Młodzi oleśniczanie łamią zakazy stanu epidemii!

  • 30.03.2020, 18:11
  • kad
Młodzi oleśniczanie łamią zakazy stanu epidemii!
Zrobione dzisiaj na ulicy Wrocławskiej zdjęcie nie kłamie.

Na początek przytoczmy fragment rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia stanu epidemii:

W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej  przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu,
oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
3) wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu;
4) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.
W przypadku gdy przemieszczanie się następuje pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.


Generalnie oleśniczanie stosują się do tych zakazów, ale zdarza się, że ludzie młodzi - nie.

To zdjęcie zostało zrobione w poniedziałek 30 marca na ulicy Wrocławskiej w Oleśnicy. Razem szło 5 młodych osób. Jedna z nich na widok aparatu oderwała się od kolegów i uciekła.


Czy rodzice tych młodych ludzi wiedzą, że złamanie zakazu kosztować ich może 5 tysięcy złotych?

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mandat
mandat 02.04.2020, 21:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 31.03.2020, 19:04
Macie problem do młodszych a starsze osoby które są bardziej narażone przesiadują na ławkach i mają wszystko gdzieś
=
= 31.03.2020, 15:25
Po wpisach widać jak gnojki się pewnie czują i jak grożą ich rodzice
Jacek
Jacek 31.03.2020, 14:58
Po 500 za każdy głupi pusty łeb do zapłaty starym w trybie natychmiastowym
Karol
Karol 31.03.2020, 14:16
Lać pałom jak za komuny to wtedy mieli by szacunek
Ro.....el
Ro.....el 31.03.2020, 12:58
Patologia !!!!!!
Czytelnik
Czytelnik 31.03.2020, 12:12
Na lotniczej pod sklepem w sobote wieczorem palil sie grill i ok 10 osob wiekszosc z nich porozumiewala sie ze wschodnim akcentem. Nikt nie reagiwal
AS
AS 31.03.2020, 23:46
Ty tez nie zareagowales?
P
P 31.03.2020, 12:11
Dlaczego rodzice nie przypilnuja swoich dzieci jak nalezy? To WIRUS
no problem
no problem 31.03.2020, 08:45
oj tam czepiacie się - to potencjalna przyszła żulerka tego miasta, a co mało ich chodzi po mieście, musi być nowy narybek i ciągłość tradycji, a poza tym ciężko im w domach wytrzymać jak starzy albo nachlani albo naćpani - trzeba zrozumieć i takie sytuacje a nie krytykować
XD
XD 31.03.2020, 18:59
Przesada.
Mr
Mr 31.03.2020, 11:57
Jeśli jest pan tak mądry zapraszam niech pan podejdzie to takiej młodzieży i im powie to prosto w twarz ;) A nie wypisuje głupoty w internecie no to jest śmieszne
Gdzie mandaty! Chcę zobaczyć chociażby jeden wstawiony !
Gdzie mandaty! Chcę zobaczyć chociażby jeden wstawiony ! 31.03.2020, 06:18
No ale to może koaztiwac czy miało kosztować bo na razie widzę ze odpowiednie sluzby boją sie za to zabrać i karać mandatami jak rodzice nie potrafią przemowić WŁASNYM dzieciom do rozumu to niech wyskakują z 5 tyś i kasa na szpital na posiłki dla ekipy szpitalnej!!! Tak to jest kiedy nawet mandatów nie wystawiają to kto by się przejmował bo raczej na zdrowy rozsadek nie ma co liczyc ?
Spidi Gonzalez
Spidi Gonzalez 31.03.2020, 02:17
