NASZ NEWS! Wzrost liczby osób w kwarantannie

  • 20.03.2020, 17:11
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
NASZ NEWS! Wzrost liczby osób w kwarantannie
Rano było ich 219, w południe już 266, zobaczymy, ile będzie po godzinie 18, kiedy ukaże się komunikat o aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

-  Jeżeli mówimy o tych czterech nowych przypadkach, to oczywiście robiono dochodzenie epidemiologiczne - na ten moment mamy z tych 4 pacjentek  dodatnich objęte kwarantanną dzisiaj 43 osoby. Są  to osoby z bezpośredniego kontaktu z pacjentkami mającymi wynik dodatni. A jeżeli chodzi o liczbę wszystkich osób objętych kwarantanną na całym terenie powiatu oleśnickiego, to do godzin południowych mamy takich pacjentów w naszej bazie 266 -

mówi portalowi olesnica24,com Urszula Kozioł, dyrektor PSSE w Oleśnicy.

Przypomnijmy, że wczoraj i dzisiaj rano liczba osób w kwarantannie wynosiła 219. Za 40 minut poznamy kolejny komunikat o sytuacji epidemiologicznej w powiecie oleśnickim

AKTUALIZACJA

O godz. 18 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 7 potwierdzonych przypadków wystąpienia zakażenia koronawirusa SARS-Cov-2. Wśród osób zakażonych jest 6 mieszkańców miasta Oleśnica i 1 mieszkaniec gminy Oleśnica.

Na podstawie decyzji wydanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnicy, kwarantannie poddanych jest 228 mieszkańców powiatu oleśnickiego: gm. Oleśnica – 61, m. Oleśnica – 123, gm. Bierutów – 6, gm. Twardogóra – 16, gm. Dobroszyce – 6, gm. Dziadowa Kłoda – 6, gm. Syców – 10.

Dobra informacja jest taka, iż oznacza to, że wobec 34 mieszkańców kwarantannę zdjęto. Ale w  ich miejsce pojawiły się 43 nowe osoby. Po zbilansowaniu dało to na szczęście tylko o 9 osób więcej niż o godz. 10. Nadal nie jest objęty kwarantanną nikt w gminie Międzybórz.

I najważniejsze - nie ma nowych zakażeń!

 

Zobacz naszą relację na żywo o koronawirusie

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe