Oleśnica Razem rusza z pomocą samotnym chorym osobom i seniorom

  • 14.03.2020, 12:37
  • OAI
Oleśnica Razem rusza z pomocą  samotnym chorym osobom i seniorom
Oleśnica Razem pomoże w sprawunkach samotnym chorym osobom i seniorom. Oto komunikat stowarzyszenia:

"Oleśnica Razem pomaga w sprawunkach samotnym chorym osobom i seniorom.

Starsze i schorowane osoby powinny ograniczyć wyjścia z domu na tyle, na ile to możliwe. Niestety, wiele z nich nie ma rodziny i musi samodzielnie zadbać o zaopatrzenie.

W wielu miastach podejmowane są oddolne inicjatywy niosące pomoc samotnym starszym lub chorym ludziom, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy sąsiadów. U nas nie mogłoby być inaczej: w ostatnich latach czyniono wiele, by Oleśnica stała się miastem międzypokoleniowej solidarności i cieszą wszelkie jej przejawy, które można już obserwować.

Stowarzyszenie Oleśnica Razem uruchomiło specjalny numer telefonu dla samotnych seniorów z naszego miasta: 796 406 898. Wolontariusze stowarzyszenia oferują im pomoc w zakresie podstawowych zakupów spożywczych czy realizacji recept. Akcja polega na dotarciu do starszej (lub chorej) osoby po wykonanym przez nią telefonicznym zgłoszeniu i zrobieniu zakupów z otrzymanej listy za pieniądze zgłaszającego.

/Koszt połączenia wg taryfy dzwoniącego. Skuteczność zakupów uwarunkowana jest dostępnością towaru i jego ostateczną ceną/"

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 16.03.2020, 10:42
Cytat z ogłoszeń duszpasterskich parafii p.w. Św. Jana Apostoła: "Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas." Z moich informacji wiem, że dwie grupy - Oleśnica Razem i facebookowa Dariusza Karczeńskiego ( https://www.facebook.com/group… współpracują i działają w duchu cytowanego ogłoszenia. Czy inne grupy dołączą?
*
* 15.03.2020, 17:57
Hej, widzieliście to? Władze przyparte do muru falą krytyki musiały coś same wymyśleć, więc po dwóch dniach wpadły na przełomowy pomysł. Raczej dość brzmiący znajomo :)))

Pisze o nim pani wiceburmistrz tak: "Kochani, tworzymy tę grupę dla wszystkich oleśniczan dobrej woli, którzy w tych trudnych czasach chcą pomóc, tym którzy tego potrzebują. Możesz zrobić zakupy, wyprowadzić psa, coś załatwić"
To tyle jeśli chodzi o kreatywność ratusza...

Oczywiście usłużne media już robią tej koncepcji propagandę, o akcji OR czy olesnica24 o zwolnieniu z opłat parkingowych nic się nie zająkując :)))
Brzmi znajomo
Brzmi znajomo 15.03.2020, 18:55
Kochani?... Czyżby nowe zlecenie dla KK?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.03.2020, 20:09
Inicjatywa bardzo dobra. Mam jednak wątpliwość, związaną z zaufaniem. Po przypadkach wyłudzeń "na wnuczka", "na policjanta" dlaczego seniorzy mieliby zaufać komuś obcemu i dać pieniądze na zakupy? Chyba sensowniej byłoby przyjąć listę zakupów, wykonać je za własne środki i rozliczyć się po ich dostarczeniu produktów z paragonem.
*
* 14.03.2020, 21:29
Tak to właśnie wygląda :)
.
. 14.03.2020, 20:33
Krzysiu, cenna uwaga.
 jak widać
jak widać 14.03.2020, 16:53
A semafory mają mieszkańców w d....A gęby pełne frazesów...
Gosia
Gosia 14.03.2020, 16:51
Brawo Wy.
marek
marek 14.03.2020, 16:43
Zabolało bronsiomaniaków, że ktoś inny zorganizował pomoc, której nie zorganizował UM. Teraz rozpoczął się atak na organizatorów. Jeszcze nie jest za późno - przebijcie OR zorganizujcie większą akcję. Pokażcie, że jesteście naprawdę nie trolami, a prawdziwymi patriotami, którzy chcą pomoc samotnym starszym osobom
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.03.2020, 20:12
Nie tylko UM, ale i żadna grupa parafialna, a przecież w kartotekach parafialnych są dane personalne po wizytach duszpasterskich i można dotrzeć do osób samotnych, starszych, które przecież mogą nie mieć dostępu do internetu i nic nie wiedzą o tej, pozytywnej inicjatywie.
real
real 14.03.2020, 16:26
Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Czyje to słowa? Internetowi debile. Ale do was i tak nic nie dotrze. Do kościółka, a potem na Wileńską z wiarą w życie wieczne, które w/g niejakiego Terlikowskiego jest ważniejsze niż doczesne.To jest d***t w każdym wymiarze. To jest Polska.
Q
Q 14.03.2020, 16:22
A kto taki napiszz ugrupowania Pisrobia dobry chwyt do nowych wyborotak Bokser bedzie misstrem A reszta na dobre stolki
Popieram
Popieram 14.03.2020, 15:12
Brawo - tak trzymać!
Brawo!
Brawo! 14.03.2020, 15:08
Good job!
Jarosław
Jarosław 14.03.2020, 14:41
A komu pomogli, jeśli sami sobie nie są w stanie dać radę, bo do dzisiaj nie dotarło do nich że przegrali ostatnie wybory samorządowe.
*
* 14.03.2020, 15:07
Faktycznie, szkoda że ci co wygrali mają mieszkańców gdzieś i nie robią nic!!!
Klasa
Klasa 14.03.2020, 14:30
Dajecie radę. Fajnie, że nie ma w tym żadnej polityki, a przecież aż prosi się o atak na Bronsia który olał mieszkańców i pojechał sobie na wakacje.
Rathaus
Rathaus 14.03.2020, 14:11
Tymczasem utyty spocony na urlopie kryje koszmar z ulicy Wiązów.
Jacek
Jacek 14.03.2020, 14:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

?
? 14.03.2020, 15:42
Byłeś z Bronsiem?
Wenerolog
Wenerolog 14.03.2020, 14:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jacek
Jacek 14.03.2020, 15:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zadziwiające
Zadziwiające 14.03.2020, 13:50
Czyli Oleśnica Razem myśli o potrzebujących, a burmistrz miasta odpoczywa na urlopie.
!!!
!!! 14.03.2020, 13:52
Szok!!!!
Jesteście wspaniali
Jesteście wspaniali 14.03.2020, 13:39
Wielkie brawa dla Oleśnica Razem! Zawsze myślą o dzieciach i seniorach!!! Przykład CUS!!!
.
. 14.03.2020, 12:55
Dobry pomysł!
!!!
!!! 14.03.2020, 13:37
Brawo Wy!!!
GJ
GJ 14.03.2020, 12:49
Super, oby więcej takich inicjatyw!

Pozostałe