Przepraszam bardzo podobno nie mozna wykonywać zdjęć bez zgody,więc gdyby rodzice któregoś z dziecka to zgłosili to ładna kara dla osoby robiącej zdjęcie
Antek z Komisariatu
Antek z Komisariatu 31.03.2020, 13:14
Podobno robi wielką różnicę.
Gnojki do domów
Gnojki do domów 31.03.2020, 13:07
Podobno nie można też sie szlajać całym gangiem bo ładna karta bedzie
Gdzie mandaty!
Gdzie mandaty! 31.03.2020, 06:34
Juz się nie ze***cie z tym nie wolno wychodzić też nie wolno i co gdzie kara!? Koszmarne pokolenie, które myśli, że wszystko im wolno a Ty Spidi raczej dobrego przykładu swoja wypowiedzią nie dajesz ile masz 16+?!
PolskaWalczonca
PolskaWalczonca 31.03.2020, 00:02
Kiedys by taki w morde dostal i by juz z domu nie wyszedl a teraz guwniażeria sie nie boi #wolnapolska #kochampolske #tylkobugmozenassadzic
o j a ***e
o j a ***e 31.03.2020, 12:49
XDDDDD
Wyimaginowany_pan
Wyimaginowany_pan 31.03.2020, 00:23
Widać po ortografii jak było kiedyś...
OLo
OLo 30.03.2020, 23:50
Adam ciesz się puki miożesz bo jak dojdzie do najgorszego to po chleb bez przepustki nie wyjdziesz dzieciaku jeden
Olo
Olo 30.03.2020, 23:48
https://www.youtube.com/watch?…
Adam
Adam 30.03.2020, 23:31
Czepiacie się młodzieży bo wyszła z domu może idźcie do sklepów robić zdjęcia. Tam dopiero zgrupowania i zebrania ludzi i to głównie dorosłych. Bo przecież co można w weekend robić jak nie łazić po sklepach.
Ewa
Ewa 31.03.2020, 18:41
siedzieć na ***!
zw-Kowalski
zw-Kowalski 30.03.2020, 22:38
Cocochanel. Na MO cały czas nadawali na emerytów. Robicie polowanie na czarownice. Nie burzycie się, że ludzie setkami i tysiącami pracują w SSE a wielkie oburzenie gdy para emerytów siedzi na ławce lub jest na działce. Gdzie sens gdzie logika. Tylko ode mnie Polska straci setki tysięcy. Ograniczam w tym roku zakupy w Polsce za stygmatyzowanie nas przy wjeździe do Polski. Za sam fakt, że przyjadę ze wsi ale ze Szwecji chcą ode mnie 2 tyg kwarantanny. Ale gdybym pracował w Amazonie z setkami innych to już żadnej kwarantanny. Nie wiem jak sobie uporzadkujecie gospodarkę gdy wirus się wyciszy.
Młodzież
Młodzież 30.03.2020, 22:34
Bo źadnej epidemii nie ma błazny!
.
. 30.03.2020, 23:29
nie ma bo ludzie siedzą w domach, jeśli zaczną nagminnie wyłazić na ulice to się wszystko zesra i potem będzie wielki płacz
CocoChanelBiałeNosy
CocoChanelBiałeNosy 30.03.2020, 22:03
Dziwi mnie tylko jedynie fakt, że jak do tej pory nikt nie przedstawił artykułu o tym jak dużo osób w podeszłym wieku lub rodziny z dziećmi spacerują po Oleśnicy. Młodych nie bronię w żadnym wypadku, ale brak jakiejkolwiek obiektywności w tych artykułach jest nie na miejscu.
Pozdro dla wszystkich dobrych wariatów, GM2L, Białe nosy.
CzerwonyNos
CzerwonyNos 30.03.2020, 22:18
Czy chodzą piątkami?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.03.2020, 22:38
Chodzą w grupach . Sam to widzę jak idę do pracy rano albo z pracy wieczorem. Na pewno są pod wpływem alkoholu albo narkotyków. Nikt się tym nie zajmuje. Policji nie widać. A jak drą się wieczorami na rynku to nikomu to nie przeszkadza. Albo udają że im nie przeszkadza bo zwyczajnie boją się odezwać
KB