PILNE! DZIEWIĄTE ZAKAŻENIE W POWIECIE, ÓSME W OLEŚNICY

  • 22.03.2020, 16:55
  • rpr
PILNE! DZIEWIĄTE ZAKAŻENIE W POWIECIE, ÓSME W OLEŚNICY
Dziewiąta zakażona osoba w naszym powiecie to oleśniczanka.

Mamy kolejny przypadek koronawirusa w Oleśnicy. To już ósma pacjentka z Oleśnicy, dziewiąta z powiatu oleśnickiego. To osoba w średnim wieku. Przebywa obecnie w domu. Jak dowiedział się portal olesnica24.com, jej stan jest dobry.

Kwarantannę mają jej najbliżsi. Zakażona osoba jeździła do pracy z pielęgniarką, która zakaziła się w szpitalu we Wrocławiu.

AKTUALIZACJA

Oto na najnowszy komunikat o sytuacji epidemicznej w powiecie oleśnickim:

"Do godz. 18 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2. 

To już drugi wynik dodatni w dniu 22 marca. Jak w poprzednim przypadku, jest to mieszkaniec miasta Oleśnica. Łącznie wśród osób zakażonych jest teraz 8 mieszkańców miasta Oleśnica i 1 gminy Oleśnica.

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u pielęgniarki pracującej na oddziale ginekologiczno-położniczym Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, sanepid podjął decyzję o zamknięciu całego oddziału. Jego pracownicy zostali poddani obowiązkowej kwarantannie. Wobec pielęgniarki podejrzanej o zakażenie wirusem została podjęta decyzja o konieczności pobrania wykazu do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia zainfekowania lub jego wykluczenia. 

W związku dynamiczną sytuacją epidemiologiczną, informacja dotycząca ilości osób podjętych kwarantanną zostanie podana o godz. 10 w dniu jutrzejszym".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe