już nawet nie warto tego komentować bo do niczego to nie prowadzi jedynie do frustracji która dziś wśród nas jest potężna.Czjemy ogromny zawód i niemoc a ten człowiek z nas codziennie kpi i śmieje się nam w twarz!
S
S 01.04.2020, 08:52
Burmistrzu zajmij sie Olesnicą!!!!!!!!!!!! Dośc politykierstwa!!!!!!
Obserwator
Obserwator 01.04.2020, 08:38
A jak pyśleć o tym...
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
19. Najważniejsze.
Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejmują kontrolę nad całym światem !

Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
Smutne, ale fakty mówią same za siebie!
moja ocena
moja ocena 01.04.2020, 09:07
Wszystkie duże biznesy ulokowane są w Chinach - np.90%produkcji leków i półproduktów umieszczono w Chinach - umieściły lub zleciły swoje produkcje wiele firm w tym polskie firmy -to efekt globalizacji i szukania taniej produkcji- a Chiny to komuna wzorcowa - nie ma takiej na świecie no jeszcze Kim jest ale on się nie liczy, tylko biznes jest wolnorynkowy w Chinach ale pod dużą kontrolą władz (czyli też nie do końca wolny od władzy komunistyczej - tam są obozy pracy jak ktoś nie wie, dla przeciwników władzy ludowej chin i nie jest tak milusio -panuje tam reżim). Cały praktycznie świat umieścił produkcję w Chinach bo taniej.I dziś są skutki gospodarcze.Nawet maseczki zamawiamy w Chinach bo Europa i świat był od wyższych celów a zwykły chińczyk mógł ***ć za miskę ryżu. Nam się nie opłacało niczego produkować.Usługi były promowane i konsumpcja.Na pewno zostanie rozwalony ten układ gospodarczy - do czego nas to doprowadzi? ---- tego wielu nie wie, ale się niedługo dowiemy!
Zw-kowalski
Zw-kowalski 01.04.2020, 08:36
W archiwum Moja Oleśnica poszukałem co robił burmistrz i jego zastępczyni. I tak MO podała 28 stycznia i 25 lutego co oboje robili i jak się napracowali. Teraz przy pytaniach Krzysztofa i innych internautów zastosowano cenzurę prewencyjną. Zrezygnowano z tej informacji. Trzebaby wypełnić dane do 9-13 marca. Ot niezależność mediów od Ratusza w Oleśnicy.
serbiniak
serbiniak 01.04.2020, 08:27
Kiedy wreszcie dowiemy się , gdzie pan wyjechał? Dlaczego ukrywa pan to przed Oleśnicą?
Szymon Wizental
Szymon Wizental 01.04.2020, 09:00
Może uciekł do Argentyny ???
Marie
Marie 01.04.2020, 08:25
Ktos tu słusznie napisał ""Jakby Nieomylny dbał o zdrowie Oleśniczan, to zamiast skateparku, łącznika ul. Mikołajczyka i remontu dworca PKP - zbudowałby nową przychodnię !!!! " . Ja myslę , ze w tej sytuacji o remoncie dworca trzeba zapomniec. Budowę skateparku NATYCHMIAST odlożyc.

Pozostałe