NASZ NEWS: GKN Driveline Polska w Oleśnicy wygasza produkcję

  • 21.03.2020, 16:24
  • kad
NASZ NEWS: GKN Driveline Polska w Oleśnicy wygasza produkcję
Już dzisiaj oleśnicki zakład motoryzacyjny funkcjonuje w mocno ograniczonym zakresie.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, produkcja GKN Driveline w Oleśnicy jest stopniowo wygaszana. Już dzisiaj - w sobotę 21 marca - działają tylko niektóre linie.

Od poniedziałku wygaszanie produkcji będzie następować w sposób zdecydowany, a w czwartek zakład stanie.

Powodów takiego obrotu sprawy można się domyślać. Rynek motoryzacyjny przeżywa całkowity zastój, bo ludzie w dobie pandemii przestali kupować auta. Przerwany został łańcuch dostaw części. Istnieje obawa, że pojawią się zarażenia wśród pracowników, co spowodowałoby konieczność ogłaszania kwarantanny, co w sumie i tak mogłoby być przyczyną wstrzymania produkcji.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Życie
Życie 01.04.2020, 08:31
Z jednej strony dobrze że tak się stało świat potrzebował takiego strzała żeby się obudzić a nie wiecznie pędził jak otumaniony przed siebię tylko normy się liczyły a nie ludzie!
ggg
ggg 24.03.2020, 13:29
polskie obozy pracy hahaha
Wuja
Wuja 22.03.2020, 18:35
Jak to dobrze że tam już nie pracuje. Jak człowiek śpię w nocy w domu. I to jest dużo!!
Rumun
Rumun 22.03.2020, 16:47
Tak wszyscy tylko Gkn,Anis,Armakan...a O KERRY nikt nie pomyślał?Spożywka tym bardziej powinni coś zrobić.
Zw-kowalski
Zw-kowalski 22.03.2020, 16:21
Macie przykład jak traktuje robotników kapitał zagraniczny. Kapitał, którego państwo polskie zwalnia z płacenia podatków i daje dotacje ok 60 mld rocznie
.Powodzenia wam życzę.
Zaniepokojony
Zaniepokojony 22.03.2020, 12:18
Kiedy stanie armakan?
Robol
Robol 22.03.2020, 09:30
A inne firmy Bodzio ?Ilpea? Nasz kochany ZNTK?

Czy ktoś coś wie?
Gkn
Gkn 22.03.2020, 07:28
Jak można dzwonić do pracownika i *** go ze wziol
Opiekę na dziecko .
To podlega pod paragraf.
Kik
Kik 21.03.2020, 22:46
Czy ktoś wie jak dostać się do pracy w midroksie w świeżej bo to dobra praca na lidera bo jak wiem to nic nie robią a kasa leci
Olo
Olo 21.03.2020, 21:25
A liderzy każą nam wyrabiać więcej norm bo mają lepiej płacone zwłaszcza w midroksie w świetnej ja jako były pracownik piszę pismo do szefa placówki o rozmowę bo liderzy się znęcają nad ludźmi
Bezczelni
Bezczelni 21.03.2020, 20:05
Sprawa do uwagi jak nic
M...
M... 21.03.2020, 18:55
Nie tylko was w GKN oszukuja. Jest kupe firm do koła które właśnie tak zrobiły ile masz urlopu teraz wybierasz czekamy na decyzje rzadu co do placenia postojowego a potem sie zobaczy... wiec mnusto ludzi jest w czarnej dup....
?
? 22.03.2020, 09:26
nie rozumiem jednej rzeczy-dlaczego RZĄD ma płacić za postoje PRYWATNEJ FIRMIE?Firma ma mieć środki na nieprzewidywalne sytuacje np Toyota płaci pracownikom 100%wynagrodzenia a mogłaby według Kodeksu Pracy wypłacać 80%. Kwarantanna wyhamowała epidemię wszyscy niedługo wrócą do pracy.
Idbf
Idbf 21.03.2020, 18:55
Teraz wychodzi jak zakład dba o ludzi którzy zarabiają dla niego pieniądze. A jak kryzys się skończy będą latać z poleceniami służbowymi żeby zostawać po godzinach.
Marek z.
Marek z. 21.03.2020, 18:54
A Anis, Poliplast???????
PRAWNIK
PRAWNIK 21.03.2020, 18:28
Ludzie nie Dajcie się oszukać!!!!!!
Kodeks pracy stanowi, jak wysokie ma być wynagrodzenie postojowe. Zgodnie z przepisami jest ono określane stawką godzinową lub miesięczną, a jeśli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagrodzenia – wynosi ono 60% pensji (zgodnie z art. 81.)1
empatia
empatia 21.03.2020, 18:23
Chcą dać tylko 50% procent postojowego,zmuszają do wybrania swoich wypoczynkowych urlopów,zabronili kontaktów z biurem żeby jaśnie państwo się od plebsu nie zaraziło.Dyrektor w tych ciężkich chwilach chodzi z pretensjami czemu tak mało robicie? mało i mało!....chłopie spójrz za okno...świat stanął,a my robole chcemy żyć.
YYY
YYY 21.03.2020, 18:20
To trzeba będzie zobaczyć co zaproponują w następnym tygodniu i uprzejmie donieść do inspekcji pracy...
BHP
BHP 21.03.2020, 18:01
I W TEJ FIRMIE BĘDĄ MÓWIĆ ZE BHP NA 1 MIEJSCU ????PYTAM SIĘ DLACZEGO NARAŻACIE LUDZI NA NIEBEZPIECZEŃSTWO???ZOBACZCIE CO ZROBIŁA TOYOTA JAKIE PODEJŚCIE DO LUDZI TAM JEST BEZPIECZEŃSTWO, NIE MÓWIĄC O 100%PŁATNYM
Mocek
Mocek 21.03.2020, 18:00
Z mojej wiedzy to będą bezpłatne urlopy. Trzeba się pogodzić z tym bo epidemia.
Kodeks pracy
Kodeks pracy 21.03.2020, 18:57
Urlop bezpłatny można udzielić tylko na pisemny wniosek pracownika. A do złożenia wniosku zmusić nie można.
wysłany na urlop
wysłany na urlop 21.03.2020, 17:57
w czasie epidemii pracownikom, którzy nie mają wynagrodzenia prowizyjnego, ani nie pracują na akord, a mają w umowie określoną stawkę godzinową lub wysokość stałego miesięcznego wynagrodzenia, należy się zasadnicze wynagrodzenie w normalnej wysokości. Warto również pamiętać, że szef nie może wysyłać pracowników na urlop w czasie przerw w pracy, na przykład żeby uniknąć wypłacania pensji (w przypadku urlopu bezpłatnego) W praktyce postojowe liczy się tak samo jak pensję w czasie urlopu wypoczynkowego, a zatem uwzględnia się premie regulaminowe i dodatki, ale nie nagrody oraz jednorazowe bonusy.
Tak wygląda przepis prawny Także GKN nie kombinuj

Pozostałe