Droga powiatowa Twardogóra – Grabowno Wielkie będzie zamknięta!

  • 26.03.2020, 12:31
  • kad
Droga powiatowa Twardogóra – Grabowno Wielkie będzie zamknięta! foto: Krzysztof Dziedzic
Dyrektor liczy, że roboty zostaną wykonane bez zakłóceń, pomimo pandemii.

Publikujemy komunikat Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy:

Zarząd Dróg Powiatowych informuje, że w związku z realizacją inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1480D na odcinku Twardogóra-Grabowno Wielkie, etap 2” od godziny 7:00 dnia 30 marca do godziny 17:00 w dniu 04 kwietnia 2020 r. zamknięty będzie dla ruchu, odcinek drogi od ronda Niepodległości w Twardogórze do Grabowna Wielkiego. W tych dniach wykonawca zadania - firma STRABAG Infrastruktura Południe, prowadzić będzie prace związane z wykonaniem podbudowy MCE oraz nawierzchni bitumicznych (warstwa wiążąca i ścieralna). Objazd wytyczony został drogą powiatową nr 1480D - Twardogóra, ul. Wrocławska - drogą powiatową nr 1451D - ul. Trzebnicka - ul. Leśne Domy - drogą gminną - kolonia Grabowno Wielkie - Grabowno Wielkie.

Prosimy kierowców o przestrzeganie znaków zakazu wjazdu i barier ograniczających wjazd na wskazany odcinek drogi. Niestety przy realizacji pierwszego zakresu tej drogi część kierowców nie przestrzegała ograniczeń i zdarzało się, że kierowcy odstawiali bariery i próbowali przejechać pomimo zakazów. Powodowało to utrudnienia w realizacji kontraktu i mogło doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia. Droga, we wskazanym powyżej okresie będzie wyłączona z ruchu i prace mogą być zakończone w sposób uniemożliwiający bezpieczny przejazd. Jednocześnie chciałbym poinformować, że termin zamknięcia jest uzależniony w dużej mierze od warunków pogodowych (opady atmosferyczne lub zbyt niska temperatura). Ponadto ogólna sytuacja społeczno-gospodarcza związana z zagrożeniem koronawirusem, zmieniająca się bardzo dynamicznie, pomimo determinacji ze strony Wykonawcy i Zarządu Dróg, może mieć wpływ na terminy zamknięcia drogi i wykonania nawierzchni. Liczymy jednak, że zaplanowane prace uda się wykonać bez zakłóceń. Wszystkich użytkowników drogi prosimy o wyrozumiałość z uwagi na powstałe utrudnienia.

- Dla przypomnienia informuję, że cała wartość zadania wynosi 1 729 808,16 złotych brutto. Przedmiotowa inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w oparciu o pozytywne rozstrzygniecie wniosku złożonego przez Starostwo Powiatowe w Oleśnicy – Wydział Rozwoju Powiatu w kwietniu 2019 r., kwota dofinansowania to 60% kosztów kwalifikowanych i wynosi blisko 1.040.000 zł - mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy Krzysztof Górecki.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wp
Wp 27.03.2020, 12:59
Będziesz miał gdzie biegać Krzysiu
olesniczanin
olesniczanin 27.03.2020, 10:16
Mierny dyrektor ZDP to i drogi podzielone na etapy, nie oczekujcie od filozofa ze zostanie drogowcem
On
On 26.03.2020, 13:26
W tym powiecie najgorsze jest to że powielają sposób na sukces Pana Z.P Etapy,przetargi na kawałek każdej prawie drogi.Dla każdego coś miłego.A może zmienić strategie? Jasna drogą lecz skutecznie do końca.

Pozostałe