Drogowcy w powiecie oleśnickim robią swoje

  • 23.03.2020, 15:14
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Drogowcy w powiecie oleśnickim robią swoje
Wszystkie inwestycje drogowe w powiecie idą zgodnie z planem.

Zagrożenie koronawirusem na razie nie przekłada się na realizację inwestycji w naszym powiecie. Obecnie drogowcy robią wszystko, aby w terminie dokończyć zadania z roku ubiegłego i rozpocząć nowe.

– Mimo dość trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, przygotowujemy do realizacji kolejne inwestycje zaplanowane w budżecie powiatu oleśnickiego na 2020 r. – wyjaśnia dyrektor ZDP Krzysztof Górecki.

Jak informuje, w zeszłym tygodniu został ogłoszony przetarg na remont drogi 1920D Krzeczyn-Bystre (5400 m), a lada dzień będzie rozstrzygnięty przetarg na remont drogi 1470D Drogoszewice, Sosnówka (5170 m).

Ponadto do końca kwietnia powinna się zakończyć przebudowa drogi 1492D w Niwkach Kraszowskich, gdzie właśnie kładziona jest masa bitumiczna, wiążąca i ścieralna. Długość całego odcinka wynosi 3311 m. Oprócz samej jezdni, modernizacji doczeka się również most w tej miejscowości. Prace w tym zakresie mają się rozpocząć 24 marca i potrwać do połowy czerwca.

Ku końcowi ma się inwestycja w Dalborowicach na drodze powiatowej nr 1500D. Wszystko wskazuje na to, że do 10 kwietnia będzie położona nawierzchnia już na całej długości 1-kilometrowego odcinka jezdni. Zostaną też wykonane zjazdy na posesje oraz pobocza.

W ciągu 2-3 tygodni zakończy się przebudowa ul. Łukanowskiej i Stawowej w Oleśnicy (420 m), a w pierwszej połowie kwietnia zostanie ukończona nowa nawierzchnia jezdni na drodze powiatowej nr 1480D od ronda Niepodległości w Twardogórze do Grabowna Wielkiego (1700 m).

Jeżeli chodzi o remont schodów na ul. Stanisława Moniuszki w Oleśnicy, to inwestycja ta powinna ruszyć niebawem, z terminem zakończenia do końca kwietnia 2020 r. Zadanie to ma być realizowane na podstawie umowy zawartej przez ZDP w grudniu 2019 r. – Czy w tym terminie rozpocznie się i zakończy, trudno powiedzieć. Wpływ na to ma dynamiczna i nieprzewidywalna sytuacja związana z epidemią koronawirusa – ocenia Krzysztof Górecki.

Oprócz wymienionych inwestycji, aktualnie trwają prace przygotowawcze związane z projektem dotyczącym budowy ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 451 w Bierutowie. Zadanie pn.: „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 451 oraz drogi powiatowej 1463D w Bierutowie na rondo wraz z ciągiem pieszo-rowerowym" ma być realizowane na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy powiatem oleśnickim, województwem dolnośląskim oraz gminą Bierutów w ramach dofinansowania z "Programu Infrastruktury Drogowej". Przewidywany termin realizacji tego przedsięwzięcia, to lata 2020-2022.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe