Dotyk malarstwa

  • 30.11.2018, 12:14
  • OAI
Dotyk malarstwa
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pt. ,,Dotyk”

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa pt.,,Dotyk” autorstwa Aleksandry Lis i Wiesławy Siwoń, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 17.30 w Galerii BiFK.

Aleksandra Lis, z domu Siwoń

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, obecnie pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym, doktorem habilitowanym nauk technicznych w dziedzinie architektura i urbanistyka, w specjalności architektura krajobrazu.

Pomimo kierunku wykształcenia, znacznie bardziej niż architekturą interesuję się Człowiekiem. W działaniach naukowych zgłębiam, w ramach psychologii środowiskowej, problematykę relacji pomiędzy Człowiekiem a otaczającą go przestrzenią, zaś poza nauką i dydaktyką akademicką Człowiek jest tematem moich malarskich studiów w rozmaitych impresjach portretowych.

Wiesława Siwoń, urodzona w Warszawie, wykształcenie wyższe. Członek Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.

Moje dzieła określić można jako abstrakcyjno-konceptualne. Surowa a zarazem ekspresyjna ich forma przenosi wielowarstwowe treści o znaczeniu symbolicznym. Dotykam w nich problemów leżących u podstaw egzystencji człowieka. Pokazuję ich nieprzemijalność, uniwersalność i siłę. W refleksji nad życiem sięgam do samych trzewi współczesnego świata, z jego deformacją i pięknem. Rozczarowaniem i nadzieją. Bólem i radością. Chaosem i harmonią.

Moja droga to ciągłe poszukiwanie – nie odpowiedzi, lecz pytań i przenoszącej je w plastycznym wyrazie formy.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165