NASZ NEWS: Zacisze przesuwa czynsze

  • 25.03.2020, 09:25
  • rpr
NASZ NEWS: Zacisze przesuwa czynsze
Co proponuje spółdzielnia swoim najemcom lokali użytkowych?

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze” po rozważeniu zgłaszanych sugestii i wniosków dotyczących opłat za najem pomieszczeń i dzierżawę terenów dla celów prowadzenia działalności oraz po analizie obowiązujących przepisów postanowił:

1. Termin opłat za wynajmowane lokale użytkowe oraz za dzierżawiony grunt pod działalność gospodarczą za miesiąc marzec zostaje przesunięty na dzień 30 czerwca br.
2. Termin opłat za wynajmowane lokale użytkowe oraz za dzierżawiony grunt pod działalność gospodarczą za miesiąc kwiecień zostaje przesunięty na dzień 31 lipca br.
3. W przypadkach szczególnych Zarząd podejmie decyzję indywidualną.

Uzasadnienie

Zarząd Spółdzielni zdaje sobie sprawę, że powyższe rozwiązanie nie spełni oczekiwań wielu przedsiębiorców wynajmujących lokale W zasobach Spółdzielni. Podjęliśmy ww. decyzje aby już w tej chwili, gdy wiele firm przeżywa najtrudniejsze chwile odciążyć ich finansowo. Nie możemy jednak zwolnić najemców z opłat. To nie są środki, którymi Zarząd Spółdzielni czy nawet Rada Nadzorcza mogą swobodnie dysponować.

Spółdzielcze lokale użytkowe i tereny dzierżawione są własnością spółdzielców, mieszkańców Oleśnicy i Bierutowa, którzy tak jak wszyscy w mniejszy lub większy sposób odczuwają skutki epidemii i związanych z nią utrudnień. Oni również mają ograniczone dochody. często muszą pozostawać w domach, bo ich zakłady pracy wstrzymały lub ograniczyły działalność. Środki z najmu lokali wpływają na wysokość opłat za mieszkania. Nie możemy podjąć decyzji. w wyniku której zabierzemy środki mieszkańcom, a damy je najemcom.

Spółdzielnia jest specyficzną organizacją gospodarczą, która prowadzi działalność bezwynikową tzn. koszty ponoszone na utrzymanie zasobów spółdzielni muszą być pokryte przez jej mieszkańców. Jedynym, znaczącym źródłem dodatkowych dochodów są zyski z najmu lokali użytkowych, które w większości są przeznaczane na pokrycie kosztów eksploatacji zasobów mieszkaniowych, czyli obniżają koszty opłat za mieszkania.

Decyzję o rozdysponowaniu tych środków podejmują co roku członkowie Spółdzielni w trakcie Walnego Zgromadzenia. Jak wiemy, programy pomocowe dla małych i średnich przedsiębiorstw są na etapie uzgodnień. Wierzymy, że w istotny sposób zrekompensują poniesione przez przedsiębiorców straty.

Trzeba na to czasu, dlatego podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminów płatności. Tak jak podaliśmy na wstępie, w przypadkach bardzo drastycznych strat finansowych po stronie przedsiębiorców możliwe są inne rozwiązania. W chwili obecnej nie wiemy, jak będzie przebiegała epidemia.

Praktycznie codziennie pojawiają się nowe informacje i te złe o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa, jak i te dobre, przewidywanej pomocy ze strony Państwa. Jak wszyscy, liczymy, że ta sytuacja za kilka tygodni zakończy się i będzie można powoli wracać do normalności.

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

najemca
najemca 26.03.2020, 19:50
Panie Prezesie! Czas zejść na ziemię!!! Za dwa może trzy miesiące nie będzie dla Pana na pensję...
Artur sklep
Artur sklep 26.03.2020, 12:52
Ja to samk nie chce od nich nic juz wszystkie lokale beda staly. Wole pojsc do renomowaneg9 miasta dac 6 kola i bedzie lepiej szlo niz w tym miescie. Stracicie wszystkich bedziecie 0!
Ania
Ania 26.03.2020, 12:48
Straca wszystkich nikt nie bedzie chcial tym bardziej ze ceny z kosmosu . Tez wypowiadam im umowe
Ania
Ania 26.03.2020, 12:47
Straca wszystkich nikt nie bedzie chcial tym bardziej ze ceny z kosmosu . Tez wypowiadam im umowe
Olesniczan
Olesniczan 26.03.2020, 12:43
Hahah w takim razie straca kontrahenta. ***e im dawać co miesiac pare tysiecy wypowiadam umowe za lokal
OLE ŚNICZANIN
OLE ŚNICZANIN 25.03.2020, 15:14
Zwolnić prezesa. Działa na niekorzyść spółdzielni.
pozdrawiam
pozdrawiam 25.03.2020, 15:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mieszkaniec Zacisza
Mieszkaniec Zacisza 25.03.2020, 13:54
Tak tylko w mieszkaniu mieszkamy a lokal jest zamknięty ale cicho bo pewnie to cel prezesa
Oleśniczanin
Oleśniczanin 25.03.2020, 12:30
Prezes próbuje skłócić mieszkańców z dzierżawcami lokali w tak trudnym okresie tak nie powinien działać nikt w okresie koronowirusa wstyd
WS
WS 25.03.2020, 12:51
Skłócic? Dlaczego? Skłółciłby gdyby darował czynsze, bo wtedy mieszkańcy by tez chcieli żeby im czynsz darowac. ROZSĄDNA decyzja zarządu
n
n 25.03.2020, 12:27
czynsze są zdecydowanie wysokie i to jest główny problem a po podwyżce śmieci wzrosły diametralnie!!! tu przesuwanie nic nie da - jedynie może pogorszyć sytuację bo nazbiera się zaległości i to spowoduje lawinę
Six
Six 25.03.2020, 11:27
Jaki przypadek jest szczególny ? Spadek obrotow o ile ?
!!!!
!!!! 25.03.2020, 11:24
Co to za pomoc ? Trzeba uzbierać dwa razy podwójny czynsz

Pozostałe