Płoną Kwadraty w Oleśnicy! Osiedle w niebezpieczeństwie!

  • 25.03.2020, 17:16
  • hag
Płoną Kwadraty w Oleśnicy! Osiedle w niebezpieczeństwie! Grzegorz Huk
To pierwszy tej wiosny pożar na dawnych polach irygacyjnych. Kwadraty palą się rokrocznie, ale tak dużego ognia na nich jeszcze nie było!

Tak dużego pożaru na tzw. Kwadratach jeszcze nie było. Płonie kilkanaście hektarów suchych traw, za Stal-Chemem, obok linii kolejowej na Kępno, w kierunku Oleśnicy.

Ogień szybko sięgnął niemal płotów domów pobliskiego willowego osiedla. Dym widać z odległości kilku kilometrów.

Na miejscu są trzy wozy strażackie PSP. Dojeżdżają jednostki z OSP, m.in. z Ligoty Małej i Dobroszyc. Strażacy korzystają z wody z osiedlowego hydrantu. Silny wiatr powoduje, że ogień szybko się rozprzestrzenia. Mieszkańcy ulicy Szybowcowej z niepokojem patrzą, jak płomienie niebezpiecznie zbliżają się do ich posesji...

- Dlaczego miasto nie kontroluje zupełnie tego terenu?! Kto poniesie koszty akcji służb, głównie strażaków? Co roku jest to samo! - komentują wydarzenia mieszkańcy domów na osiedlu.

 

hag

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 26.03.2020, 16:39
W pierwszej i drugiej kadencji panowania burmisttza bronsia mial powstac park ktory mial sluzyc mieszkancom naszego miasta radni przeglosowali urmistrz brons zmienil planzagospodarowania po to zeby byly dzialki pod budowe Teraz prosze zapytac burmistrza o plany ktore byly przeglosowane i mialy wejsc w zycie
mieszkaniec
mieszkaniec 26.03.2020, 16:37
W pierwszej i drugiej kadencji panowania burmisttza bronsia mial powstac park ktory mial sluzyc mieszkancom naszego miasta radni przeglosowali urmistrz brons zmienil planzagospodarowania po to zeby byly dzialki pod budowe Teraz prosze zapytac burmistrza o plany ktore byly przeglosowane i mialy wejsc w zycie
mieszkaniec
mieszkaniec 26.03.2020, 16:36
W pierwszej i drugiej kadencji panowania burmisttza bronsia mial powstac park ktory mial sluzyc mieszkancom naszego miasta radni przeglosowali urmistrz brons zmienil planzagospodarowania po to zeby byly dzialki pod budowe Teraz prosze zapytac burmistrza o plany ktore byly przeglosowane i mialy wejsc w zycie
Jan Be
Jan Be 25.03.2020, 20:16
Temat powinien brzmieć "czemu burmistrz nie myśli? “ przekształcić teren na działki budowlane, sprzedać i po sprawie. W sumie to nie problem ratusza że ciągle płoną kwadraty, trzeba poczekać aż zaczną się palić domy na zielonych ogrodach, to wtedy może się obudzą

Pozostałe